Сценарії уроків
Уроки 3/63 – 4/64. В'язання полотна. В'язання полотна рядами.
Мета уроку:ознайомити учнів з технікою в'язання рядам, з основними способами в'язання петель, щільністю в'язання; навчити в'язати полотно рядами, виконувати петлю повороту, закріплювати в'язання, виконувати зразки полотна в'язаного рядами, застосовуючи різні способи в'язання петель; виховувати посидючість та акуратність.
Наочні посібники:журнали з в'язання, зразки в'язання гачком.
Інструменти та матеріали:пряжа, гачок.
I. Організаційний момент.
II. Перевірка домашнього завдання.
Перевірити наочний посібник "Основні види петель при в'язанні гачком".
III. Основна частина.
1. Початок в'язання.
Щоб зв'язати полотно необхідної ширини, в'яжуть ланцюжок із необхідної кількості повітряних петель. При великій ширині полотна краще в'язати ланцюжок від окремого клубка, тому що дуже важко точно підрахувати кількість повітряних петель.
2. В'язання рядами.
В'язання гачком виконують рядами, повертаючи роботу. На початку кожного ряду виконують петлю повороту, яка складається з певної кількості повітряних петель і вважається першою петлею нового ряду (див. таблицю 20, стор.205).
3. Основні способи в'язання петель.
Усі види петель можна в'язати кількома способами. При цьому виходять різні текстурні ефекти (див. рис. 106, стор.206).
Гачок можна вводити (рис.106, стор.206):
1) під обидві стінки петлі; 2) під передню стінку петлі; 3) під задню стінку петлі; 4) у середину ніжки над перемичкою або під нею; 5) перед ніжкою; 6) за ніжкою; 7) під перемичкою; 8) під продовження перемички ззаду, підхоплюючи одну з нитокперемички.
4. ЩІЛЬНІСТЬ в'язання.
Перед початком в'язання моделі роблять пробний зразок із зазначеною кількістю петель та рядів. Потім зразок витягують, закріплюють шпильками та порівнюють з розміром 10 х 10 см. При невідповідності з розміром роблять заміну гачка.
5. Закріплення в'язання.
Після закінчення в'язання закріплюють його край: нитку відрізають і протягують через останню петлю на гачку, затягуючи петлю.
IV. Практична робота "Стовпчик без накиду".
Матеріали та інструменти:товста пряжа, гачок.
Завдання 1(стор.208, рис. 107)
Зв'яжіть зразок стовпчика без накиду, вводячи гачок під обидві стінки петлі.
Зв'яжіть ланцюжок із 20 повітряних петель.
1-й ряд: виконайте петлю повороту – одну повітряну петлю o – перша петля стовпчика без накиду в новому ряду. Введіть гачок у другу петлю ланцюжка та вив'язуйте стовпчики без накиду до кінця ряду.
2-й ряд: виконайте петлю повороту. Введіть гачок у другу петлю нижнього ряду і вив'язуйте стовпчик без накиду до кінця ряду, вводячи гачок під обидві стінки петлі.
3-й ряд (та наступні ряди). В'яжуться як перший ряд.
Завдання 2(стор.208, рис. 108)
Зв'яжіть зразок стовпчиками без накиду, вводячи гачок під задню стінку петлі.
Зв'яжіть зразок стовпчиками без накиду, вводячи гачок під передню стінку петлі.
V. Практична робота "Стовпчик з накидом".
Учні можуть виконати цю роботу за наявності часу.
Зв'яжіть ланцюжок з 20 повітряних петель і виконайте петлю повороту - три повітряні петлі, а потім пров'язуйте всі наступні ряди стовпчиком з накидом.
VI. Контрольні питання.
- Як виконати пробу на міцність?
- Для чогопотрібна петля повороту та як її виконати?
- Які три основні способи вив'язування петлі ви знаєте?
- Як закріпити нитку після закінчення роботи?
VI. Підсумки уроків.
Перевірка та оцінка виконаної роботи.
VII. Домашнє завдання.
- Виконати зразки в'язання стовпчиком із накидом за задню та за передню стінку.
- Оформити наочний посібник.