Штрафи для військових

Штрафи для військових?

NAA 09, лис 2011, 07:48

Ви писали: "Суттєва відмінність полягає в тому, що військовий водій повинен зупинятися лише на вимогу посадової особи військової автомобільної інспекції (ВАІ) відповідно до розділу 2 ПДР."

У п.2.4 ПДР йдеться, що право зупинки транспортного засобу надано регулювальникам. Не можу знайти в Правилах пункт, яким інспектор ДІБДР не міг би зупинити автомобіль, керований військовим водієм. Поясніть цей момент.

Далі Ви наводите оновлену редакцію ст. 12.26;

Стаття 12:26. Невиконання водієм вимоги про проходження медичного огляду стан сп'яніння 1. Невиконання водієм законної вимоги співробітника поліції про проходження медичного огляду на стан сп'яніння або невиконання водієм транспортного засобу Збройних Сил України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, інженерно-технічних, дорожньо-будівельних військових формувань при федеральних органах виконавчої влади або рятувальних військових формувань федерального органу влади, уповноваженого на вирішення завдань у галузі цивільної оборони, законної вимоги посадової особи військової автомобільної інспекції про проходження медичного огляду на стан сп'яніння - тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від півтора до двох років. 2. Невиконання водієм, які не мають права керування транспортними засобами або позбавлені права керування транспортними засобами, законної вимоги співробітника поліції про проходження медичного огляду на стан сп'яніння або невиконання не мають права керуваннятранспортними засобами або позбавленим права керування транспортними засобами водієм транспортного засобу Збройних Сил України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, інженерно-технічних, дорожньо-будівельних військових формувань при федеральних органах виконавчої влади або рятувальних військових формувань федерального органу виконавчої влади, уповноваженого на вирішення завдань області цивільної оборони, законної вимоги посадової особи військової автомобільної інспекції про проходження медичного огляду на стан сп'яніння - тягне за собою адміністративний арешт на строк до п'ятнадцяти діб або накладення адміністративного штрафу на осіб, щодо яких відповідно до цього Кодексу не може застосовуватися адміністративний арешт , у розмірі п'яти тисяч карбованців.

Зверніть увагу, зміни торкнулися лише перших абзаців пунктів 1 та 2, до яких було додано можливість притягнення до відповідальності військових водіїв. Так само, як і у випадку з невиконанням законної вимоги про зупинення, тут вимоги до військового водія можуть бути пред'явлені лише від посадової особи ВАІ.

Як останній абзац узгоджується з п. 2.3.2 правил дорожнього руху : "На вимогу посадових осіб, яким надано право державного нагляду та контролю за безпекою дорожнього руху та експлуатації транспортного засобу, проходитиме огляд на стан алкогольного сп'яніння та медичний огляд на стан сп'яніння. Водій транспортного засобу Збройних Сил України, внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України, військ цивільної оборони, інженерно-технічних та дорожньо-будівельних військових формувань при федеральних органах виконавчої влади зобов'язаний проходитиогляд на стан алкогольного сп'яніння та медичний огляд на стан сп'яніння також на вимогу посадових осіб військової автомобільної інспекції. "

Я розумію слово також як те, що військовий водій повинен виконувати вимоги інспектора ДІБДР та інспектора ВАІ. Хіба не так? Може якраз у КпАП задумали розмежувати ці повноваження? Але тоді й треба це чітко написати та потрібно пункти Правил одночасно змінювати.