Технологічна карта уроку на тему Вода як середовище життя - біологія, уроки

Технологічна карта уроку на тему

«Вода як середовище життя»

Предмет: Біологія

Клас: 5

Тип уроку: урок відкриття нових знань на основі раніше вивченого.

Мета уроку: ознайомитися з умовами водного середовища; визначити відмінні риси водного середовища від наземно-повітряного; познайомитися з організмами, що мешкають у водному середовищі, виявити пристосування організмів до життя в цьому середовищі.

Учбові завдання, створені задля досягнення предметних результатов:

  • конкретизувати знання про місце існування організмів, про особливості наземно-повітряного середовища;
  • познайомити учнів з особливостями водного середовища та її характерними мешканцями;
  • з'ясувати пристосованість організмів водного довкілля.

Учбові завдання, створені задля формування особистісних результатов:

  • вміння вести діалог на основі взаємної поваги;
  • сприяти формуванню стійкого особистого пізнавального інтересу до довкілля;
  • забезпечити усвідомлення учнями універсальної цінності природи;

Учбові завдання, створені задля формування метапредметных результатов:

  • Організовувати діяльність учнів щодо розвитку навчально-інтелектуальних умінь та навичок: працювати з текстом, аналізувати інформацію, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, узагальнювати та робити висновки;
  • Продовжити розвиток навчально-пізнавальних умінь: готувати повідомлення, презентації, матеріал на тему уроку, працюючи з додатковою літературою.

Форми роботи:

  • Фронтальна, індивідуальна, парна;
  • Розмова з елементаминавчального діалогу;
  • Робота з текстом, малюнками, схемами.

Перегляд вмісту документа «Технологічна карта уроку на тему: "Вода як середовище життя"»

Технологічна карта уроку на тему

«Вода як середовище життя»

Тип уроку:урок відкриття нових знань на основі раніше вивченого.

Мета уроку:ознайомитися з умовами водного середовища; визначити відмінні риси водного середовища від наземно-повітряного; познайомитися з організмами, що мешкають у водному середовищі, виявити пристосування організмів до життя в цьому середовищі.

Учбові завдання, спрямовані на досягнення предметних результатів:

конкретизувати знання про місце існування організмів, про особливості наземно-повітряного середовища;

познайомити учнів з особливостями водного середовища та її характерними мешканцями;

з'ясувати пристосованість організмів водного довкілля.

Учбові завдання, створені задля формування особистісних результатов:

вміння вести діалог на основі взаємної поваги;

сприяти формуванню стійкого особистого пізнавального інтересу до довкілля;

забезпечити усвідомлення учнями універсальної цінності природи;

Учбові завдання, спрямовані на формування метапредметних результатів:

Організовувати діяльність учнів щодо розвитку навчально-інтелектуальних умінь та навичок: працювати з текстом, аналізувати інформацію, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, узагальнювати та робити висновки;

Продовжити розвиток навчально-пізнавальних умінь: готувати повідомлення, презентації, матеріал на тему уроку, працюючи з додатковою літературою.

Фронтальна, індивідуальна, парна;

Бесіда з елементами навчальногодіалогу;

Робота з текстом, малюнками, схемами.

Організаційна структура уроку

Дидактична структура уроку

Зміст діяльності вчителя

Завдання для учнів, виконання яких призведе до досягнення запланованих результатів

Зміст діяльності учнів

I. Організаційний момент

1. Позитивний настрій на урок

2. Зосередити увагу на ефективне проведення уроку.

1. Перевірка готовності до уроку.

Концентрація уваги, готовність до участі у навчальному процесі.

ІІ. Перевірка домашнього завдання

1.Учитель пропонує відповісти на запитання, веде розмову в діалоговому режимі (фронтальне опитування)

2. Актуалізація знань (Створення проблемної

-Що таке місце існування?

-Що таке екологічний фактор?

-Види екологічних факторів?

Які властивості має вода, перебуваючи в рідкому стані?

Відповідають на запитання

Безбарвна, прозора, без запаху

Володіти усною мовою, будувати монологічне контекстне висловлювання.

давати визначення поняттям, встановлювати причинно-наслідкові зв'язки, наводити приклади

готовність до участі у навчальному процесі, формування сталого пізнавального інтересу

пошук інформації, структурування тексту, включаючи вміння виділяти головне та другорядне.

уміння спілкуватися, надавати у співпраці необхідну допомогу, враховувати думку інших, адекватно оцінювати роботу.