Тема уроку Герб, прапор, гімн Кубані
ТЕМА УРОКУ: Герб, прапор, гімн Кубані
Цілі уроку:
- розширити уявлення дітей про краї, де вони живуть, про рідне місто; ознайомити із символікою Кубані: прапором, гербом, гімном;
- розвивати пізнавальний процес, уміння спостерігати та аналізувати;
- виховання любові до рідного краю, Батьківщини, виховання почуття патріотизму.
1. Мультимедійна презентація із зображенням символіки Краснодарського краю та природи Кубані; 2. Звукозапис гімну Кубані; 3. Фізичні карти Кубані.
I. Організаційний момент
ІІ. Вступна розмова
– Подивіться, які ілюстрації я сьогодні приготувала для вас.
(Вчитель демонструє слайди із зображенням кубанської природи)
- Чи можна назвати всі ці картинки словами "рідна природа"?
– А чому саме ми можемо сказати про неї – рідна природа?
– Як ви вважаєте, як назвав свій вірш поет Іван Савич Нікітін?
І поля цвітуть, і ліси шумлять, і лежать у землі груди золота. І в усіх кінцях Світла білого Про тебе йде Слава гучна.
І вже є за що, Русь могутня, Полюбити тебе, назвати матір'ю.
– Чому поет називає Русь матір'ю?
(На дошці записане прислів'я):
Одна в людини мати, одна в нього та Батьківщина.
– Прочитайте прислів'я. Як ви її знаєте?
– Так, Батьківщина у кожної людини, як мати – одна. Як же кожен із нас має ставитись до Батьківщини? (Відповіді учнів.)
- За старих часів казали: "Дурна та птиця, якій своє гніздо не мило". Як ви розумієте ці слова? Спробуйте обґрунтувати свою думку.
– Прочитайте прислів'я про Батьківщину та поясніть, як ви їх розумієте (11) (прислів'я виписані надошці):
Немає у світі кращого за Батьківщину. Усякому мила своя сторона. Скрізь добре, але милішої за Батьківщину немає. На чужому боці і весна не червона. Рідна сторона - мати, чужа - мачуха.
ІІІ. Основний матеріал – символіка Кубані
– Як називається наш край?
Кожній людині дорога Кубань, її славетна історія, її давні символи.
– Які символи Кубані вам відомі?(Відповіді дітей.)
– Здогадайтеся, про які символи Кубані йдеться:
– прикріплене до держака або шнура полотнище певного кольору або кількох кольорів.(Прапор)
– емблема держави, міста, стану, що зображується на прапорах, монетах, печатках, державних та інших офіційних документах.(Герб)
– Як ви вважаєте, чи є у Кубані перелічені символи?
– Як і чому саме вони стали символами Кубані? Нині ми про це дізнаємося.
(Демонстрація слайдів супроводжується розповіддю вчителя)

Щит оточений зеленою облямівкою, прикрашеною золотими шестикінцевими зірками. Їх двадцять один – за кількістю станиць у Таманському окрузі на той період.

В 1860 після утворення Кубанської області виникла необхідність створення її герба.



IV. Фізкультхвилинка
V. Прапор Кубані
У Кубані є не лише герб, а й прапор. Під прапором виборюють незалежність воїни, його піднімають під час спортивних перемог, вивішують під час свят. У Кубані прапор триколірний. У центрі прапора розташований герб Краснодарського краю, виконаний в одноколірному варіанті – золотим кольором.
(Вчитель демонструє прапор Краснодарського краю)

– Синій колір – символізує іногороднє населення.
– Малиновий колір – колір запорожців.
– Зелений колір – колір горян, південних сусідів Кубані. Таким чином, прапор символізує єдність всього Кубанського населення.
VI. Гімн Кубані
Кубані має і свій гімн. У гімні розповідається про славних сторінках історії краю, про його історичну долю та його призначення.
Гімн – найголовніша пісня Кубані. При виконанні гімну обов'язково встають, а чоловіки знімають головні убори.(Звучить гімн Кубані)
- Яке почуття ви відчували прослуховуючи гімн?
VII. Підсумок уроку
– Про що ми сьогодні з вами говорили на уроці?
Запам'ятайте символи Краснодарського краю. Їх має знати кожен, пишатися ними, пишатися своєю малою Батьківщиною.
Всі ми повинні жити як добрі друзі, поважаючи традиції, культуру різних народів, допомагаючи у біді та ділячись радощами, як живуть добрі сусіди.
VIII. Кросворд
Учням пропонується для вирішення кросворд:

IX. Домашнє завдання
Вивчити гімн Кубані напам'ять.
Примітка: навчальний матеріал до уроку може бути скорочений або доповнений учителем.