У годівниці»

Тетяна Миколаївна Парсюк«У годівниці». Конспект інтегрованого заняття у середній групі

Мета: Формувати основи екологічного виховання.

Завдання: Продовжувати знайомити дітей із зимуючими птахами;

Розширювати словник за рахунок іменників (снігір, синиця,корм, насіння,зерно, крупа,годівниця,сліди);

Прикметників(гарбузові, соняшникові, гороб'ячі, голубині, воронячі);

Уточнюємо значення дієслів(ходить, скаче, свистить, воркує).

Активізувати у мові прикметники - антоніми (великий - маленький, великий - маленький, довгий-короткий, білий - чорний).

Вчити утворювати дієслова від звуконаслідувань (чирик - чірик - цвірінькає;

Кар – кар – каркає; тр - тр стрекочет).

Утворювати складні слова: птах з червоною грудкою - червоногрудий;

Пташка з коротким хвостом - короткохвоста;

Уточнюємо значення прийменників(на, і над, поруч, в).

Вчити відповідати питання повними відповідями; складати описову розповідь з питання.

Розвивати мислення порівнювати.

Виховувати дбайливе ставлення до «11 братів наших менших» 12 .

Демонстраційний матеріал: на ватмані намальованагодівниця на дереві, картки із зображенням птахів для складання описових оповідань(голуб, ворона, синиця,сорока, горобець); чотири однакових мішечка для насіння (у першому - соняшникове насіння, у другому - гарбузове, у третьому - пшоно, у четвертому - рис, картка із зображенням пташинихслідів: гороб'ячі, голубині, воронячі.

Роздавальний матеріал: пір'я, картки із зображеннямзимуючихптахів: ворона. Сорока, синиця, голуб, дятел, сова, клест, глухар, галка.

Хід заняття

Діти входять догрупи, вітаються з гостями.

-Встаньте поряд один з одним немов місяць півколом!

Сьогодні, по дорозі до дитячого садка, мені на долоню щось упало!

А що впало, ви дізнаєтесь, якщо відгадаєте загадку.

-Легко підняти, а важко кидати?

- У воді бовтався, а сухий залишився?(пір'ячко)- вихователь показує пір'їнку розглядають.

-Яке воно? (Довге чи коротке, гладке чи пухнасте, легке чи важке; Якого воно кольору? червоне чи біле)

Як ви думаєте, чия це пір'їнка?(пташина)

Давайте дізнаємося від якого птаха пір'їнка! Перчик це не просте,чарівне:

Стоїть на нього подути, і воно покаже шлях,

В який бік іти, щоб господаря знайти!

Цікаво, хто господар пір'їни, діти здувають пір'їнку з долоні і йдуть за ним (разом з вихователем взявшись за руки сідають на стільчики півколом біля мольберта).

1. Завдання: назвати пору року,(зима).

-Кому зараз важко припадати на вулиці? В лісі?(звірам, птахам).

Як називають цих, сміливих птахів, які не відлітають від нас восени?(зимуючі).

- Яких зимуючих птахів ви знаєте?(сорока, ворона, синиця, сніговик).

Як допомагаєте ви птахам узимку?(годуємо, розвішуємогодівниці )

Якийкорм, кладуть угодівницю ? Показую баночки з насінням і зерном, дітиназивають: соняшникове насіння, гарбузове, рис, пшоно.

Пропоную дітям навпомацки, визначити, якийкорм перебувати в мішечках.

Діти визначають і називають: гарбузові - білі, плоскі, великі.

Чорні, соняшникові, дрібні, трикутні.

Вправа«Пташка»- діти імітують рух, сиплють насіння вгодівницю.

птахи

2. Відгадайте загадки, і ви, дізнаєтеся, які птахи прилетіли до нас на «годівницю».

У сірій шубці пір'яної в морози він герой.

Назви його швидше! Хто там скаче?

Ці птахи поруч снами - ми кличемо їх сизарями,

І взимку в мороз та голод не покине місто. голуб

Сама вся сірувата. Хода мішкувата,

Важлива персона. Звати її. Ворона

Чорна шапочка та смужка шарфика

У жовтогрудого птаха, звуть його. синиця

Як тільки діти відгадують загадку – виставляю картку відгадку.

Кожну птицю у певномумісці: синицю надгодівницею, голуба, сороку, горобця, вгодівницю, снігир підгодівницею на гілці дерева.

Де розташувалися птахи? Над, під, Угодівниці ?

Фізкультурна хвилинка: рухлива гра«Пташки»

Складання описового оповідання з питаннямплану:

- Як називається птах? Якого розміру? Якого кольору грудка?

Який довжини хвіст? Як пташка подає голос? (голуб воркує, ворона - кар - кар - каркає, сорока - тр - тр - стрекочет, горобець - чирик - чирик чирикає;

Якийкорм птах клює ?(синиця - сало, снігир горобину, інші птахи крупу та насіння).

Розглянути пташині сліди на картині – відгадати де, чиї сліди.

Чим відрізняються сліди одних птахів від інших?(розмірами, розташуванням)

Чиї сліди: сорчі, воронячі, голубині, гороб'ячі.

Підсумокзаняття : знайшли ми чия пір'їнка? Від якого птаха?(снігиря)

Яку користь приносять птахи? (поїдають шкідливихкомах. Пісні співають, щебечуть.

Вихователь роздає дітям призи за участь узанятті.

птахи

Перспективний план корекційної роботи з дітьми з тяжкими порушеннями промови I. Формування психологічної бази промови. Ціль. Розвивати у дитини цілеспрямоване сприйняття, пам'ять, мислення. II Розвиток імпресивної.