Урок навчання грамоті на тему - Пропозиція, слово, звук

Презентація до уроку

Тип уроку: узагальнення та систематизація знань

Мета: закріпити знання учнів про звук, слово, речення.

Завдання:

  • вправляти у читанні слів та речень з вивченими літерами, звуковому аналізі слів, розумінні сенсу тексту;
  • продовжити формувати в учнів уміння визначати завдання уроку, організовувати себе та працювати у заданому темпі, оцінювати свою роботу;
  • формувати творчу активність учнів.

  • сприяти естетичному та моральному вихованню учнів;
  • сприяти профілактиці стомлюваності учнів.

  • розвивати спостережливість;
  • розвивати та збагачувати мову учнів;
  • розвивати логічне мислення;
  • розвивати пізнавальний інтерес до читання;
  • сприяти розвитку емоційної сфери.

Методи : частково пошуковий, технологія навчання у співпраці, інтенсивне опитування, розкриття практичної значущості, використання засобів мистецького впливу (голос героя, уривок із мультфільму), робота з книгою.

Форма взаємодії : діалог.

Форми організації пізнавальної діяльності: фронтальна, індивідуальна, парна.

Обладнання:

Хід уроку

I. Орієнтовно-мотиваційний – 10 хв.

1 слайд

Продзвенів дзвінок і замовк. Починається урок. Чекають на нас книжки та зошити Ви готові? Все в порядку.

Сідайте. В нас знову гості. Поверніться, посміхніться, привітайте. А тепер увага на мене. Урок навчання грамоти.

На урок я принесла книжку. А про кого вона, вгадайте?

Летить,а не літак. З пропелером, а не гелікоптер. Солодке кохає, але не ведмідь. Любить на люстрі він посидіти.

2 слайд

Правильно, це Карлсон. А хто такий Карлсон?

Ви, мабуть, знаєте, я не просто вчителька, а ще й чарівниця. Чи вірите ви, що я створю чаклунство? Закрийте очі: 1-2-3 диво сотворю (з'являється іграшка Карлсон).

урок

3 слайд

Ой, Карлсон ожив! Але ви розумієте, що це гра, а в нас йде урок.

Сьогодні ця лялька допомагатиме нам навчатися грамоти. (посадити іграшку на чільне місце)

Тема нашого уроку: Пропозиція. Слово. Звук. (на дошці).

урок

Спираючись на тему, сформулюйте завдання уроку, ось слова помічники:

грамоті

А ще які завдання собі поставимо? (Уважно слухати, оцінювати себе)

На уроці ми познайомимося з книгою, попрацюємо з пропозицією, складемо схему слова та прочитаємо текст (на дошці план уроку способом аплікації).

грамоті

Хлопці, а як називається моя книга, ви здогадалися? (Показати книгу)

навчання

Подивіться, яка вона старенька, пошарпана, а як думаєте чому? Звичайно ви праві…

Але ця книга мені особливо дорога, адже мені її подарували, коли мені було стільки ж років, як і вам. Я також десь пустувала і навіть малювала в недозволеному місці. Цю книгу читала моя сестра. Коли я виросла і стала мамою, мій син також її полюбив. А ще я принесла нове видання цієї книги, подивіться, яка барвиста, одразу хочеться взяти та розглянути її. (Виставка книг)

навчання

4 слайд

Давайте разом прочитаємо: Астрід Ліндгрен (портрет).

грамоті

Підніміть руку, у кого вдома є книжки Астрід Ліндгрен, тоді принесіть книжки до класу і ми їх розглянемо разом.

ІІ.Операційно-виконавчий – 20хв.

Карлсон такий пустун, що й з нами вирішив пограти. У вас на партах лежать листочки. Посуньте їх на середину.

урок

Прочитайте шифрування. Я спостерігаю, чи ви вмієте працювати в парі.

Візьміть олівці та виправте помилки.

5слайд

Чудеса на цьому не закінчилися (підводжу підсумок – промовляючи та виправляючи всі помилки на екрані).

Підніміть руку, хто виконав роботу також. Прочитайте.

Що вийшло? Що ви знаєте про пропозицію? Скільки слів у реченні? ця пропозиція підходить до схеми у плані уроку? (ні, тому що в нашому реченні 4 слова, а на схемі 1 слово)

Я теж приготувала вам завдання, навіть учні 2 класу впоратися не змогли. Спробуємо виконати?

Слово знаходиться в цій пропозиції, у слові 5 букв, 5 звуків (пауза) та позначає дію предмета. Яке це слово? (Живе).

Складіть схему цього слова. Хто хоче попрацювати біля дошки? (1 людина біля дошки, решта працюють зі своїми касами).

урок

Ви погоджуєтесь з …? Є питання за схемою (вчитель про наголос, робота над с/о). Я пройшла класом, деякі зробили ось так (показати всім) Хто правий? (обидва деякі діти можуть позначити не злиття, а окремі звуки).

Чим звуки відрізняються від букв? Які звуки ми чуємо у слові живе?

6 слайд

А ми пограємось у живі звуки. Ти звук ... Виходьте звуки до дошки, складіть слово живе (поділіться на склади, руки вгору голосні і т.д.)

6 слайд

Фізхвилинка: я пропоную відпочити з нашими звуками (танець).

І наші гості також приготували для вас завдання. Це? (Ребуси)

7 слайд

Ось слова – відгадки.

8 слайд

Хлопці, ви не забули про нашогогероя, чи не випадково ці слова з'явилися?

відкрийте книгу "Я читаю" по закладці. Прочитайте хором назву. Далі написано чистомовку – з нею ми попрацюємо пізніше. Чи хотіли б ви самі прочитати або я прочитаю вам? Поставили пальчики, читаємо по ланцюжку на пропозицію.

Чому ви сміялися (посміхалися)? Ситуація безглузда, адже Карлсон не злий, це видно і на ілюстраціях.

Чому слова Карлсон і Малюк написані з великої літери? Маля це прізвисько, а справжнє ім'я його Сванте Свантесон.

Як Карлсон став приведенням? (можна зачитати) Кого він налякав? Хто така Фрекен Бок? Що вона зробила та сказала? Прочитаємо за ролями. Прочитайте

остання пропозиція, як розумієте слово бешкетники? (пустун, пустун, веселун, навіть трошки хуліган, але дуже милий і рідний); (якщо читали діти, то вчитель каже: мені також хочеться прочитати…) Цей уривок можна назвати текстом?

Ну, що вам сподобалася зустріч з Карлсоном?

Хто отримав насолоду від уроку?

ІІІ. Рефлексивно-оцінний – 5 хв.

Підіб'ємо підсумок, прошу продовжити фразу:

9 слайд

Найбільше на уроці мені сподобалося.

Головне для мене на уроці.

Сьогодні я зрозумів(ла)…

урок

Хлопці, кому захотілося прочитати всю книгу? Як ви мене потішили!

То може ми разом прочитаємо, а потім проведемо читацьку конференцію?! На згадку про зустріч із Карлсоном, я дарую вам його портрет.

навчання