Урок СБО на тему - Працівники медичних установ

Презентація до уроку

Цілі:

Освітні

  • Створити умови для формування знань про працівників медичних установ
  • Розширити уявлення учнів про працівників медичних установ
  • Закріпити та узагальнити матеріал про функції лікарів-фахівців

Розвиваючі:

  • Сприяти формуванню та розвитку навчально-інформаційних умінь та навичок.
  • Сприяти розвитку комунікативної культури учнів.
  • Розвиток світогляду, мислення, уваги, спостережливості.

Виховні:

  • Всіляко сприяти реальній адаптації учнів у соціумі.

Завдання:

  • Виявити в учнів вже знання працівників медичних установ.
  • Розширити знання, світогляд, словниковий запас учнів.
  • Формувати пізнавальний інтерес до працівників медичних закладів.

Обладнання:

  • Мультимедійний проектор та презентація до уроку у програмі Power Point/
  • Презентація до уроку

Хід уроку

I. Організація початку уроку

Мета : психологічний настрій учнів, створення робочої обстановки.

- Здрастуйте, хлопці! Сідайте!

Продзвенів, друзі, дзвінок Починається урок. Відпочити ви всі встигли? А тепер уперед - за справу.

Проблемна ситуація

- Хлопці, восени у нас проходила диспансеризація, які лікарі дивилися вас?

- До яких лікарів ви дали направлення?

Ми сьогодні дізнаємося, до якого лікаря звернутися при тому чи іншому захворюванні.

II Повідомлення теми та мети уроку.

- Над яким розділом ми зараз працюємо? (слайд1)

Прочитайте тему нашого уроку (слайд 2)

Працівники медичних закладів.

Що ми маємо дізнатися на уроці? (Слайд 3)

  • Функції основних лікарів-фахівців

Чому навчатимемося на уроці (слайд 4)

  • Орієнтуватися у виборі лікаря
  • Культурно звертатися із запитанням, проханням.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.

Зараз ми з вами здійснимо невелику подорож медичними кабінетами. Лікарі-фахівці проведуть із вами бесіди. Адже завдання медицини не лише лікувати, а й попередити хворобу. Прочитайте девіз нашого уроку: (Слайд 5)

Хворобу легше попередити, ніж лікувати.

– Як ви розумієте ці слова?

- Необхідно двічі на рік відвідувати кабінет стоматолога, один раз на рік – гінеколога, щорічно проходити обстеження.

Отже, починаємо: (слайд 6-8)

Старший медичний персонал – лікарі.

  • Обстежують хворих, ставлять діагноз.

Діагноз – висновок хвороби.

Середній медичний персонал – медична сестра, брат /медсестра, медбрат/

Виконують призначення лікаря:

  • роблять аналізи,
  • ставлять ін'єкції,
  • видають ліки.

Молодший медичний персонал санітари.

  • Стежать за чистотою приміщення, ліжка, хворих.

Інші працівники: реєстратор, гардеробник.

До якого лікаря ви йдете, Коли животик заболить? Температура раптом підскочить. Він вам допоможе - це точно Від будь-якого болю зцілить.

Педіатр. (Слайд 9)

дитячий лікар, який лікує дітей віком до 18 років. Займається дитячими хворобами, їх лікуванням та попередженням.

Терапевт (слайд 10)

повинен вирішити безліч питань:

що з хворим, де і як йоголікувати, працездатний він чи ні, чи можливі ускладнення, чи небезпечна хвороба.

Якщо заболить живіт? Чи підніметься температура? До якого лікаря звернетеся?

Хірург (слайд 11)

У лікарні до хірурга надходять хворі, лікування яких утруднене. Завдання лікаря – оперативне втручання, тобто – операція.

Якщо напад апендициту, який лікар допоможе?

Людина повинна намагатися завжди бути спокійною, не кричати, виявляти терпіння у найскладніших ситуаціях. Поводитимешся так, і любов і повага оточуючих тобі забезпечені. Про це розповість лікар-невропатолог. (слайд 12)

Нервова система людини, хоча зрозуміло і без слів Невропатолог скаже точно: Основа життєвих основ.

Сцінка “На прийомі у лікаря”

Турбота про нервову систему починається з режиму праці та відпочинку, тобто. з режиму дня.

  • Спати щонайменше 9 годин.
  • Ранок починати з зарядки та водних процедур
  • Найчастіше гуляти на свіжому повітрі

Хочеться нагадати про шум, нервова система дуже страждає від нього. Якщо хлопці розшумілися, влаштуй хвилинку тиші. Адже у вусі є барабанна перетинка, звук стукає в ній так, як палички в барабані. А якщо кричать усі хлопці, тут може не витримати і великий барабан, не те, що тоненька перетинка.

- Нервуєтеся? турбуєтеся? часто болить голова? Стали погано спати? До якого лікаря звернетеся?

При неправильній роботі головного мозку внаслідок його ураження або за хвороб інших органів можуть виникнути психічні захворювання, які лікує лікар психіатр. (Слайд 13)

Як звати нашого шкільного лікаря психоневролога?

З яким проханням ви відвідуєте його?

Ми пізнаємо світ за допомогою органів чуття. Усі вони: зір, слух, смак важливі людини. І тимне менш можна виділити найголовніший орган – око. Недарма про найдорожче говорять: “Бережи як зіницю ока. ” “Око, очі, це одним словом – око. Про це важливо органі розповість лікар - окуліст.

Нам усім, від дорослих до хлопців потрібні здорові очі. І доктор окуліст при цьому Допоможе справою та порадою

Офтальмолог. Назва цієї лікарської спеціальності походить від грецького слова "очей". Є й інший термін – окуліст.

Які правила ви знаєте, щоб зберегти зір?

Світло під час читання та письма має падати зліва;

Відстань від очей до книги 25-30 см;

Не можна сидіти близько біля телевізора

Дивитися телевізор і грати в комп'ютер не більше години з перервою.

Виконаємо зарядку для очей.

Який лікар перевірить ваш зір?

Виявив висип на шкірі? Звернися швидше до лікаря, Цей лікар тобі допоможе, Дерматолог. (слайд 16)

Лікар, який лікує шкірні захворювання людини.

Отже, виявили почервоніння? Висипання? Пухирі? До якого лікаря треба йти?

Нос твій не дихає? Вухо погано чує? У горлі закінчило? К лор лікаря швидше поспішай.

Отоларинголог (слайд 17)

Медичну допомогу при захворюванні вух, горла, носа надає отоларинголог (у перекладі з грецької “вухо”, “ніс”, “гортань”) чи скорочено лор.

Якому лікареві підете, якщо захворіло вухо, горло, ніс?

Травми всякі, вуха, Переломи теж- Лікує ретельно, довго Доктор травматолог. (Слайд 18)

А щоб кістки і суглоби були все гаразд, Щоб поставу вам виправити - Робіть зарядку.

Про це вам розповість лікар Ортопед (слайд 19)

Визначає правильність формування постави, виявляє плоскостопість.

Не роблятьхлопці зарядку, намагаються уникнути від уроку фізкультури, ось вам і результат: м'язи стають слабкими та старезними, дихання не глибоким, вони частіше хворіють.

Які правила виховання правильної постави ви пам'ятаєте?

- сидіти потрібно прямо, не носити сумку з книгами в одній руці, під час листа тримати лікті на столі.

Фізмінутка (слайд 20)

Якщо травма, якого лікаря потрібно звернутися? Який лікар дивиться, чи правильна у вас постава? Чи є проблеми із зубами? Займається з вами, Докладно довго- Зубний лікар - стоматолог.

Від стану зубів великою мірою залежить ваше здоров'я людини. У людей з хворими зубами псується шлунок та серце. Найчастіше болить горло. Це з тим, що у хворих зубах живуть шкідливі мікроорганізми. Вони виділяють отруйні речовини. Організм від цього звичайно страждає.

Які правила догляду за зубами ви знаєте?

- Чистити зуби 2 рази на день;

- частіше гризти тверді яблука та моркву;

- якщо запивати морозиво гарячим чаєм, тобто різко змінювати температуру в роті, то емаль, якою покритий зуб зруйнується;

- коли багато їж солодкого, то можна принести чимало прикрощів. Солодощі забирають у зубів таку важливу речовину, як кальцій, зуб стає крихким.

До якого лікаря звернетеся, якщо болить зуб?

Про яких лікарів ми сьогодні говорили на уроці? (слайд 22)

IV. Закріплення вивченого матеріалу.

Самостійна робота на картках. (діти працюють у парах)

Завдання : вписати в таблицю спеціальність лікаря. (слайд 23)

працівники

Перевірка (слайд 24).

працівники

Оцінка знань учнів.

V Підсумок.

  • Яку тему ми сьогодні вивчали на уроці?
  • Чому навчалися?
  • Що нового ви дізналися науроці?