Урок трудового навчання у 2-му класі - Лего-конструювання

Презентація до уроку

Цілі:

  • Розвиток уміння конструювати з деталей конструктора засіб громадського транспорту автобус.
  • Узагальнення та уточнення уявлень про громадський транспорт.
  • Закріплення правил поведінки у громадському транспорті.
  • Розвиток мислення, пам'яті, мови, уваги, уяви.
  • Виховання ввічливих пасажирів.

Обладнання: конструктори ЛЕГО, презентація до уроку «Громадський транспорт».

I. Організаційний момент

– Сьогодні на нас чекає дуже цікава робота. Щоб її виконати, вам треба багато згадати з того, що ми пройшли на уроках навколишнього світу. А ще вам знадобиться ваше вміння уважно слухати, думати та фантазувати. Бажаю вам удачі.

ІІ. Розминка

– На початку уроку ми проведемо невелику розминку. Потренуємо свою увагу та пам'ять. Перед вами на слайдах виникатимуть різноманітні композиції з деталей конструктора. Ваше завдання їх запам'ятати, а потім повторити.

Показ слайдів "Розминка".

(Кожен слайд показується 5 секунд, потім забирається. Після виконання завдання учнями відбувається перевірка. Вчитель знову показує слайд, діти порівнюють та виправляють помилки.)

ІІІ. Актуалізація знань. Визначення теми уроку

– Тепер ви готові до виконання основного завдання уроку. – Визначити тему уроку вам допоможуть загадки та картинки у презентації.

Вікна світлі кругом, Носить взуття з гуми, А живиться бензином. (Автобус)

Багатолюдний, шумний, молодий Під землею гуркотить місто. А будинки з народом тут Вздовж вулицею йдуть. (Метро)

Зранку за віконцем Стук, і дзвін, і гармидер. За прямими сталевими доріжками Ходять червоні будинки. (Трамвай)

– Автобус, метро, ​​трамвай – це що? (Громадський пасажирський транспорт) - Поясніть, що таке "громадський пасажирський транспорт"? - Що ще можна віднести до громадського пасажирського транспорту? – Який із цієї групи вид транспорту відноситься ще й до підземного транспорту? – А інші засоби пересування ми віднесемо до … – Отже, яка тема нашого уроку? Ви вже здогадалися?

«Громадський пасажирський транспорт»

– Давайте пояснення поняттю «громадський пасажирський транспорт». - Я трохи уточню тему нашого заняття. Ми будуватимемо автобуси і згадаємо правила поведінки у громадському транспорті.

IV. Вступна розповідь вчителя про автобуси (продовження презентації)

V. Фізкультхвилинка

VI. Практична робота

VII. Виставка робіт учнів. Аналіз робіт

– Які роботи найбільше сподобалися? Чим?

VIII. Правила поведінки у громадському транспорті

Ішов трамвай десятий номер По бульварному кільцю. У ньому сиділо і стояло Сто п'ятнадцять чоловік. Люди входять і виходять, Просуваються вперед. Піонеру Миколі Їхати дуже добре. Він сидить на найкращому місці - Біля самого вікна. У нього ковзани під пахвою: Він зібрався на ковзанку. Раптом на п'ятій зупинці, Опираючись на дзьоба, Бабка старезна влазить У переповнений вагон. Люди входять і виходять, Просуваються вперед. Микола сидить нудьгує, Бабка поряд стоїть.

- Як має вчинити хлопчик? – Яких ще правил поведінки у громадському транспорті потрібно дотримуватися?

IX.Творча робота.

X. Підсумок уроку

– Який вид транспорту ви конструювали на уроці? - Що корисного для себе ви дізналися на уроці?