Урок Влаштування збільшувальних приладів

Інтегрований урок № 2 Пристрій збільшувальних приладів.

Мета: п ознайомити учнів з різними збільшувальними приладами - лупа, мікроскоп, телескоп, їх характеристиками, значенням вивчення об'єктів, формувати пізнавальний інтерес .

Завдання:

Воспитывающая- виховати культуру спілкування учнів під час роботи у групах, прищеплювати любов до природи та інтерес до її вивчення.Розвиваюча -розвиток довільної уваги та пам'яті, пізнавальних інтересів та ініціативи учнів, навчити знаходити необхідну інформацію

Навчальна- познайомити учнів з матеріалом про влаштування збільшувальних приладів для вивчення рослин - лупою та світловим мікроскопом, вивчити правила роботи зі збільшувальними приладами; сформувати вміння користуватися найпростішими збільшувальними приладами, навчити учнів працювати з мікропрепаратами та робити грамотні замальовки побаченого.

Міжпредметні зв'язки - історія.

Форма уроку - вивчення нового матеріалу.

Вигляд використовуваних на уроці засобів ІКТ - презентація.

Наочні посібники - картки.

Зовнішня інтеграція (використання методичних прийомів уроку самопізнання): позитивний настрій, групова робота, заключна хвилина уроку.

Організаційний момент.

Учитель: Встаньте рівно і красиво. Прозвів уже дзвінок. Сядьте тихо і нечутно, І скоріше почнемо урок.

II. Перевірка домашнього завдання

Актуалізація знань.

Позитивний настрій

Учні: Влаштування збільшувальних приладів .

Учитель: Хлопці, які ж завдання поставив перед нами Стекляшкін?

Учні: Познайомиться зі збільшувальним приладом,з його пристроєм та з правилами роботи.

Учитель: Чи згодні ми із завданнями уроку?

Учні : Так

Учитель : Завдання не з легких, тому що нам доведеться пройти за один урок довгий шлях з 15 століття до наших днів.

ІІІ. Вивчення нового матеріалу.Цілепологія.

Прийом «Постановка проблемного питання»

Учитель: Розкажіть мені, що ви вже знаєте зі свого життєвого досвіду про збільшувальні прилади?

Учні: бачили лупу, мікроскоп у кабінеті біологія.

Навіщо потрібні збільшувальні прилади?

Учні: збільшення.

Вчитель: Для вивчення яких об'єктів вони використовуються?

Учні: дивитися клітини

Вчитель: Назвіть ці прилади?

Учні: Лупа, мікроскоп.

Вчитель: А чи вмієте ви користуватися ними?

Хто першим побачив мікрооб'єкти?

Складемо план нашого уроку та способи його виконання.

Учні складають план уроку.

Записують на дошці:

Під час уроку ми будемо з вами і оптиками, і істориками, які вивчають збільшувальні прилади – лупу, мікроскоп.

Клас поділяється на 3 групи.

Групи отримують завдання

Вивчіть історичну довідку, користуючись підручником (с.17), енциклопедією молодого біолога.

Знайти у підручнику інформацію про лупу.

Вивчаєте пристрій мікроскопа (рис. 14)

Учні : відповідають питання.

1.Збільшувальний прилад лупа. Антоніо Левенгук захоплювався збільшувальним склом. Багато років він виготовляв лупи. Вони були крихітного розміру (менше міліметра) і збільшували не в 10, а в 100 разів, а найкращі навіть у 300 разів. До цього часу вчені що неспроможні зрозуміти, як вдавалося цьому торговцю XVII століття створювати лінзи з такимсильним збільшенням!

2. Збільшувальний прилад - мікроскоп. (Слайд 4) У 1624 р., Г. Галілей створив мікроскоп. Тубуси його приладів виготовлялися з паперу, не дивно, що такі прилади швидко занепадали, лінзи випадали і ламалися. Однак ці прилади мали велику популярність, адже за короткий термін Г. Галілей став постачальником оптичних приладів.

Практична робота:

Індивідуальна робота. Робота з лупою за завданням

Як змінюється зображення, яке ви йдете?

Візьміть обидві лупи, з'єднайте їх разом та подивіться через них на текст. Поступово збільшуйте відстань між лупами, досягаючи найчіткішого зображення. Чи зміниться розмір літер порівняно що ви бачили в кожну лупу окремо?

Робота у парах. Робота з мікроскопом

Учні розглядають пристрій світлового мікроскопа та знайомляться з роботою з ним, виявляють спосіб визначення збільшення світлового мікроскопа.

III. Закріплення:

Прийом «Складання таблиць»

Заповніть таблицю. (Таблиця виводиться на екран), потім перевіряється.

2 групаРефлексія

Тема урока: _____________________________

Домашнє завдання: Параграф № 1. Відповісти на запитання наприкінці параграфа.