Відкритий урок - Документи з особового складу
Розділи: Технологія
Триєдина мета уроку:
- навчальна :познайомити учнів з видами, складом реквізитів, розділами та вимогами до складання та оформлення автобіографії та характеристики;
- розвиваюча :розвивати творчу активність учнів; формування розумових умінь; розширення кругозору та збагачення словникового запасу;
- виховна : формування бажання вносити елемент творчості до освітнього процесу; підвищення інтересу до обраної професії.
Методичне забезпечення: мультимедійне обладнання; презентація "Документи з особового складу - Автобіографія, Характеристика", дидактичний матеріал.
1. Організаційна частина уроку:
- вітання учнів;
- перевірка оснащеності робочих місць;
- повідомлення теми та цілі уроку.
2. Основна частина:
- Актуалізація опорних знань.
- Пояснення нового матеріалу:
- автобіографія;
- різновиди, розділи та приклади автобіографій;
- анкета;
- характеристика;
- реквізити, розділи та види характеристик;
- захист персональних даних.
- Закріплення нового матеріалу:
- фронтальна розмова.
3. Практична робота.
4. Заключна частина:
- Підбиття підсумків:
- аналіз уроку;
- оцінка роботи учнів.
5. Домашнє завдання:
- скласти характеристику свого однокласника(-ницу) чи колегу по работе;
- продовжувати оформлювати словник основних термінів за програмою курсу.
6. Рефлексія.
Слайд 1. Організаційна частина уроку
Тема уроку: Документи з особового складу -Автобіографія,Характеристика.
Мета уроку: ознайомитися з видами, складом реквізитів та вимогами до складання та оформлення автобіографії та характеристики.
Слайд 2. Основна частина
Актуалізація опорних знань:
Ми знаємо, що у діловодстві документи поділяються на 4 групи,які?
- організаційні;
- розпорядчі;
- інформаційно-довідкові;
- за особовим складом.
Дайте визначення документації з особового складу.
Сукупність взаємопов'язаних документів, у яких зафіксовані етапи трудової діяльності працівника, називають Документацією з особового складу.
Які документивідносяться до особистих?
- заяви;
- автобіографії/анкети;
- Характеристики;
- трудові договори;
- особисті картки, особисті відносини;
- накази з особового складу;
- трудові книжки та ін.
***Мине кілька років, ви закінчите навчальні заклади. Більше не буде ні іспитів, ні двійок, ні заліків. Починається нове життя – доросла, самостійна. Ви поринете в це життя і зустрінетеся з "морем" ділових паперів. Нині не можна стати успішною людиною без навичок оформлення ділових паперів.
ЗгадаймоПослідовністьдокументування при прийомі на роботу.
Пояснення нового матеріалу:
Як офіційний документ автобіографія складається з декількох розділів:
Пропонуювідповісти на питання:
1. Чи є даний текст, запропонований Вам, офіційною автобіографією? Чому? (Дотримується строга хронологічна послідовність викладу фактів)2. Чи містить текст зайвуінформацію? 3. Що Ви ще додали б до представленої автобіографії?
Я, Разіна Галина Миколаївна.
Приклад автобіографії (школярки)
ЯкщоА.– опис свого життя, чи допустимо вираз:“Написав свою автобіографію?”
Візьміть на замітку!
Вживання непотрібних, уточнюючих слів називаєтьсяплеоназмом(від грец. Плеоназмос -надмірність), наприклад:цінніскарби ,повернутисьназад,упастивниз.
Замість або разом із автобіографією роботодавець може попросити Вас заповнити –Анкету(від франц. – розслідування):
- перелік питань, що використовуються для тестування з метою отримання будь-яких відомостей;
- форма подання тексту документа, побудована за принципом "питання-відповідь".
Анкета – типовий документ із фотокарткою, що містить перелік питань, що використовуються для тестування з метою отримання від працівника будь-яких відомостей.
Складається власноруч при оформленні працювати. Усі записи в анкеті мають бути підтверджені документально.
Дані перевіряються інспектором відділу персоналу, засвідчуються його підписом та печаткою.
Відрізняється від автобіографії тим, що це дані у ній відбиваються дуже коротко.
Автобіографія може використовуватися в процесі відбору кадрів, при складанні психологічної характеристики працівника, вивченні його життєвого шляху та особистісних якостей.
І знову звертаємося доСловників, наприклад: Великий словник з соціології дає визначенняХарактеристики:
1. Сукупність ознак, властивостей, рис людини, предмета, явища тощо. 2. Офіційний документ про службову, громадську або іншу яку-чи діяльності.
Реквізити характеристики
- реквізити штампу організації/підприємства (фірмовий бланк);
- назва виду документа;
- вказівку посади особи, якій видається характеристика;
- найменування організації, що видає характеристику;
- прізвище, ім'я, по-батькові співробітника;
- текст;
- підписи;
- Друк.
Текст характеристики викладається у формі третьої особи та складається зрозділів:
- Заголовна частина
- Анкетні дані про працівника
- Дані про трудову діяльність працівника
- Оцінка ділових та особистих якостей працівника (власне характеристика)
- Заключна частина
У першій -заголовної частини-вказують:
- назва документа (ХАРАКТЕРИСТИКА), посада, яку займає працівник (включаючи назву організації), прізвище, ім'я, по батькові працівника (повністю), наприклад:
на старшого аудитора відділу ТОВ “Практика” Соколова Михайла Васильовича
У другій частині -анкетних даних- вказують:
- прізвище, ініціали працівника (ім'я та по батькові повністю вже можна не повторювати), рік народження, освіта (при цьому вказується, які навчальні заклади, де і коли закінчив працівник), спеціальність (професію), вчений ступінь та звання (якщо вони є). Як правило, ця частина характеристики оформляється як перший абзац тексту, наприклад:
М.В.Соколов 1976 р. народження, освіта вища, 1998 р. закінчив фінансовий факультет Московської фінансово-юридичної академії за спеціальністю "бухгалтерський облік та аудит". З 1998 по 2000 р. М.В.Соколов проходив службу у лавах Збройних Сил РФ.
У третій частині міститься характеристика трудовоїдіяльності працівника:
До вступу до ТОВ “Практика” Соколов М.В. протягом двох років працював у ЗАТ "Знак якості" на посаді помічника аудитора. За час роботи у ТОВ “Практика” Соколов М.В. у складі групи фахівців брав участь у аудиторських перевірках багатьох компаній.
У 2005 р. Соколов М.В. закінчив з відзнакою курси підвищення кваліфікації української академії державної служби за Президента РФ.
У четвертій частині даєтьсяоцінка ділових (професійних) та особистих якостей працівника.
Досвід роботи, рівень професійних знань, здатність до самоосвіти, знання власних прав та обов'язків.
Працездатність працівника оцінюється за тим, наскільки активний він при виконанні доручених обов'язків, за вмінням організовувати трудовий процес і виконувати роботу якісно та у встановлені терміни, за поведінкою у складних ситуаціях, за здатністю брати на себе відповідальність за результати роботи, щодо ефективності прийнятих рішень чи результатів роботи.
Особисті якості працівника проявляються у його взаємовідносинах з колегами (доброзичливість, комунікабельність), у рівні загальної культури працівника, його психологічні якості.
Зазначається інформація про форми заохочення працівника, нагороди, що є у нього.чи стягненнях.
У п'ятій –заключній частині характеристикизазначається:
- мета (призначення) складання характеристики
Характеристика складена для представлення в ньому.
Характеристика видана для вступу до…
Хто підписує характеристику?
- Керівник установи/підприємства (менеджер з персоналу, зам.керівника)
Підписи засвідчують гербовою печаткою.
Видають характеристику працівникові на руки або пересилають установі/організації, які її запросили.
Різновиди показників.Питання? Характеристики бувають...
Згадаймо, про існування Федерального закону УкраїниПро персональні дані
Нагадую!про статтю 24.
Відповідальність за порушення вимог цього Закону
Особи, винні порушення вимог цього Федерального закону, тобто. винні у розголошенні відомостей конфіденційного характеру, несутьцивільну,кримінальну,адміністративну,дисциплінарнута іншу передбачену законодавством України відповідальність.
Це стосується всіх, хто працює із персональними даними співробітників.
Автобіографія таХарактеристиканалежать до офіційних документів, що містять персональну інформацію про співробітника.
Відповідно до ст.88 ТК Україна роботодавець не повинен передавати персональні дані співробітника третій стороні без необхідної отримання письмової згоди на те працівника (виняток становлять моменти, коли це необхідно з метою запобігання загрозі життю та здоров'ю працівника, а також у випадках, встановленихфедеральним законом).
Слайд 25. Закріплення нового матеріалу
Отже, повторимо, що називають автобіографією?
Автобіографія - короткий опис, виклад основних подій свого життя.
Різновиди автобіографії:
Що таке анкета?
Анкета – типовий документ із фотокарткою, що містить перелік питань, що використовуються для тестування з метою отримання від працівника будь-яких відомостей.
Різновиди параметрів:
Розділи:
Слайд 27. Практична робота
1. Складіть та оформіть рукописним способом автобіографію (на розлиненому бланку)
Слайд 28. Практична робота
2. Відредагуйте та оформіть характеристику
Усі дані перемішалися.
Визначте, до якого розділу характеристики належить кожне речення.
Під час виконання практичних завдань необхідно користуватися:
Заключна частина
Підбиття підсумків:
Отже, сьогодні на уроці ми познайомилися з видами, складом реквізитів та вимогами до складання та оформлення автобіографії та характеристики.
Оцінка роботи учнівАктивно працювали на уроці…, правильно виконали практичне завдання…
Слайд 30. Домашнє завданняскладіть та оформіть рукописним способом автобіографію (на розлиненому бланку);
Слайд 31. Рефлексія
Я сподіваюся, що ви запам'ятаєте наш урок, і отримані знання незабаром застосуєте у своєму житті на практиці.
Адже “Людина, безсумнівно, створена у тому, щоб думати: у цьому головне його гідність і головна справа життя. І почати йому слід із роздумів про себе самого”.