Відкритий захід гуртка за тестопластикою «Сонечко»
Лідія ПожаловаВідкритий захід гуртка з тестопластики «Сонечко»
Тема заняття«Сонечко »
Форма проведення: традиційна
Мета: забезпечити закріплення знань та способів ліплення із солоноготесту
освітня: закріпити вміння розкочувати грудочкитесту круговими рухами з отриманням колобка, а потім сплющувати; формувати спостережливість, здатність зосереджуватися на виробі, помічати округлу форму та характерні ознаки (голова, черевце, крапки на жорстких крильцях).
виховна: виховувати любов донавколишнього, вміння бачити прекрасне у всьому різноманітті.
розвиваюча: розвивати навички акуратного ліплення, вміння працювати зі стекою.
Методи: словесні, наочні, демонстрація схем, використання ТСО, практична робота.
Матеріали та обладнання: солонетісто 2-х кольорів (чорне та червоне, стеки, вологі серветки, кисті, вода, зелене листя з картону, чорний фломастер, чорний бісер, шматочки волосіні, схема«Етапи виконання ліпленнясонечка », іграшкасонечка, презентація про комаху.
спостереження і розглядсонечка на прогулянці ;
розгляд картинок про комах;
малюваннясонечка ;
дидактична гра«Вгадай за описом»
*Актуалізація знань та способів дій
*Конструювання зразка застосування знань
*Самостійне застосування знань
Хід заняття:
1. Організаційний момент.
Вихованець: вносить гарнукоробочку і просить дітей вгадати, що в ній. На допомогу прийдезагадка:
Всіх жучків вона миліша,
Спинка червона у неї,
А на нійкружочки,
Відповіді дітей:сонечко
Так, дійсно, цесонечко. Хлопці, пам'ятаєте приказку: «Божа корівка, полети на небо, принеси мені хліба, чорного і білого, тільки не горілого»? Якщо посадитисонечко на долоню і проспівати ці слова, комаха встигне зігрітися від тепла руки, розправить крильця і полетить. Мабуть, вона й принесла хліб. Хлопці, давайте з вами пригадаємо, як виглядаєсонечко ?
Для кращої організації відповідей дітей виставляється об'ємна іграшка та проводиться презентація.
Фронтальна бесіда з дітьми(приблизні питання):
- Чомусонечко так назвали ?(повідомлення)
– Які частини тіла можна виділити?
– Яку форму має голова?
- Якого кольору голова?
- Яку форму мають крила?
- Якого вони кольору?
- Скільки лапок усонечка ?
– Як вони розташовані?
- Скільки вусиків усонечка ?
Педагог: Отже,сонечко має чорну овальну голову, овальне опукле тіло різного забарвлення з чорними точками, 6 лапок і 2 вусика. Сьогодні, на занятті ми зліпимо цю гарну комаху.
3. Актуалізація знань та способів дій, конструювання
Техніка виконання роботи:
Скочування чорного шматочкатесту кругоподібними рухами долонь до отримання колобка.
Скочування червоного шматочкатесту кругоподібними рухами долонь до отримання колобка.
Розкочування, що вийшов чорного колобка, до яйцеподібної форми.
Розкочування червоного колобка, що вийшов, до яйцеподібної форми.
З'єднання окремих деталей разом, використовуючи воду
Нанести стекою малюнок, яксмужок: відділення крил.
Робота з бісером: нанесення у вигляді крапок на крилах.
Робота з ліскою: вуса
Перенесення виробу на зелений листок малювання чорний фломастер ніжок.
Показ техніки виконання роботи супроводжується розповіддю педагога.
Сонечко, червона спинка,
Вчепилася вправно корівка за травинку,
(Пальці стиснуті в один кулачок)
Вгору неспішним ходом
Повзе стеблом
(Пальці обох рук бігають по столу)
До пахнучого медом
(Ладоні один до одного, розвести пальці і злегка округлити їх).
Самостійне застосування знань.
Педагог: Ви трохи відпочили, підготували свої пальчики до роботи, а тепер самостійно, кожен зробить свою комаху. Етапи виконання перед вами як схеми.
*У процесі виконання ліплення педагог контролює дії кожної дитини, якщо виникли труднощі допомогти виконати завдання. За бажанням, дитина може доповнити деякі елементи у своїй роботі.
*По закінченні роботи руки витираються вологими серветками.
Перегляд робіт та виставка.
Фронтальна бесіда з дітьми, варіанти складання композицій.
Педагог: Отже,сонечко – симпатичний маленький жучок, який має яскраво-червону або помаранчеву спинку, чорну головку і крапки на крильцях. Комаха вміє швидко повзати по стеблинках трав і перелітати на великі відстані в пошуках їжі.
Повідомлення«Чомусонечко так назвали ?»
Є питання, на які з такою легкістю не даси відповіді. Адже мало кому маленька комашка може нагадати корівку, а слово«божа »і зовсім загадково.
Походження назви«корівка », швидше за все, пов'язане з тим, що жучок може давати молоко, причому не звичайне, а руде! Така рідина виділяється у разі небезпеки із пір на згинах лапок. Молочко вкрай неприємно на смак (а у великих дозах навіть смертельно) і відлякує хижаків, які хотіли б з'їсти комаху. Таке саме завдання виконує і яскраве забарвлення.
За стародавніми повір'ями, корівка безпосередньо пов'язана з Богом. Це тим, що більшу частину свого життя проводить у повітрі на висоті. Крім цього, комаха виконує роль справжнього посланця, у неї можна дізнатися, яка буде погода, чи вдасться врожай.
Так що недармасонечко так усі люблять. Як тільки на полях з'являється перша зелень,сонечко починає невпинно працювати. Один жучоксонечка знищує за день до 200 комах.
Схема«Етапи виконання ліпленнясонечка »







Конспект заняття з тістопластики «Ялинки» в середній групі Конспект заняття з тісто-пластики «Ялинка» (середня група) Тип заняття: закріплення знань та способів. Форма проведення: традиційна.
Заняття з ліплення для дітей першої молодшої вікової групи «Дорожка для колобка» Ліплення: «Дорожка для колобка» Мета: 1. Формувати вміння розкачувати з тіста круговими рухами долонь для круглої форми.