Вплив фізичних вправ на організм підлітка - фізкультура, уроки

Муніципальна бюджетна освітня установа

«Бабкінська середня загальноосвітня школа»

Частинського району Пермського краю

Інтегрований урок фізичної культури + біологія + медицина

Вплив фізичних вправ на організм підлітка.

Склав і провів: учитель

Мета уроку: виявлення позитивного впливу фізичних вправ на організм підлітка.

Завдання:

Освітні:

-Закріпити знання вплив фізичних вправ на організм підлітка.

-Інтерпретувати інформацію, подану у формі діаграми;

-Вчити порівнювати дані, аналізувати їх, узагальнювати та робити висновки.

Виховні:

- формувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, інтерес до предмета.

-Виховувати пізнавальну активність.

Розвиваючі:

- Розвивати розумові операції через спостереження, порівняння, зіставлення, свідоме сприйняття матеріалу, логічне мислення, спостережливість, уміння застосовувати свій життєвий досвід на уроці, уміння узагальнювати і робити висновки.

Методичне оснащення уроку:

Обладнання: Секундомір, мати, баскетбольні м'ячі.

План уроку

І етап. Організаційний момент.

ІІ етап. Актуалізація знань.

ІІІ етап. Вивчення нового матеріалу.

ІV етап. Підсумок уроку. Рефлексія.

Хід уроку

Iетап. Організаційний момент.

- Здрастуйте хлопці, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок фізичної культури. Спробуймо разом з вами простежити, як впливають фізичні вправи на ваш організм.

Повідомляється тема, мета та завданняуроку.

IIетап. Актуалізація знань.

Займаючись фізичними вправами, ми зміцнюємо своє здоров'я. Особливо в юності організм розвивається та удосконалюється при виконанні фізичних вправ.

Щоб переконатись у цьому, ми проведемо невелике розслідування.

Перегляд вмісту документа «Вплив фізичних вправ на організм підлітка»

Муніципальна бюджетна освітня установа

«Бабкінська середня загальноосвітня школа»

Частинського району Пермського краю

Інтегрований урок фізичної культури + біологія + медицина

Вплив фізичних вправ на організм підлітка

Склав і провів: учитель

Мета уроку:виявлення позитивного впливу фізичних вправ на організм підлітка.

-Закріпити знання про вплив фізичних вправ на організм підлітка.

-Інтерпретувати інформацію, подану у формі діаграми;

-Вчити порівнювати дані, аналізувати їх, узагальнювати та робити висновки.

- формувати дбайливе ставлення до свого здоров'я, інтерес до предмета.

-Виховувати пізнавальну активність.

- Розвивати розумові операції через спостереження, порівняння, зіставлення, свідоме сприйняття матеріалу, логічне мислення, спостережливість, уміння застосовувати свій життєвий досвід на уроці, уміння узагальнювати і робити висновки.

Методичне оснащення уроку:

Обладнання: Секундомір, мати, баскетбольні м'ячі.

І етап. Організаційний момент.

ІІ етап. Актуалізація знань.

ІІІ етап. Вивчення нового матеріалу.

ІV етап. Підсумок уроку. Рефлексія.

- Здрастуйте хлопці, сьогодні ми з вами проведемо незвичайний урок фізичноїкультури. Спробуймо разом з вами простежити, як впливають фізичні вправи на ваш організм.

Повідомляється тема, мета та завдання уроку.

Займаючись фізичними вправами, ми зміцнюємо своє здоров'я. Особливо в юності організм розвивається та удосконалюється при виконанні фізичних вправ.

Щоб переконатись у цьому, ми проведемо невелике розслідування.

IIIетап. Вивчення нового матеріалу.

– Отже, наш клас ми поділимо на дві групи. У першій групі у нас будуть хлопці, які займаються фізичними вправами у спортивних секціях, гуртках та самостійно. А друга група – учні, які відвідують лише уроки фізичної культури. Давайте розберемося, є різниця у фізичному розвитку між цими групами.

При дослідженні працездатності серцево-судинної системи ми з вами проведемо ортостатичну пробу (різницю між ЧСС у положенні лежачи і стоячи), а дані ми побачимо на діаграмі. Поки мій помічник опрацьовує результати, ми з вами подивимося, як відбувається відновлення ЧСС після фізичного навантаження, для цього ми застосуємо пробу з присіданням.

(Після проведення тесту дані вводять у діаграму).

На діаграмі показано, що ЧСС у першій групі вдвічі нижче, ніж у хлопців із другої групи, а відновлення відбувається на 9 секунд швидше.

вплив
організм

При заняттях фізичною культурою великі вимоги пред'являються до дихальної системи, яка забезпечує підвищений приплив кисню до тканин та органів, давайте простежимо, чи це так. Я пропоную вам провести тест із затримкою дихання (проба Штанге). Дані заносяться до діаграми.

Економічнішою стає робота органів дихання. Потреба організму в кисні, що зростає в процесі м'язової роботи, утренованих учнів забезпечується переважно за рахунок збільшення глибини дихання, тоді як у менш тренованих – за рахунок збільшення частоти дихання. Проба Штанге (затримка дихання).

підлітка

А тепер давайте проведемо вимірювання частоти вашого дихання за одну хвилину. Щоб дані були об'єктивними, нам потрібно виміряти частоту дихання після навантаження. Для цього ми беремо баскетбольні м'ячі та починаємо рух.

- На шкарпетках м'яч над головою

- На п'ятах м'яч перед собою

- обертання м'яча навколо корпусу

- Під ногами, зігнувшись

- Підкидання м'яча лівою рукою, лов правою

- Ведення м'яча правою рукою

- Ведення м'яча лівою рукою

- Ведення м'яча зі зміною рук

- Ведення м'яча приставним кроком

- Ведення м'яча спиною вперед

- Ведення м'яча із прискоренням

вплив

Вчитель фізкультури: - Наш урок добігає кінця.

- Згадайте мету уроку. (Відповіді учнів).

-Які висновки ви можете зробити. (Відповіді учнів).

Роль фізичних вправ величезна, і ми переконалися під час уроку. Адже кожен із нас хоче бути гарним, а краса – це показник стану здоров'я.

Віленський М.Я. Фізична культура: підручник: для учнів 5-6-7 класи. - М: Просвітництво, 2007.

Голомідова С.Є. Нестандартні уроки фізкультури. - Волгоград: Вчитель - АСТ, 2004.

Горячев Л.В. "З м'ячем назавжди". - М: Просвітництво, 2007.

Лях В.І., Зданевич А.А. Комплексна програма фізичного виховання учнів 1-11 класів (програма для загальноосвітніх навчальних закладів). - М: «Просвіта», 2009р.

Лях В.І. Фізична культура: підручник учнів 8-9 клас. - М.: Просвітництво, 2006р.

Холодов Ж.К. Кузнєцов В.С. Теорія та методикафізичного виховання та спорту. - М: Просвітництво, 2001.