Заняття «Електрика в житті людей та її заощадження»
«ЕЛЕКТРИЧНІСТЬ У ЖИТТІ ЛЮДЕЙ ТА ЙОГО ЗБЕРЕЖЕННЯ».
Автор: вихователь МДОУ Староісаківського дитячого садка «Ялинка» Маркова Ольга Володимирівна.
Мета: Дати дітям уявлення про електроприлади, електроенергію; розвивати допитливість, мислення, мовлення. Ознайомити дітей із правилами користування електроприладами. На практичних заняттях у ігровій формі закріпити отримані знання.
План-конспект заняття:
Організаційний момент.
- Хлопці, давайте посміхнемося один одному, я рада бачити ваші обличчя, ваші усмішки. Ваші посмішки запалилися, як електричні лампочки і осяяли все довкола. Нехай вам допоможе кмітливість, кмітливість і ті знання, які ви вже набули.
Лекційна частина.
- Хлопці, послухайте загадку: «У НАС У БУДИНКУ ЖИВЕ НЕБЕЗПЕКА, ЯКА БІЖИТЬ З ПРОВОДИ». (електрика).
- Хлопці, а як ви думаєте, що така електрика і звідки вона приходить до нас у хату?
ЕЛЕКТРИЧНІСТЬ виробляється на електростанціях і приходить до нас у будинок по проводах.
- Яку користь воно приносить людині? (Відповіді дітей.).
– Які електроприлади ви знаєте? (Відповіді дітей).
- А електрика може бути небезпечною?
- Звичайно, хлопці, електрика та електроприлади можуть бути небезпечними.
Небезпека 1: вони можуть спричинити пожежу.
Небезпека 2: в них проходить електричний струм, який може вдарити струмом і навіть вбити.
При користуванні електроприладами ви повинні запам'ятати такі правила:
(оповідання вихователя супроводжується показами малюнків)
- Виходячи з будинку або кімнати обов'язково вимикайте електроприлади.
- Вимикайте електроприлади, натиснувши кнопку, витягнувши вилку з розетки. Ніколи не тягніть за електропровід руками,може статися коротке замикання. Найкраще попросити про це дорослих.
- У жодному разі не підходьте до оголених дротів і не торкайтеся до них. Вас може вдарити струмом.
- Вода та електрика, опинившись разом, стають дуже небезпечними, тому ніколи не протирайте вологою ганчірочкою телевізор, магнітофон.
- Якщо ви залишилися вдома одні - не чіпайте електроприлади без присутності дорослих, ЗАПАМ'ЯТАЙТЕ!
Електрика небезпечна! Пам'ятай це! Хоч без цього не можна!
Розкажи своїм сусідам,
Розкажи своїм друзям!
Ігрова частина.
- Хлопці, пропоную пограти у гру: «Угадай - КА!» Я вам загадуватиму загадки про електроприлади, а ви мені намалюйте відгадку.
(Відгадку малює той, хто перший вгадає та коротко пояснить заходи безпеки цього електроприладу).
1. То взад, то вперед
Бродить - ходить пароплав,
А за ним така гладь – ні зморшки не видно.
Зупиниш – горе, продирить море. (Праска).
2. Будинок скляний пляшечку, а живе в ньому вогник.
Вдень він спить, а як прокинеться –
яскравим полум'ям проллється. (Лампочка).
3. Що Б'є струмом місце в квартирі, куди маленькі діти постійно норовлять
засунути свої пальці. (Розетка).
4.У нашій кухні цілий рік,
Дід Мороз у кутку живе. (холодильник).
Закріплююча частина.
- Виконайте завдання на картках.
На картці намальовано різноманітні предмети. Вам потрібно зафарбувати кружки, що зображають електроприлади.
- Хлопці, а що буде, якщо електрика скінчиться? (Відповіді дітей).
– Тому, хлопці, електроенергію треба берегти. Як це можна зробити?
(Вимикати світло, відключати електроприлади…).
Ще люди навчилися створюватиелектрика в батареях. Які пристрої працюють на батарейках? (Магнітофон, годинник, ліхтарик, калькулятор та ін.)
Ще вигадали енергозберігаючі лампочки. Енергозберігаюча лампочка в 5 разів менше використовує електроенергію. Дуже давно, коли ще не було електрики, люди вміли обходитися без холодильника, цими порадами деякі люди користуються й досі.
Домашнє завдання.
– А тепер давайте розберемо домашнє завдання. Ви мали пофантазувати і подумати над питанням: «Як можна обійтися без лампочки чи інших електроприладів?».
(Кожен із дітей представив свій малюнок і пояснив свої фантазії, задумки).
Сонечко променисте – ми твої промені!
Бути людьми добрими ти нас навчи!
Щоб сонечко світило, щоби на всіх його вистачило!
Щоб енергію берегти, ми маємо все знати, вміти!
Сонце, дай нам світло, тепло,
Стане всім нам добре!
Зберігаючи електроенергію, ми зберігаємо продукти в «сніговому холодильнику» – льоху.
Енергію я бережу, навіть лампочку не палю.
Маю лампу Алладіна, вона горить на гасі.
Сонце, сонечко горі,
Світло нам яскраве подаруй.
Творча робота сім'ї Захарових.
Виставка дитячих малюнків «Як ми заощаджуємо електроенергію»
Робота з батьками:
1. Створення пам'ятки «Влітку без холодильника».