Заняття з ІЗО з використанням нетрадиційної техніки малювання ватними паличками «Незабудки»

Анна ТюрінаЗаняття з ІЗО з використанням нетрадиційної техніки малювання ватними паличками «Незабудки» у старшій групі

1. Збагачувати активний словник на тему "квіти”. Розповідати дітям про охорону рослин.("Мовленнєвий розвиток".)

2. Щеплювати любов до квітів; формувати дбайливе ставлення до природи.

3. Формувати інтерес до праці людей, наголошувати на важливості їх роботи.("Соціально-комунікативний розвиток".)

4. Розвивати художнє сприйняття кольорів, виховувати естетичний смак.

5. Продовжувати формувати у дітей навичку ритмічного руху відповідно до характеру музики.("Художньо-естетичний розвиток".)

6. Розвивати рухову активність за допомогою фізкультхвилинки.("Фізичний розвиток".)

Цілі: Продовжити знайомство дітей знетрадиційним методом малювання ватними паличками та формувати вміння наносити мазки точковими та штриховими рухами.

Методи та прийоми:

• Практичні:малювання гуашшю ватними паличками та пензликами, імпровізація під музику "Танець квітів".

• Наочні: розгляд картинок кольорів.

• Словесні: відгадування загадок, відповіді питання, дидактична гра, міркування, формулювання висновків.

Матеріали та обладнання: іграшка лялька Квіточка, муз. центр, музичні записи, серветки,ватні палички, скатертини, гуаш, мольберт, штучні квіти, картинки квітів.

Попередня робота: Знайомство дітей зтехнікою малювання ватними паличками.

Дитяча діяльність Форми та методиорганізації спільної діяльності.

Двигуна. Фізкультхвилинка: “Ми квіти саджаємо”.

Ігрова. Гра "Назви ласкаво", "Підбирай, називай, запам'ятай".

Образотворча.Малювання ватними паличками “Незабудочки”.

Пізнавально – дослідницька. Розгляд картинок квітів лугових та садових, порівняння.

Комунікативна. Розмова про квіти садові та лучні, відгадування загадок. Музична. Музичний супровід, імпровізація "Танець квітів". Самообслуговування та елементарна побутова праця. Спільна праця при збиранні робочого місця після закінчення роботи.

Хід заняття:

Зненацька з'являється Лялька.(Введення в ігрову ситуацію)

-Хлопці! До нас у гості прийшла Лялька. Давайте з нею привітаємось!

Діти вітаються із нею. Вихователь говоритьдітям:

-Хлопці, яка красива Лялька до нас прийшла! Давайте спитаємо, як її звуть!

Вихователь від імені лялькивідповідає:

-Я Квіткова Чарівниця! Подивіться на мій віночок і на моє плаття! Вам подобається моє вбрання?

Квіткова Чарівниця пропонує загадати дітям загадки та простягає книгу із загадками. Вихователь загадує нею загадки.

Білою кулькою пухнастою

Я красуюсь у полі чистому.

Дунув легкий вітерець.

І залишилася стеблинка.(Кульбаба.)

Хоч не звір я і не птах,

Але зумію захиститись!

Тільки торкни мої квітки!(Роза.)

Я в зимовому саду

Цілий день проведу.

Захоплю акварельні фарби.

А дзвону немає!(Дзвіночок.)

Він як яскравий вогник,

Пишний, важливий, наче пан,

Зробимо серед болота

Розпустилася тут.(латаття)

Він за сонечком голівку.

Поленемов у жовтих хвилях.

Тут росте квітка.(соняшник)

-А Які ще квіти ви знаєте?(Відповіді)

Давайте розглянемо їх(показую зразок).

Звертає увагу дітей на вивішені на мольберті картинки квітів розділені на двігрупи(польові та садові)- відгадки.

Задає питання щодо кожної згруп : Хто доглядає квіти в саду? А хто доглядає лугові квіти?

Діти відповідають. Вихователь доповнює відповіді дітей, звертаючи увагу на працю людей та важливість сонця, тепла та води для рослин. Вихователь запитує уляльки:

Чарівниця, а що в тебе в цій гарній скриньці?

Лялька відповідає, що приготувала крім загадок цікаву історію про одну маленьку, але дуже красиву квіточку з незвичайною назвою.

Перегляд презентації длянезабудку.

Розглядають квіти, називають колір квітки. Слухають пояснення освітянина. Розвивається пізнавальний інтерес. Активізація уваги.

Не будемо зривати квіти, нехай бджілки та метелики насолоджуються їх нектаром та красою, а квіти можна зробити з паперу, виліпити з пластиліну, намалювати фарбами та олівцями.

Добірка зображень дляслайдів:

Ось яке є гарне про цю квіткувірш:

У траві зеленій

Хто його розсипав

Це(пауза – діти повинні голосно вимовити назву квітки)незабудки

1) Пропонує від імені ляльки потанцювати. "Танець квітів".

Мета: розвивати уяву, пластику рук, дрібну моторику, вміння наслідувати рухів тварин; розвивати почуття доброти, згуртованості.

Хлопці показують руками та тілом руху польових квітів, що гойдаються від вітру. Потім виховательпропонує всім потанцювати вальс квітів (діти встають один за одним і «вальсують» по килиму).

Матеріал: Запис«Вальса квітів»П. І. Чайковського з балету«Лускунчик».

Роздає кожній дитині квітку за бажанням.(матеріал: гілки мистецтв. квітів)

Включає музичний супровід, показує рухи.

Танцюють, імпровізують. Формують навичку ритмічного руху відповідно до характеру музики.

4) Фізкультхвилинка: Ми квіти в саду саджаємо, Айстри, лілії, тюльпани Їх з лійки поливаємо. Нехай зростають для нашої мами. Виконують вправи. Знімається напруга.

Виросла квітка на галявині

Вранці весняним розкрив пелюстки.

Всім пелюсткам красу та питання

Дружно дають під землею коріння.

Наші руки відпочили.

6) Пропонує гру: "Підбирай, називай, запам'ятай" На клумбах квіти(що роблять). З садової лійки квіти (що роблять… Вирощені квіти ножем або ножицями (що роблять) ).

У букети квіти (що роблять… Квітами люди(що роблять). Комахи з квітами(що роблять)

Закінчують речення словами – діями. Розвивається вміннявикористовувати у мові найбільш уживані прикметники, дієслова, прислівники.

7) Пропонуємалювання ватними паличками "Незабудочки для ляльки".

Але перш, ніж їх зобразити, давайте подивимося, що у гілочки з незабудками є стеблинки, маленькі світло-зелені листочки.(Розгляд картинки із зображенням його). Ми будемомалювати незвичайним способом, навіть кисті нам не потрібні, тому що мималюватимемо ватними паличками. Подивіться, як. (Вихованець показує спосіб зображення пелюсток. Щоб відбитки вийшлирівними і круглими,ватну паличку необхідно тримати строго вертикально і притискати до листа з достатнім натиском (тобтовикористовуватимемо точкову техніку для промальовування квіток ). Принцип дужепростий: макаєтеватну паличку у фарбу і наносите крапки на малюнок. Для різного кольору потрібна свояватна паличка. Для малювання стебел будемо використовувати метод штриху (11 паличкою або вертикально або під кутом в 30 будемо проводити лінії-штрихи). Діти малюють разом із педагогом.

Спочатку діти на палітру завдають невелику кількість гуаші; потім змочуютьпаличку (один кінець або обидва, віджимають зайву воду серветкою; вмочуютьпаличку в фарбу і наносять зелену фарбу штрихами для отримання декількох стеблинок; потім беруть новіпалички і наносять вже точковими рухами жовті точки подалі одна від одної - вийдуть жовті серединкинезабудок, потім діти беруть новіпалички і обмокуючи їх у блакитний колір, наносять точково пелюстки навколо жовтих серединок.

(відкладаємоватні палички, витираємо руки серветкою).

Діти, поки наші квіти висихають, давайте з вами пограємося.

Вранці рано він закритий,

Але опівдні ближче

Красу їхню бачу.

Надвечір квітка знову

І тепер він спатиме

До ранку, як пташеня.

А тепер давайте подивимося, які красиві квіти ви намалювали. Діти розглядають разом із вихователем свої малюнки.

Молодці хлопці дуже добре попрацювали. Я вами задоволена. Прекрасні

Квіти у вас вийшли. Розглядають, які квітинамалювали діти, називають їх.

-Які красиві, яскравінезабудки у вас вийшли ! Один букет-блідо-блакитний,ніжний, інший - яскраво-синій, ніби незабутки в тіні дерева ростуть. А цей букет має настрій? Квіток на ньому дуже багато, кущ дуже розлогий вийшов, веселий.(Хлопці розповідають про свої букети)А ось тут на квіти теж заглянуло сонце, пофарбувавшинезабудки у світлі блакитні тони.

Поліпшення емоційного стану.

Закріплення лексичної теми "Квіти".

8) Педагог від імені ляльки прощається з дітьми. Прощається із лялькою. Закріплюють навички культурної поведінки.

9) Виставка робіт. БУКЕТИ НІЖНИХНЕЗАБУДОК - ГОТОВИ !

заняття
нетрадиційної
заняття
заняття
використанням

Конспект заняття з малювання ватними паличками в нетрадиційній техніці пуантилізм у середній групі «Фарбові метелики» «Конспект заняття в середній групі «Фарбові метелики» Інтеграція освітніх областей: «Пізнання», «Комунікація», «Соціалізація»,.

техніки
Конспект комплексного заняття з використанням нетрадиційних технік малювання ватними паличками «Акваріум» (середня група) Мета: продовжувати знайомити дітей із нетрадиційними техніками малювання; розвивати інтерес до художньої творчості. Завдання: Формувати.

Конспект безперервної освітньої діяльності з використанням нетрадиційної техніки малювання «Незабудки в тумані» (старша група) Цілі: Розвиток пізнавальної діяльності дітей, залучення до образотворчого мистецтва за допомогою нетрадиційної техніки.

Конспект НОД з малювання у нетрадиційній техніці ватними паличками у першій молодшій групі «Святковий салют» Конспект НОД з малювання у першій молодшій групі «Святковий салют» у нетрадиційній техніці (ватні палички) Цілі: 1. Вчити дітей малювати.

заняття
Конспект з нетрадиційного малювання у молодшій групі з використанням техніки- Малювання ватними паличками. Тема: «Метель» [ Освітня область: "Художньо-естетичний розвиток" Мета: Ознайомити дітей з нетрадиційною технікою малювання за допомогою.

Конспект заняття з ІЗО-діяльності та нетрадиційної техніки малювання в 1 молодшій групі «Гілка горобини». Конспект заняття з ізо-діяльності та нетрадиційної техніки малювання в 1 молодшій групі «Гілка горобини». Ціль: створення колективних.

використанням
Конспект заняття з ІЗО з використанням нетрадиційної техніки малювання у другій молодшій групі «Зустріч з Колобком» Конспект заняття з образотворчої діяльності з використанням нетрадиційної техніки малювання у другій молодшій групі. Тема: "Зустріч.

Конспект заняття з використанням нетрадиційних технік малювання ватними паличками «Метелик» (молодша група) Конспект заняття з використанням нетрадиційних технік малювання ватними паличками «Метелик» (молодша група) Мета: - Вчити використовувати.

техніки
Нетрадиційна техніка малювання - пуантилізм (малювання ватяними паличками). Малювання ватяними паличками — «Осінні дерева» В. А. Сухомлинський: «…Дитячий малюнок, процес малювання – це частка духовного життя дитини. Діти не просто переносять на папір щось із.

НОД у старшій групі «Квіти для феї» з використанням нетрадиційної техніки малювання «вузликовий батик» Тема: «Квіти для феї» Інтеграція освітніх областей: ГО «Пізнання» ГО «Художня творчість»; ГО «Соціалізація». Ціль: • Закріпити.