Заняття з презентацією з ПДР «Усім без винятку про правила руху»
Тетяна ХадикаЗаняття з презентацією з ПДР «Усім без винятку про правила руху»
Безперечно, виховання культури дитини на дорозі є одним із найважливіших. Адже учасником дорожнього руху малюк стає з самого раннього віку. І від того, які правила поведінки на дорозі він засвоїть, залежить, можливо, навіть його життя.
Пропоную вашій увазіпрезентацію про правила переходу вулиць та сигнали світлофора. У ній використовувалися вірші свого твору.
Тема:«Усім без винятку про правила руху ».
Мета: ПРИВІТТЯ НАВИЧОК БЕЗПЕЧНОГО ПОВЕДІНКИ НА ДОРОГІ
1. Закріплювати знання дітей про пішохідний перехід, про сигнали світлофора, про правила переходу вулиці.
2. Розвивати комунікативні навички, мова.
3. Удосконалювати вміння знаходити вихід із ситуації.
4. Виховувати почуття відповідальності за свою поведінку на вулиці.
Пріоритетна область:«Безпека».
Інтеграція освітніхобластей:«Соціалізація»,
«Комунікація»,«Читання художньої літератури»,«Фізична культура».
Методи та прийоми:
1. Проблемна ситуація.
2. Робота зпрезентацією«Усім без винятку про правила руху »
3. Спільна діяльність здітьми: гра«Червоний, жовтий, зелений», гра«Це я».
-Розгляд картини із зображенням вулиці, пішохідного переходу;
-розмова з дітьми проправила дорожнього руху ;
-читання віршів та оповідань про ПДР;
-сюжетно-рольова гра "Ми - шофери";
-Дидактична гра "Світлофор",«Види транспорту».
-Виготовлення робочоїмоделі світлофора, макету "На вулиці".
Хід заняття.
- Хлопці, у листі, який я отримала сьогодні, діти із села
Простоквашин просять розповісти, що таке місто. Вони хочуть поїхати в гості до Дяди Федора, але не мають уявлення, як треба поводитися в місті. Чи можемо ми в цьому розібратися?(так)
– А що таке місто? Опишіть, що є у місті, які там будинки, дороги, вулиці?
(У місті багато висотних будинків, широкі дороги, багато транспорту. Є багато магазинів, музеїв, театрів, кафе).
- Як ви думаєте, чи зуміємо ми з вами розповісти, про те, які там існують правила поведінки і допомогти дітям з Простоквашино?(так)
2. Розгляд фотографій рідного міста.
– Я принесла сьогодні картинки, на яких зображено вулиці нашого міста. Давайте їх побачимо?
- Що ви тут бачите?(відповіді дітей). Розкажіть де ви були з батьками? Яке найулюбленіше місце у вас у місті?
2. Робота зпрезентацією.
- Отже, місто дуже відрізняється від села. А чим ми зараз з'ясуємо.
- Сідайте зручніше у нашому кінозалі, і ми з вами все дізнаємося.
– Подивіться, це місто.(Слайд 2). Вітя та Марина нам зараз розкажуть про місто вірші.
Вітя: Містом, вулицею,
Не ходять просто так,
Коли не знаєшправила,
Легко потрапити в халепу.
Весь час будь уважним
І пам'ятай наперед,
Свої маютьправила
Шофер та пішохід
Марина: Там, де транспорт та дорога.
Знати порядок ви повинні,
На проїжджій частині суворо
Ігри всі заборонені
Перейти через дорогу
Вам на вулицях завжди
І підкажуть, і допоможуть
- Правильно, хлопці. А хто на дорозінайголовніший?(Слайд 3, 4)
– Які сигнали світлофора ви знаєте?(відповіді)(Слайди 5 – 10)
– Для кого дає сигнал світлофор? Поясніть.(Робота з моделлю світлофора).
З'являється дитина в костюмі Світлофора і говорить:
- Я ввічливий і строгий,
Я відомий на весь світ.
Я на вулиці широкій
Найголовніший командир.
4. Гра – фізхвилинка.
- Я пропоную пограти у гру«Червоний, жовтий, зелений».
(Я буду по черзі показувати червоні, жовті чи зелені кола. А ви на червоне світло – стоїте; на жовте – стрибаєте; а на зелене – крокуєте на місці. Запам'ятали)
- Дякую тобі, Світлофоре, за цікаву гру.
- А ми продовжуємо знайомитися з дорожніми правилами.(Слайд 11, 12, 13)
- Хлопці, де треба переходити дорогу? В якому місці?
– Як зображається пішохідний перехід?(Слайд 11, 12, 13)
- А хто з вас зможе пояснити, якправильно переходити через дорогу?
(Подивитися наліво,направо, переконатися, що всі машини стоять, тебе
пропускають. Тепер можна йти.)
- А що робити, якщо ви почали переходити дорогу і не встигли? Зайнялося червоне світло?(Слайд 14)
(потрібно зупинитися на смузі, що розділяє, дочекатися зміни сигналу світлофора і продовжитирух. У жодному разі не можна бігти назад або намагатися продовжитирух вперед.)
- Правильно, хлопці. Які ви молодці.
- Добре, а тепер ще одна гра. Я ставитиму питання, а ви
відповідайте:«Це я, це я, це всі мої друзі». Тільки слухайте
уважно, де не треба, там мовчіть.
- Хто лише там уперед іде, де побачить перехід?
- Хто з вас у вагонітісному поступився бабусі місце?
- Хто летить уперед так скоро, небезпека уникнути?
- Хто знає, що червоне світло - це значить, ходу немає(Слайди 15, 16)
- Добре, хлопці. Тож чим відрізняється місто від села?
(Багатоповерхові будинки, асфальтовані дороги, жвавий рух на них , спеціальніправила для водіїв та пішоходів)
-Справились ми з вами із завданням? Ви зрозуміли, що таке місто?(так). Ну, тоді ви намалюєте малюнки на тему «Моє місто!» і ми їх обов'язково відішлемо хлопцям у Простоквашино.

