Заняття з розвитку мови з дітьми першої молодшої групи на тему «Ігри з водою»

Роза КалугінаЗаняття з розвитку мови з дітьми першої молодшої групи на тему «Ігри з водою»

Розвиток мовлення малюків першої молодшої групи найкраще відбувається у процесі спостереження та експериментування і поповнюється словниковий запас. Дорослий вчить дітей спілкуватися і один з одним у ході дослідження та експериментування, допомагаючи домовитися, даючи зразок мовного спілкування, бажання поступитися один одному. Таким чином у дітей формується культура мовного спілкування, в результаті на третьому році життя інтенсивно розвиваються смислова сторона мови, функції порівняння та узагальнення. У мовних можливостях дітей цього віку спостерігаються індивідуальнівідмінності: одні діти починають говорити рано, чітко вимовляють слова; інші, добре розуміючи мову, говорять мало.

МАДОУ «Центррозвитку дитини – дитячий садок №83«Фея»

Г. Набережні Челни, 2011 рік

Мета: створити радісний настрій та позитивні емоції при взаємодії зводою та персонажами.

вчити грати зводою з розвиваючими іграшками, закріпити поняття як«тоне - важкий»,«не тоне - легкий»;

розширювати словниковий запас дітей;

виховувати бажання допомогти персонажу, ввічливість, вміння поступатися один одному.

Матеріал дозаняття : лійка, ванна, іграшка Хрюшка, дзеркало, 2 відерця, мильниця з милом, рушник, тазик зводою, відерце з рибками, совок-сито, лялька, м'ячики, кошики, залізна чайна ложечка.

Словарна робота: лійка, гаряча, холодна, тепла, Хрюшка, дзеркало, мило, рушник, вода.

Індивідуальна робота: промовляння,повторення слів - Владик, Емма, Аліна; Доручення - Єсенія, Даяна,

Методичні прийоми: -словесно-наочний метод

ХІД ЗАНЯТТЯ:

1. Діти, подивіться, що це у мене в руках? Лійка. Правильно, лійка. Владику, що це? Лійка. А що це в лійці?(виливаю з лійки воду в тазик)Водічка. Водічка що робить? Тече, ллється, виливається. Значить, яка вода? Рідка. Аліна, яка? Рідка. Якого ж кольору води? Прозора, безбарвна. Якого кольору, Емма? Безбарвна, прозора. Навіщо ж потрібна

нам водичка? Пити, їсти зварити, квіти полити, вмиватися, купатися, мити руки і т. д. Молодці. 2.(Чути стукіт у двері). Заходить іграшка Хрюшка.

Хрюшка: ой, куди я потрапив?

Привіт, Хрюшко! Це дитячий садок. Привітайте дітлахів з Хрюшкою.(вітаються)

Хрюшка, ти де ж так забруднився? Чому такий брудний?

Діти, Хрюшка який? Брудний. Він напевно не вміє вмиватися, а ви любите хлопці вмиватися? Так.

Ми зараз і Хрюшку навчимо вмиватися. Що ж нам потрібно, щоб Хрюша помити? Вода, мило, ванна, рушник. Зараз я принесу у відерцях воду. Поторкайте пальчиком, яка вода? Холодна. А в цій? Гаряча. Чи можна вмитися гарячоюводою ? Ні. Обпектися можна. А холодною? Ні. Замерзнути можна. Що ж робити? Як ми помиємо Хрюшку? Якийводою ? Потрібно змішати холодну та гарячу воду.(змішуємо).Тепер яка стала вода? Тепла. Доторкніться, тепла? Чи можна мити Хрюшку? Так.

3. Купання Хрюшки. Спершу що робимо? Намилюємо милом. Що робимо, Айгуль? Намилюємо. Потім змиваємоводою. І загорнемо рушником. Чим завернули? Рушником.

Ой, хлопці, водичка була чиста, а тепер стала якась? Брудна. Чому? Бо Хрюшка був брудний. Хрюша тепер який став? Чистий. Подивися у дзеркало, Хрюша. Подобається? Так.

Хрюша: дякую, хлопці, щопомили мене.

4. Тепер пограємо у гру разом із Хрюшкою.

Гра«По рівній доріжці».

По рівній доріжці, крокують наші ніжки,

Топ – топ – топ – крокують наші ніжки,

По купах, по купах, по камінчиках, по камінчиках,

У ямку – бух! А там сидить півень, заклює, заклює.

5. Ой, хлопці, ви чули, хто плаче тут? Та це ж лялька Таня. Доброго дня, лялька Таня. Що трапилося? А, подивіться сюди, вона ж упустила м'ячик у тазик і дістати не може. Допоможемо їй? Так. Але спочатку розповімо віршик все разом про Таню з м'ячиком.

А. Барто«М'яч». Наша Таня голосно плаче,

Впустила в річку м'ячик,

Тихіше, Танечко, не плач,

Не потоне у річці м'яч.

Молодці. Дістанемо м'ячик із води. Бачиш, Таня, м'яч у воді не тоне. Чому, хлопці? Бо легкий. А в тазі ще щось лежить. Ложка. Вона що потонула? Так. Бо важка. Отже, легкі предмети не тонуть у питній воді, а важкі – тонуть.

6. Діти, Ми сьогодні кому допомогли? Хрюшке? Він який був? Брудний. Тепер який? Чистий. Кому ще допомогли? Ляльці Тані. Дістали м'ячик та ложку. А вода яка буває? Чиста, тепла, гаряча, холодна, прозора, брудна.

заняття
Колективні роботи на тему: «Здрастуйте, Зимушка-зима!» У нашому дитячому садку проводиться конкурс колективних робіт на тему: "Привіт зимушка-Зима!". Представляю вашій увазі наші роботи.

Презентація «Лісові музики» Презентація для використання на музичному занятті про музичні інструменти. Рекомендується для дітей молодшої та середньої групи. Дуже.