Боевое товарищество, героизм и подвиги запорожцев в бою под Дубно

Методичні розробки із усіх предметів, виховні заходи, бесіди.

–ЗВЕРНИ УВАГУ–

Головна » Гуманітарні науки » Світова література » 7 клас » Боевое товарищество, героизм и подвиги запорожцев в бою под Дубно. Главы VII-VIII

Наші прихильники

Сайти друзі

Боевое товарищество, героизм и подвиги запорожцев в бою под Дубно. Главы VII-VIII

Цель урока: показать героизм запорожцев в бою под Дубно; продолжать подбор материала к образам Остапа, Андрия и Тараса; совершенствовать навыки составления плана к тексту, навыки текстологического анализа произведения; воспитывать уважение к славной истории родины; воспитывать культуру связной речи, культуру ответа: логичность, последовательность, доказательность.

Ход урока

І. Актуализация опорных знаний, умений и навыков

1. Проверка домашнего задания

На доске записано 2 плана VII главы, 2 плана обрабатываются устно, затем записываются 2 плана VIII главы и 2 плана корректируются устно.

Рецензирование, коррекция планов одним учеником – VII главы, другим – VIII главы.

2. Фронтальный опрос

1)Что произошло ночью в лагере осаждавших?

2)Какой приказ отдал кошевой атаман?

3)Какая мысль все утро мучила Тараса?

4)В чем он был совершенно уверен и чего боялся больше всего?

5)Стал бы так Тарас сомневаться в Остапе?

6)Кто развеял сомнения старого полковника?

7)Что больше всего поразило Тараса? («Скажи, что отец – теперь не отец мне, брат – не брат, товарищ – не товарищ и что я с ними буду биться со всеми. Со всеми буду биться!»)

8)Зачем казаки, стоя под стенами осажденного города, осыпали насмешками вражеское войско?

ІІ.Формування нових знань, умінь та навичок

1. Робота над описом окремих епізодів бою

Звернути увагу на образні, художні засоби, які використовуються Гоголем для надання виразності опису. Підтвердити прикладами. (Порівняння. Постійні епітети. Повторення. Єдиноначальність пропозицій (анафора).)

Який із літературних жанрів вам це нагадує?

Який із епізодів бою найбільш важливий для головних героїв? (Вибори Остапа курінним отаманом)

Звернути увагу на відповідь Остапа та реакцію Тараса.

2. Робота над описом поради щодо поділу козацтва на два загони

Про що свідчить розподіл козацтва на дві частини?

Яка важлива подія пов'язана у цьому епізоді з головними героями?

Навіщо Гоголь так докладно розповідає про козаків, називаючи навіть їхні імена?

Що запропонував Тарас товаришам на прощання?

3. Словникова робота («оселедець», «наказний отаман», «Бульбенка»стосовно Остапа)

Вчитель. Тарас сказав, прощаючись: «Перед нами справи великого поту, великої козацької доблесті!»

4. Виразне читання тексту (з середини останнього абзацу: «Не загине жодна великодушна справа…»)

Яка головна думка цього уривка?

Чи можна сказати, що тут ідеться також і про величезне значення літератури в житті людини та суспільства?

ІІІ. Підбиття підсумків уроку (з використанням прийому «Вільний мікрофон»)

Що було головним у справах та думках запорожців?

За що найбільше цінували своїх побратимів і чим нагороджували?

Яка ще найбільша нагорода за доблесть називається у книзі?

IV. Домашнє завдання

Індивідуальне завдання: виразне читання промови Тараса протовариществе.

Svin Lit7 (27) (9.6 KiB)