Годуємо і покладемо спати ляльку Катю»
Інна Гончарова«Погодуємо і покладемо спати ляльку Катю». Конспект заняття з розвитку мови у першій молодшій групі
Мета: закріпити уявлення про використання предметів посуду:; формувати узагальнене поняття посуду.
Продовжувати закріплювати ігрові дії (покласти матрац на ліжко, застелити простирадлом, покласти подушку, укласти ляльку, накрити ковдрою).
Закріпити навички поведінки за столом, перенести їх в іншу ситуацію.
Розвивати дрібну моторику кисті рук, співвідносити слова з діями.
Розвивати ігровий досвід; потреба у спілкуванні з дорослими.
Залучати до назви знайомих слів, промовляння потішок.
Обладнання: лялька, плита, стіл, посуд (каструля, тарілка, ложка, кухоль); ліжко, постільні речі (матрац, простирадло, подушка, ковдра); собачка (іграшка); листочки різного кольору (червоні, жовті, зелені, цебра.
Словарна робота: каструля, тарілка, ложка, кухоль; матрац, простирадло, подушка, ковдра; потішки, колискові.
Хід заняття
Вихователь пропонує дітям піти у гості до ляльки Каті. Уважно слухайте слова, намагайтеся рухатись дружно, не обганяйте одне одного.
Зайшли ніжки: топ-топ-топ,
Прямо по доріжці: топ-топ-топ.
Ну веселіше: топ-топ-топ,
Ось як ми вміємо: топ-топ-топ.
Ось ми й прийшли в гості до ляльки, до її дворика.(стоїть осіннє дерево, сидить собака).
Ти Дружок лапку дай,
Зараз у нас на вулиці осінь, покажіть, як гойдаються від вітру дерева.(Діти
показують дерева, що гойдаються (піднявши руки вгору). Вітер дме і з дерев зриваєлисточки. Ми з вами зберемо листя і кожен покладемо у свій «будиночок». (Червоні – у червоне відерце, жовті – у жовте, зелені – у зелене).
Проходьте в кімнату до ляльки Каті. Давайте розкажемо, яка лялька Катя.
Дочка моя лялечка.
Треба ляльку нагодувати. Кашу солодку зварити. Для того, щоб зварити кашу нам знадобиться каструля, молочко, крупа.(Варимо кашу - можна запропонувати дитині).
Зварили кашу. Накриємо стіл, для цього нам треба тарілочка, ложка, серветниця.(Сервуємо стіл, «насипаємо» кашу в тарілочку і годуємо ляльку).
Стали гулі ворків
Почали гулі клопотати.
Залетіли у куточок,
Стали кашу варити,
Почали Катю годувати.
Розумниця, Катя всю кашу з'їла: смачну, солодку.
Хлопці настав час показати Каті, як ми вміємо з пальчиками грати.
Пальчикова гра «Три веселі братики»
Лялька з нами пограла, але тепер вона втомилася. Ми її покладемо спати. Ось ліжко:
o Ми постелимо їй ліжечко
o Спи Катюша солодко-солодко.
(Застилаємо ліжко – можна попросити дитину)
o Ми покладемо їй під вушко
o Цю м'яку подушку.
o І вкриємо ковдрою:
o Спи, малятко, ти втомилася!
Укладають ляльку в ліжко.
Хто малютку похитує.
Хто їй пісеньку заспіває?
Нехай сюди до мене йде!
Ти собачка не гавкає,
Білолапа не вилили,
Нашу Катю не буди!
От і заснула наша лялька, а ми з вами підемо у дворик. Хлопці давайте заспіваємо пісеньку Дружку, щоб він не будив Катю.(співають пісню).
П/і «Дострибни до кульки»
Узагальнюють, що вони робили біля ляльки Каті у гостях. Ідуть.
топ-топ, топ-топ, топ-топ.
топ-топ-топ, топ-топ-топ, топ-топ-топ.
Конспектінтегрованого заняття у другій молодшій групі «Коли зайчику спати лягати» Інтеграція освітніх областей: «Пізнання» (ФЕМП, «Комунікація», «Соціалізація», «Художня творчість» (аплікація, «Фізична.

Конспект ООД з пізнавального розвитку у першій молодшій групі «Навчимо ляльку Юлю бути охайною» Мета: Продовжувати збагачувати уявлення про те, що таке здоров'я та як його підтримувати, зміцнювати та зберігати. Програмні завдання.

Конспект заняття з фізичної культури в 1 молодшій групі «Навчимо ляльку Катю та її подружку Машу фізкультурі» Мета: Вчити дітей стрибати в довжину з місця, вправляти в ходьбі по дошці, розвивати почуття рівноваги, окомір, спритність та координацію руху.
Конспект заняття щодо розвитку мови для дітей першої молодшої групи. Здрастуйте, я пропоную вам конспект з розвитку промови. Освітні завдання: вчити дітей відповідати на ці запитання, спонукати.
Конспект дидактичної гри з розвитку мови у Другій молодшій групі: «Пригостимо ляльку Машу чаєм» Мета: Формувати вміння дітей користуватися чайними приладами. Завдання: 1. Навчити дітей правильно поводитися за столом. 2. Активізація словника.
Сюжетно-рольова гра «Укладаємо ляльку спати» для дітей 5 років з порушенням інтелекту Ціль:Закріпити знання та вміння гри з лялькою. Виховувати в дітей віком емоційне ставлення до іграшці. Обладнання: Чотири ляльки, чотири.