Гра-заняття для дітей 3-5 років
Заняття-гра для дітей 3-5 років.
Козочки та вовки
Цілі: вчити сприйняттю сюжету гри; спонукати до участі в ігровому сюжеті; вправляти у звуконаслідуванні; вчити дітей взаємодіяти один з одним у грі; вчити виразно рухатися у рухомій грі.
Матеріал та обладнання: декорація засніженого лісу; костюми героїв (дід Матвій, кізочка Міла); дзвіночок козочки; шапочки козенят і вовків для рухливих ігор.
Хід заняття
Вихователь запрошує дітей пограти на галявині. Звучить українська народна мелодія «Полянка». Діти танцюють, використовуючи знайомі танцювальні рухи. Під музику виходить на галявину дід Матвій (вихователь). Він розповідає, що в нього загубилася кізочка Міла. Дід Матвій питає хлопців, чи не бачили вони козочки. Кізочка завжди була слухняна, далеко від будинку не відходила, але загубилася. У неї був на шиї дзвіночок. Дзвіночок дзвінко дзвінко, далеко його чути. Дід Матвій почує брязкіт дзвіночка і заспокоїться, значить, Міла недалеко. Вихователь піднімає дзвоник, що лежить на галявині. Чий це дзвіночок? Це дзвіночок Мили. Це означає, що Міла втратила дзвіночок і сама загубилася. Де Міло, що з нею сталося? (Діти пропонують варіанти відповідей.) Дід Матвій просить дітей допомогти йому покликати козочку, одному йому важко кликати, голос послабшав. Діти разом із вихователем та дідом Матвієм дружно звуть Мілу. Раптом вони чують слабкий голос Мили. Кізочка кличе: «Ме-е-е. » З іншого боку лісу чути чиєсь виття: «У-у-у. Напевно, це вовк. Він поки що далеко, але Мілу треба рятувати. Вихователь пропонує дітям подумати, що можна зробити. (Діти відповідають.) Усі разом вирішують йти крізь густі хащі і шукати козочку Мілу. При цьому треба обов'язково голосно кликати її, перегукуючись один з однимдругом, щоб самим не загубитися. Вихователь проводить гру-розминку «Кізочка, ау!»
Гра-розминка «Кізочка, ау!»
Воспиталь.
Наша кізочка у лісі,
Де вона? Кричимо: "Ау!"
Д е т і . Ау! Ау!
Воспиталь.
Діти, діти, вас кличу:
Оленко, ти де? Ау!
Лєн а. Ау!
Воспиталь.
Наша кізочка у лісі,
Де вона? Кричимо: "Ау!"
Д е т і . Ау! Ау!
Воспиталь.
Діти, діти, вас кличу:
Сашенька, ти де? Ау!
Са ш а. Ау!
Примітка. У грі діти звуть козочку: «Мила, ау!», Перегукуються один з одним: «Ліна, ау, ти де?», «Катя, ау, я тут».
Вихователь своїм голосом дає дітям приклад призовної інтонації гукання. Голос то злітає нагору-донизу, то тримається на одному звуку, то падає вниз. Діти роблять долоні рупором, їхня міміка стає виразною.
Під тривожну музику діти йдуть «лісом». Під час пошуку кізочки періодично чутно виття вовка. Вихователь пропонує гру «Віджени злого вовка». Діти починають голосно ляскати в долоні, тупотіти ногами і кричати: «Мисливці їдуть, мисливці їдуть!»
Діти нарешті знаходять козочку Мілу, що заплуталася в гущавині. Вони рятують Мілу з біди. Кізочка (дитина старшої групи) радіє.
Козочка Міла.
Я люблю тинятися в лісі,
Обдурити зможу лисицю,
У мене є ріжки.
Нікого не боюся,
Навіть із вовком злим борюся.
Гей ви, вовк та лисиця,
Ідіть у ліси.
Воспиталь. Кізочка Мила, яка ти смілива, грізна.
Чому ж ти мене не послухала? Ти пішла так далеко, що ми незмогли б тебе знайти. Твій дзвіночок загубився. Скажи «дякую» нашим хлопцям за те, що вони знайшли твій дзвіночок і тебе з біди виручили.
Козочка Міла.
Дякую всім хлопцям,
Скажу від душі.
Вас бачити дуже рада,
Ви всі такі гарні.
Вас запрошую танцювати
І разом пісні співати!
Вихователь пропонує дітям зіграти у гру «Кізочки та вовки».
Гра «Кізочки та вовки»
Ве д у щ і й.
На галявині, на лісовій
(Кізочки танцюють, виставляючи ріжки.)
Під зеленою сосною
Танцювали кози польку:
Крок, крок, ще стільки.
Про небезпеку забули.
У цей час злі вовки
(Злі вовки йдуть по колу.)
Йшли лісом частою.
Тремтячи, зубами клацали -
(Вовки перебирають у повітрі лапами.)
Не трапись зубастому!
Ну а кози все грали
(Кізочки водять хоровод.)
І вовків не помічали.
Обійшли вже сто кіл
(Вовки йдуть по колу.)
Сто голодних злих вовків.
На останньому колі - розсердилися,
Дружно кізок ловили!
Кізочка Міла дякує дітям за гру. Дід Матвій дякує дітям та вихователю за те, що вони допомогли знайти його улюблену козочку.