Класна година - Секрети спілкування
Автор: Єфименко Л.С.. Опубліковано в Початкові класи
Класна година «Здрастуйте, ЛЮДИ! або секрети спілкування» було проведено у 2011-2012 навчальному році в рамках крайового тематичного Тижня ввічливості. Автор розробки – вчитель початкових класів Єфименко Лариса Сергіївна.
Мета: формувати навички культурного спілкування.
Завдання:
- сформувати уявлення учнів про необхідність позитивного спілкування;
- формувати навички ввічливого спілкування;
- підвести учнів до думки, що спілкування є формою інтересу до іншої людини;
- створення невимушеної, доброзичливої атмосфери у робочих групах і загалом у класі;
- підвищення внутрішньогрупової довіри та згуртованості членів групи.
Оформлення на дошці: плакати, заготівля на ватмані, заготівля долонь, фломастери.
Плакати:
Єдина справжня розкіш – це розкіш людського спілкування. (А.Сент-Екзюпері)
Немає більшого щастя, ніж відчувати, що люди люблять тебе і радіють твоїй присутності. (Ш.Бронте)
Насолода спілкуванням – основна ознака дружби. (Арістотель)
Хід заняття:
Здрастуйте, хлопці! Сьогодні ми поговоримо про спілкування (слайд 3). Спілкування - одна з основних потреб людини. Спілкування – це обмін інформацією та емоціями для людей, воно є основним засобом самоствердження особистості. Людині обов'язково треба розмовляти з іншими, будувати взаємини, вчитися знаходити компроміси. Спілкування однаково залежить від Вас та від вашого співрозмовника.
(Слайд 4) Всі ми різні: блондини та брюнети, шатени та лисі. Але всіх культурних та вихованих людей поєднує розум та вміння спілкуватися. Абудь-яке спілкування (при зустрічі, при знайомстві, у листі…) починається з чого?
З ВІТНИЦТВА!(слайд 5)
Що таке привітання? Що означає слово "Здрастуйте"? Це побажання іншій людині найдорожчого на світі – здоров'я.
(Слайди 6-7) вправа«Привітання – ключ до спілкування»
Давайте привітаємось долоньками один з одним, обов'язково дивлячись у вічі і посміхаючись іншій людині.
Встаньте в коло парами, обличчям один до одного, привітаємось у парах, поміняйтеся, зробивши крок ліворуч.
(Слайд 8) Все спілкування ділиться на два види - позитивне та негативне. Подивіться картинки. Що можна сказати про негативне спілкування? Про позитивне? Від якого спілкування душі залишається радість, веселощі, доброта, приємні спогади? Ось щоб ваше спілкування було завжди позитивним, існують правила, яких треба дотримуватися, або СЕКРЕТИ(Слайд 9) Ми розберемо з Вами лише чотири секрети спілкування, але їх набагато більше. І ще буде час їх дізнатися.
ЗВИЧАЙНО, ПОЧНУ Я З КІНЦЯ, ЩО НЕЗВИЧАЙНО(Слайд 10) Секрет 4 – Вмійте вислуховувати людей і приймати їхню думку! Дуже важливою якістю людини у спілкуванні є вміння слухати, розуміти і приймати співрозмовника. Вчіться вислуховувати, не перебиваючи. Все, що люди говорять, для них дуже важливе, якщо навіть Вам і здається щось другорядним. У жодному разі не можна відразу відкидати все або заперечувати кожну думку співрозмовника.«Прислухайтеся до іншого – як до себе!» (Cлайд 11) вправа «Чи вмієш ти слухати?» я кажу: ми їдемо на море і збираю валізу. Кладу туди панаму. Наступна дитина: ми їдемо на море і я збираю валізу. Кладу туди панаму, плавки. Наступний повторює та додає одне слово. Граємо поки що гра не перерветься.
Секрет 3 – Вмітидовіряти і самим заслуговувати на довіру! (Cлайд 12) Довіра - головна цінність у міжособистісних відносинах. «Вміти довіряти – значить вміти дружити!»
Слайд 13. Секрет 2 – Впізнавати світ інших людей! Необхідно вчитися розуміти, що хочеться іншому. Ми стаємо цікавими та потрібними, коли поділяємо захоплення іншого.
Секрет 1 – Найчастіше посміхайтеся людям! (Cлайд 14) Посмішка - візитна картка друга. "Посмішка" - сигнал: "Я твій друг", а значить "прихильник". «Посмішка» – засіб заспокоєння, знезброєння розсердженого.Слайд 15. «Посмішка» – породжує атмосферу доброзичливості. «Посмішка нічого не варта, але багато дає!»(Cлайд 16).
Я пропоную вам взяти долоні, намалювати на них добрі посмішки та приклеїти на плакат. Самостійна робота дітей. Ось бачите, як багато нас. Кожна долонька випромінює радість та доброту, невипадково ми на початку заняття вітали один одного долоньками. Давайте закінчимо нашу класну годину «ручкою радості». Ланцюжком ми даруватимемо усмішки, найдобріші та найприємніші. Діти по ланцюжку посміхаються один одному, коли посмішка повертається до мене, я говорю: «Як тепло і радісно стало в класі від наших усмішок! Молодці, дякую за роботу!»
Використані джерела: