Комплексне заняття - Види транспорту - Планета Дитинства

планета
МЕТА:

1. Розвивати вміння порівнювати різні види транспорту. Знаходити подібності та відмінності відповідно до їх вигляду; вміння відповідати на запитання, робити висновки.

2. Імітувати різні види транспорту під відповідну музику.

3. Заохочувати дітей до самостійності у грі, викликати в дітей віком емоційний, позитивний відгук на ігрові дії. Викликати дружні взаємини між дітьми.

ІНТЕГРАЦІЯ ОСВІТНИХ ОБЛАСТВ.

1. Пізнання (ФЦКМ)

3.Художня література (загадки)

4.Соціалізація (ігрова діяльність)

5.Фізична культура (подвиж.гра )

6.Музичний розвиток (слухання)

ФОРМИ РОБОТИ З ДІТЬМИ.

2.Розгляд та обговорення.

ВИДИ ДИТЯЧОЇ ДІЯЛЬНОСТІ: ІГРОВА, КОМУНІКАТИВНА, ПІЗНАВАЛЬНО-ДОСЛІДНА, ПРОДУКТИВНА, МУЗИЧНО-ХУДОЖНЯ.

ПРИЙОМИ :

2. Загадки про транспорт.

3. Дід.гра «Що зайве? »

4. Подвиж.гра » Вгадай та зобрази »

5. Слухання музики.

6. Гра в колі "Не помились".

7. Настільна гра "Збери пазл".

ПОПЕРЕДНЯ РОБОТА

1. Спостереження за різними видами транспорту.

2. Розгляд картинок, книг, альбомів.

3. Читання творів.

4. Гра: Ми їдемо автобусом, літаком, теплоходом і т.д.

5. Продуктивна діяльність.

МАТЕРІАЛ:

Наглядний:

1. Картинки транспорт.

2. Дід.гра «Що зайве?»

РОЗДАВНИЙ:

3. Побудований із кубиків корабель.

ХІД ЗАНЯТТЯ

Вихованець : — Давайте хлопці поздоровимося один з одним і з гостями.

- Хлопці, подивіться наці картинки, що у них зображено ?

Діти: - Машини, трамвай, літаки, корабель і т.д.

Вихованець: — Як ви думаєте, як можна назвати одним словом літак, машину, корабель тощо?

Діти: - Транспорт.

Вихованець: - Молодці, хлопці, правильно.

Подивіться уважно на автобус, автомобіль, поїзд. Що у них спільного?

Діти: - Колеса.

Вихованець: — А навіщо їм колеса?

Діти : -Що б пересуватися, їхати.

Вихованець : — А де вони пересуваються?

Діти : - По землі.

Діти : - Наземний.

Вихованець : — Молодці! Повторюємо хором. Назвіть наземний транспорт, який Ви знаєте.

А тепер подивіться на корабель і катер. Як ви думаєте де вони пересуваються?

Діти : - По воді.

Вихованець : -А ​​як інакше можна назвати транспорт, що пересувається по воді?

Діти: - Водний.

Вихователь: - Хлопці, подивіться на літак і вертоліт. Де вони пересуваються?

Діти : — Небом, повітрям.

Вихованець : -Як ми назвемо транспорт, який пересувається повітрям?

Діти: - Повітряний.

Вихованець : — Значить, хлопці, які бувають види транспорту?

Діти: - Наземний, повітряний, водний.

Вихованець : — Молодці! Хлопці, а зараз я загадаю вам загадки, а ви повинні їх відгадати і сказати, до якого виду транспорту вона належить.

1. Будинок вулицею йде, на роботу всіх щастить, не на тонких курячих ніжках, а в гумових чобітках?

Діти: - Автобус.

Вихованець : — До якого виду транспорту належить автобус?

Діти: - Наземний.

2. Дуже швидко унебі мчить дивовижний птах. Нагору летить на ній пілот. Що за птах?

Діти : - Літак.

Вихованець : — До якого виду транспорту належить літак?

Діти: - Повітряний.

3. По хвилях палац пливе, на собі людей щастить.

Діти: - Корабель.

Вихованець : — До якого виду належить корабель?

Діти : - Водний.

- А як ви думаєте, для чого потрібен транспорт?

Діти : — Для пересування людей та вантажу.

Вихованець : — А тепер ми з вами пограємося. Гра називається ," Що зайве "? Подивіться ці картинки. Тут у нас весь транспорт переплутався, ваше завдання знайти якийсь транспортний засіб на кожній картинці зайве? Молодці, ви все правильно зробили.

Тепер, хлопці ми з Вами рухаємося, зображатимемо різний транспорт. Будьте уважні! Я включатиму музику, Ви повинні визначити, до якого виду транспорту підходить ця музика і зобразити цей транспорт.

Сіли на машину, налили бензину

На машині їхали, до річки доїхали (беремо кермо, зображаємо машину)

До річки доїхали

Тррр! Стоп! Розворот!

На річці - пароплав (сідаємо на пароплав)

Пароплавом їхали до гори доїхали

Пароплав не щастить треба сісти в літак (заводимо мотор і зображаємо політ)

Літак летить у ньому мотор гуде

Вихованець: — А зараз ми пограємося в гру, «Не помились». Встаньте все довкола, а я стану на середину. Я говоритиму вид транспорту і кидати Вам м'яч, ви повинні ловити і говорити транспорт, який відноситься до цього виду. Молодці, Ви все впоралися!

А зараз, хлопці, я вам роздам пазли із зображенням транспортного засобу та подивлюся, як ви вмієте збирати пазли.

Автор: Хісамова Фанія Равілівна,

вихователь, МАДОУ Д/С №35

м.Казань, Республіка Татарстан