Комплексне заняття з розвитку мови та образотворчої діяльності у старшій групі на тему

Надія ФілякінаКомплексне заняття з розвитку мови та образотворчої діяльності у старшій групі на тему: «Милуємо кішку»

Комплексне заняття з розвитку мови та образотворчої діяльності для дітей дошкільного віку натему :«Малюємо кішку ».

Аннотація:Заняття для старшого віку дитячого садка 6-7 років.Заняття комплексне, що дозволяє поєднати воєдино тризаняття - пізнання, малювання,розвиток мови. Організуючизаняття, не передбачається суворої організації дітей, можливе активне пересування вихованців погруповому простору, взаємодії один з одним. Для творчої частинизаняття запропоновано використання нетрадиційного способу малювання – метод«тичка»(набрати на сухий пензлик фарби та вдаряти їй по паперу, тримаючи пензлик вертикально). Розглядаємо з дітьми магазин м'яких іграшок«Коти ». Фотовиставку та виставку книг прокішок. У процесізаняття діти дізнаються нові відомості прокішки, як про тварину, вміло підбирають слова, що характеризуютькішку. Церозвиває у дітей розмовну мову, пам'ять, мислення, а також добре і чуйне ставлення до тварин. Назаняття використовую музичний супровід, рухливу гру, фізхвилинку. Наприкінцізаняття рефлексія.

розвитку
комплексне

Мета: навчити дітей малювати методом«тичка»кішку.

- сприяти тому, щоб діти в процесізаняття дізналися нові відомості прокішки, як про тварину, вміли підбирати слова, що характеризуютькішку ;

- Познайомити дітей з новою казкою В.Сутєєва«Мишеня і олівець»;

-розвинути у дітей розмовну мову, пам'ять, логічне мислення, творчу уяву;

- закріпити навички зафарбовування способом стукання по контору;

Хід заняття:

(Діти входять догрупи бачать гостей )

Вихованець: Діти хто до нас прийшов?

Вихованець: Що потрібно сказати гостям?

Вихованець: Діти, а чому ви привіталися з гостями?

Діти: Це ввічливе поводження, це чарівне слово.

Вихованець: А тепер почнемо нашезаняття !

(Виховник з дітьми сідати півколом на стільці)

Вихованець: Діти, ми знаємо, що за вікном у нас зима, холодно, йде сніг, завірюха. А ви заплющите очі, розслабтеся, уявіть, що ви вдома. Вдома топитися піч, тепло (9 на вулиці завірюха). Будинки у вас затишно чисто(а на вулиці йде сніг). Вдома тиша спокій (9 на вулиці завірюха). А хто поряд з вами(відплющте очі).

Діти: Удома у нас тато, мамо!

Вихованець: Діти, а хто ще живе з вами в домі?

Діти:Кішка

Вихованець: Діти, а ось сьогодні ми з вами говоритимемо прокішки

Вихованець: У кого вдома живекішка чи кіт ?(звучать відповіді дітей)

Вихованець: Матвію, скажи, хто в тебе живе в домі? Якого кольору маєш кіт? А як звати твого кота?

Вихованець: Данило, розкажи ти про своюкішку. Таїсія, розкажи ти про своюкішку(Діти становлять невелику розповідь про своїкішки ).

Вихованець: Діти, а чому у вас у домі, живекішка,

Діти:Кішка – домашня тварина !

Вихованець: А чому ми кішок називаємо домашніми тваринами.

Діти: тому що,кішки живуть поруч із людьми, в домі, Люди про них піклуються.

Вихованець: А як люди про них піклуються?

Діти: Годують, пестять, грають, лікують

Вихованець: А що у вас роблятькішки ?

Діти: граю, співають пісні, вмиваються, ловлять мишей.

Вихованець: Діти, а щекішки добре бачать у темряві, у них хороший слух,кішки вміють лазити по деревах, люблять тепло, взимку гріються біля пічки, біля батареї, а влітку де гріються?

Діти: На сонечку!

Вихованець: а щокішки роблять, коли ви їх гладите?

Діти: Вигинають спинку, труться об ноги, дряпаються.

Вихованець: А щокішки люблять їсти ?

Діти: молоко, ковбасу, сметану

Вихованець: У мене теж єкішка і звуть її Мурка(показую дітям м'яку іграшку)Давайте пограємося з Муркою. (Проводжу дидактичну гру«Скажи слово»).

Вихованець: Діти, давайте встанемо в коло, розглянемокішку Мурку і скажемо кішці Мурці ласкаві слова(яка вона)

Діти: По колу передаютькішку і називають її лагідними словами(добра, пухнаста, ласкава)

Вихованець: А ось діти,«Магазин м'яких іграшок»(показую дітям)підійдіть, поторкайте кішок. Які вони?

Діти: Відповіді дітей

Вихованець: Діти, я хочу показати вам виставку фотографій кішок(показую). Подивіться діти уважно на кішок, а тут якікішки ? Скільки тут кішок, порахуйте?

Діти: відповіді дітей

Вихованець: Максим,якакішка тобі тут подобається? Опиши кішечку, щоб про неї можна було здогадатися, який у кішки характер? Що вона робить? Як її звати?

Вихованець: а як ще можна сказати прокішку ?

Діти: відповіді дітей(діти по черзі описуютькішку, яка їм сподобалася)

Вихованець: Діти, подивіться, яка в мене єкішка !(вивішується на дошкукішка з геометричних фігур)

Виховник: Скажіть, з яких геометричних фігур складається ця,кішка ?

Діти: відповіді дітей

Вихованець: Давайте проведемо конкурс«Зберикішку з геометричних фігур»

Діти: працюють парами хто швидше

Вихованець: Молодці діти із завданням впоралися

Вихованець: Діти давайте ми з вами зараз побудемо чарівниками і перетворимося самі на котів, янамалюю вам вуса, і пограємо у веселих кошенят (діти встають у коло,малюю Дітям вусики косметичним олівцем)

Вихованець: Діти, подивіться один на одного, які ми гарні, веселі

Імпровізація під музику «А ось так».

Вихованець: Яккішка йде ?

Діти: А ось так(показують)

Вихованець: А як спить, як вмивається, а як молоко лакає, а як усміхається і т.д.

А потім проводиться рухлива гра«Раз, два, трикішка мишку наздожени »

Вибираємо мишкукішку за бажанням дітей.

Вихованець: Діти, ми з вами говорили, щокішки, пухнасті, м'які. А якзобразити пухнастість кішки

Діти: Способом тичка

Вихованець: А це як?

Діти: Набрати на сухий пензлик фарби таударяти їй по паперу, тримаючи пензлик вертикально

Вихованець: Діти, сідайте за столи, закрийте очі, уявіть свою кішечку, яку хочете намалювати. Виберіть колір фломастером,намалюйте вуса, очі, приступайте до малювання.

Вмикається спокійна музика.

Потім діти виходять до мольберта вивішують своїх котів по одному. Коли все закінчать малювати, розглядаємомалюнки.

Вихованець: Діти, які у вас кішечки вийшли красиві пухнасті веселі

Вихованець: Діти скажіть ви любите кішок? А як ви їх любите?

Діти: Дбаємо прокішки, граємо, годуємо, пестимо

Діти розповідаю про кішок, які намалювали.

Вихованець: Діти, я думаю, що після цьогозаняття ви будите ще більше любити, піклуватися і дружити зі своїми кішечками, тобто з домашніми тваринами.

Вихованець: Діти вам сподобалосязаняття ? А що саме сподобалося? А що ми з вами на заняттях сьогодні робили?

Слухаємо відповіді дітей

Вихованець: діти, а хто хоче з вас подарувати свіймалюнок гостям

Діти дарують свіймалюнок гостям

Заняття закінчилося. Тривалість 25-30 хв.

комплексне

комплексне
Дитячі розвиваючі заняття "Мама+малюк" комплексне заняття для малюків 1-3 років "Малюшок" музичні заняття для малюків "Танцюємо з мамою" логоритміка для дітей 2-3.

Складання оповідання-опису на тему «Фрукти». Дана презентація може бути використана для складання оповідання - опису на тему "Фрукти" при роботі з дітьми старшого дошкільного.