Конспект комплексного інтегрованого заняття у групі «Разом з мамою» для дітей від 1 до 3 років

Олена БогомоловаКонспект комплексного інтегрованого заняття у групі «Разом з мамою» для дітей від 1 року до 3 років «Курча»

Особливості діяльності групи короткочасного перебування у нашому дошкільному закладі:

педагогічний процес здійснюється за безпосередньою участю дорослого;

діти приходять у дитячий садок 2 рази на тиждень;

тривалість відвідування – 1,5 години;

комплектування потоків з урахуванням віку дітей, наповнюваність – не більше 15 осіб.

педагогічний процес здійснюється як у групі, так і в інших приміщеннях ДНЗ (музичний зал, театральна кімната, спортивний зал, зимовий сад, тренажерний зал).

Організована освітня діяльність у кожному розвиваючому центрі за тривалістю не відрізняється від звичайних занять, і становлять 10-12 хвилин (центр розвиваючих ігор, центр творчої діяльності, центр музичного розвитку та рухової активності, решта часу віддано предметної діяльності з ініціативи дитини.

Окрім інтеграції всередині кожної організованої освітньої діяльності (розвиток мовлення, образотворча діяльність, ознайомлення з навколишнім світом, фізичний розвиток та музика) ми проводимо комплексні інтегровані заняття, коли організована освітня діяльність у всіх центрах групи має спільну мету. Освітня область: пізнання (напрямок: розвиток пізнавально-дослідницької діяльності)

Мета:розвиток сенсорної сфери особистості дитини, при сприйнятті предметів через порівняння зорового, звукового, тренування асоціативних процесів у півкулі головного мозку,розвиток дрібної та великої моторики.

Демонстраційний матеріал заняття: Курка- квочка (матрьошка, килимограф, 2 курки (біла, жовта, таця з курчатами (білі, жовті)).

Роздавальний матеріал: аркуші паперу, трафарет, жовта та зелена гуаш, поролонові губки, ватяні палички.

Хід заняття:

Привітання

Вихованець дзвонить у дзвіночок:«Дзвіночок співає, всіх дітей на килимок кличе!»

Діти сідають на килимку у колі разом із мамами. Вихователь вітається, називає своє ім'я та запитує: "Хто сьогодні до мене в гості прийшов?", і передає дзвоник дитині. Дзвіночок діти передають по колу, називаючи своє ім'я (якщо дитина не вміє говорити, його ім'я називає мама). Кожній дитині, у якої в руках дзвіночок, усі плескають у долоні, вітаючи її.

Діти разом з вихователем і мамою, ляскають у долоні, ляскають по ніжках, легенько ляскають щічками, доторкнутися до носа, стискають і розтискають пальці.

Пальчикова гімнастика

Раз, два, три, чотири п'ять

Будемо ми курчат рахувати

Раз – курча на ганку,

Два – ще сидить у яйці,

Три - курча найсміливіший,

А чотири – найбіліший,

П'яте - маленьке курча,

Їсти захотіло спросоно

З'єднують пальці обох рук, утворюючи кулю, ритмічно стискають і розтискають кулачки, загинають по одному пальчику на обох руках, починаючи з великих, на кожен рахунок, загнувши мізинець, притискають кулачки один до одного.

Гра з предметами

комплексного
групі

Курка- квочка. Матрьошка. Уважно розглянути Курку, згадати разом із дітьми, як каже курочка, що їсть, де живе, як звати її діток. Потім, звернути увагу, що є всередині Курочки(Прясти). Відкрити курочку і дати кожній дитині по яєчку, промовляючи якого кольору яєчко. Ігри з яйцем: "далеко-близько, високо-низько", "сховати в кулачці, за спину", "катаємо між долонями". Відкрити яєчка. Познайомити дітей з курчатами, сказати, що курчата жовтого кольору. Запропонувати дітям поставити курчат біля мами-курочки та порахувати.

Рухлива гра під музичний супровід.

«Вийшла курочка гуляти, свіжої трави пощипати (махаємо ручками-крильцями)

А за нею хлопці – жовті курчатки. (йдуть за курочкою)

Ко-ко-ко, ко-ко-ко, не ходіть далеко! (Громимо пальчиком)

Лапками гребіть, (загребаємо ручками)

Зернятка шукайте. (Клюємо пальчиками зернятка)

З'їли товстого жука, дощового хробака. (Показуємо ручками,

який товстий жук)

Випили води повне коритце». (Показуємо як черпаємо воду і п'ємо).

-А як мама-курочка кличе курчат? - Ко-ко-ко-ко,

-А Як курчата пищать? - пі-пі-пі-пі.

Плескаємо в долоні. Вихователь каже:

«Всі хлопці гарні,

пограли від душі».

Спільна творча діяльність.

Вихованець дзвонить у дзвіночок:«Дзвіночок співає, всіх дітей за столик кличе!»

Вихователь розповідає казку про курча. Жив-був на світі маленьке жовте пухнасте курча. Він був дуже цікавим, йому все було цікаво. Якось курча вирушило гуляти. Який величезний та дивовижний світ він відкрив! Як все було цікаво! Раптом курча побачило велику галявину, на якій росли жовті кульбаби. «Ці квіти такі ж жовті та пухнасті, як я. Вони схожі на маленькі сонечки і такі ж лагідні». Після маленької подорожі, курча вирушило додому до мами-курочки.

конспект
комплексного

Сенсорне коло «Підбери за кольором»

Вихователь на килимограф вивішує двох курочок білого та жовтого кольору, на підносі лежать курчата білого та жовтого кольору. Завдання: "Допомогти курчатам знайти свою маму".

конспект

Прощання.

Вихованець дзвонить у дзвіночок:«Дзвіночок співає, всіх дітей на стільчики кличе!»

Наприкінці заняття ритуал задування свічок. Запалюється велика свічка всім хлопців, а маленька свічка кожному за.

"Маша, Машенька, до побачення." (дитина встає зі стільчика і задує свічку)

«Хлопці, хлопці, до побачення!» (Всі діти підходять до вихователя і задують свічку).

Методи та форми застосовувані в роботі групи короткочасного перебування:

1. Привітання.

Розвиток комунікативних навичок, налаштувати дітей доброзичливий лад, встановлення контакту групи.

2. Індивідуальні заняття.

Діти, спонукані внутрішніми потребами, за умов вільної рухової активності самостійно вибирають собі вид діяльності та матеріал до роботи.

3. Кола

Кола, або колективне заняття на колі мам та дітей, передбачає участь мам та дітей. Основними завданнями кіл є спроба об'єднатися, прищеплювати манеру слухати, дивитися, носити, брати, давати і бути відкритим іншим людям. Зміст кіл визначається наступними напрямками: рухові, мовні, сенсорні.

4. Спільна творча діяльність.

p align="justify"> У групі для дітей раннього віку спільна творча діяльність проводитися з метою розвитку творчих здібностей дитини та формування основ продуктивної творчої діяльності.

5. Прощання. Дихальна вправа «задмуй свічку».

Для тогощоб мова дитини була правильною, чіткою, потрібна наявність правильного дихання. Це пояснюється тим, що в процесі мовлення безпосередньо бере участь дихання, і тому правильне і чітке виголошення звуків багато в чому залежить від сили та спрямованості повітряного струменя. Необхідно навчити дитину раціонально використовувати вдих і видих під час мовлення. Після кожного заняття проводиться ритуал "прощання".

Конспект заняття у групі «Разом із мамою» за методикою М. Монтессорі Заняття №1 (монтесорі-група 1,5-3 роки) 1. Коло вітання 1). Ліхтарик свій вогонь запалив І зібралися ми всі до гуртка (педагог включає.