Конспект НОД у 2-ій молодшій групі на тему Овочі
Методична розробка конспекту заняття з дітьми другої молодшої групи ДОП
Автор: Меркулова Надія Миколаївна, вихователь МДОУ №45 «Горобка», м. Клин, Московської області.
Конспект інтегрованої НОД у другій молодшій групі на тему: «Овочі»
Мета : формувати у дітей інтерес до знань про овочі через інтеграцію освітніх областей: пізнання, художню творчість.
Завдання:
- дати елементарні уявлення про овочі; кольори овочів;
- закріпити знання про місце зростання;
- Розвивати почуття колективізму;
- закріпити уявлення дітей про заготівлю овочів на зиму;
- Формувати вміння наклеювати готові форми овочів.
Попередня робота:
- Розгляд ілюстрацій овочів;
- Читання казки «Пих», віршів про овочі;
- сюжетно-рольова гра «Магазин овочів»
Матеріали : картина із зображенням городу; овочі та фрукти муляжі; наочний посібник «овочі»; заготовки для аплікації (банки, огірки, помідори), клей, серветки.
Хід заняття
Вихователь вносить картину із зображенням городу та пропонує дітям розглянути. Хлопці на малюнку намальований город. Що росте на городі?
Діти перераховують (помідори, огірки, буряк, редис, морква, капуста, картопля)
Вихованець : правильно, одним словом це овочі. Овочі ростуть на грядках, але щоб вони виросли смачними і свіжими треба доглядати, регулярно поливати і витягувати бур'яни. Давайте познайомимося із овочами? Але перш, ніж ми продовжимо нашу роботу, проведемо невелику фізкультхвилинку. Діти, виходьте на середину групи.
Вихованець : Наша фізкультхвилинка називається«Город».
Город у нас гаразд,
Ми навесні скопали грядки (імітація роботи лопатою)
Ми пологи город (нахили, руками дістати до підлоги)
Поливали город (показати, як поливали)
У лунках маленьких не густо
Посадили ми капусту (присісти навпочіпки, обхопити руками коліна)
Літо все вона товстішала,
Розросталася вшир і вгору (повільно піднятися)
А зараз їй тісно бідною
Каже: «Суйди!» (топнути ногою наприкінці фрази)
А зараз давайте розкладемо картинки з овочами та подивимося, який город у нас вийшов (діти називають овочі на картинках).
Хлопці я пропоную вам відгадати загадки про овочі, ви уважно слухайте і відгадуйте.
Сидить дід, сто шуб одягнений, хто його роздягає, той сльози проливає.
Сидить дівчина у в'язниці, а коса на вулиці.
Що за скрип? Що за хрускіт?
Це що за кущ?
Як же бути без хрускоту,
Вихованець : молодці хлопці, а зараз давайте пограємося?
Гра називається «Збираємо врожай»
На підлозі овочі перемішалися із фруктами, ваше завдання розкласти овочі в одну вазу, а фрукти в іншу. Зробити це треба якнайшвидше. (звучить весела мелодія)
Вихованець : молодці хлопці все правильно розклали! А ви хочете, щоб наші овочі збереглися взимку? Для цього їх треба законсервувати в банки. Сідайте швидше за столи та заповнюйте банки овочами. Хлопці, а які овочі ми консервуватимемо?

- Діти (помідори та огірки)
А який помідор? (круглий, соковитий, червоний)
А який огірок? (зелений, довгий, свіжий)
Насамкінець діти розглядають свої роботи. Діти сьогодні ми з вами познайомилися, з різними овочами і мені хотілося б прочитати вамвірш: