Конспект НОД «Україна-моя Батьківщина»

Тетяна БутоваКонспект НОД «Україна-моя Батьківщина»

Тема:«Україна – моя Батьківщина ».

Цілі: систематизувати знання дітей про рідну країну; формувати уявлення про державну символіку(прапор, гімн, герб); розширювати світогляд дітей, збагачувати словниковий запас; підтримувати пізнавальний інтерес до історії країни; виховувати любов до

Батьківщині, шанобливе ставлення, гордість за неї.

Попередня робота: заучування віршів та пісні проБатьківщину, дидактична гра«Білий – червоний – синій».

Обладнання: карта Миру, плакати із зображенням президента, герба, прапора, таблиця«Прапори різних країн».

Ілюстрації Москви та інших містУкаїни, запис гімну, роздавальний матеріал(кольорові смуги, паперові літачки).

Хід заняття.

1. Вихователь читає вірш А. Прокоф'єва«Батьківщина ».

На широкому просторі

Встали червоні зорі

Надрідною країною

З кожним роком все гарніше

КращеБатьківщини

Нема на світі, друзі!

- Про що цей вірш?

- Що такеБатьківщина ?

– Як називається наша країна?

По-іншомуУкраїну називають : нашаРодина, наша Батьківщина, Матінка-Україна.

Батьківщиною ми звемоУкраїну, тому, що в ній жили наші батьки та діди.Батьківщиною – тому, що в нійнародилися, говоримо рідною мовою, в ній для нас все рідне. Мати- тому, що вона вигодувала нас своїм хлібом, напоїла своїми водами. Вивчила свою мову, захищає нас від ворогів.

Багато на Землі інших країн, крім Укаїни, але одна в людини одна мати. Одна в нього і Батьківщина – Мати!

-Які ж інші імена має наша країна?

-Ви любите своїх мам?

Ось так ви повинні любити своюРодину-Матушку Україну.

2. Діти підходять до ковроліну, де знаходиться картаУкраїни.

-Погляньте, наскільки велика нашаБатьківщина. Вона широко розкинула свої простори з півночі на південь та із заходу на схід.

У нашій країні мешкає багато народів. Кожен народ має свою мову, свій національний костюм. Свої звичаї. АБатьківщина-Україна у всіх одна.

Я пропоную вам відправитися в подорож нашою країною. Оскільки наша країна дуже велика, то ми вирушимо літаком.

(Діти читають вірш напам'ять).

Наш літак летить далі, закриваємо усі очі.

(Діти відкривають очі)Літак робить зупинку в головному місті нашої країни.

-Де ж ми зупинилися?

-Як називається головне місто нашоїБатьківщини ?

Розглядаємо малюнки із зображенням Москви. Кремля.

(Діти розповідають вірш про Москву).

- Подивіться, яка гарна столиця нашоїБатьківщини - Москва !

- Чим столиця відрізняється від інших міст?

-Як звати президента нашої держави?

– Де працює президент?

Подивіться на ілюстрацію Кремля та спробуйте визначити, в якій будівлі працює президент?

Усі питання наш уряд вирішує у цій будівлі. Перед початком важливих засідань звучить гімн «Укаїни» – це урочиста пісня. У цей час усі присутні встають і слухають гімн стоячи, не можна розмовляти.

(Звучить запис гімну, діти встають).

-А коли вам доводилося чути гімн?

Гімн звучить на урочистих зборах, на параді, коли нагороджують спортсменів на олімпіаді, радіо вранці та вопівночі.

-Який ще символ держави ви знаєте?(Герб).

Діти розглядають ілюстрацію герба.

- Що зображено на гербі?

(діти розповідають вірш про герб).

-Де доводилося вам бачити зображення герба?

Демонструю дітям предмети із зображенням герба(грошові монети, почесні грамоти).

3. Пропоную дітям подивитися на таблицю із зображенням прапорів різних

стор і знайти прапорУкаїни.

-Як виглядає прапорукраїнської держави ?

-У якій послідовності розташовані смуги на прапорі?

Пропоную дітям завдання.

(Дитина розповідає вірш про прапор).

Викласти паперові смуги в тій послідовності, як вони розташовані на українському прапорі.

(Одна дитина виконує це завдання на ковроліні, а решта на своїх місцях).

-Смуги якого кольору зайві?

-А ви знаєте, що розташування квітів на прапорі не випадково.

Вперше уУкаїни триколірний прапор з'явився за Петра 1 – це цар. До Петра 1 уУкаїни був морських володінь. Петро відвоював вихід до моря і збудував кораблі. І стали вони ходити в море під біло-синьо-червоним прапором.

Червоний та білий кольори здавна були улюбленими квітами на Русі. Що вважали красивим називали – червоним. Все, що чистим – білим. Синій колір – це колір неба та води.

– Де вам доводилося бачити прапор?

український прапор є не лише на кораблях, а й на літаках.

Пропоную вам наклеїти на наші літаки теж прапорУкраїни, щоб було видно, що це літакиукраїнської держави.

Ось чарівний літак

Вирушає у політ.

Сміливий льотчик у ньому сидить,

Він летить то вгору, товниз.

(Діти виконують рухи з олівцем).

4. Самостійна робота дітей.

Діти наклеюють смуги на крила літаків. Повторюємо послідовність розташування квітів наукраїнському прапорі.

(Готові літаки діти вибудовують на окремий стіл).

-От. які у нас вийшли чудові літаки, справжня ескадриль, яка захищатиме рубежі нашої Батьківщини.

5. Настав час повертатися з подорожі нашою неосяжноюУкаїни назад.

Діти закривають очі і вимовляютьслова:

-Раз. Два. Три літаки додому лети!

-Ось ми і повернулися в дитячий садок, у своє улюблене селище.

-А Як називається наше селище?

-Вам сподобалося подорож поУкраїни ?

-Що запам'ятали, впізнали нового?

Діти виконують пісню«МояУкраїна ».

Конспект заняття «Моя Батьківщина — Україна» МОЯ БАТЬКІВЩИНА – Україна (розмова на патріотичну тему з дітьми старшої групи) Мета: виховання у дітей цього віку почуття патріотизму.

Конспект НОД «Наша Батьківщина — Україна» Конспект НОД для дітей середньої групи Наша Батьківщина-Україна Вихователь: Кірєєнкова Ольга Сергіївна Інтеграція освітніх областей: «Пізнання».

Конспект НОД «Наша Батьківщина — Україна» (підготовча група) Мета: виховувати патріотичні почуття – кохання та гордість за свою Батьківщину. Завдання: Виховні: виховувати любов до традицій та.

конспект
Конспект НОД з пізнавального розвитку «Україна — наша Батьківщина» Мета. Формувати уявлення про Україну, як про рідну країну. Завдання. -Освітні завдання. -Збагачувати та поглиблювати знання дітей про країну.

Конспект НОД «Україна-Батьківщина моя» Конспект НОД «Україна-Батьківщина моя». Представлений конспектрекомендується для використання в роботі з дітьми 5-7 років. Тема тижня: Батьківщина.

конспект
Конспект НОД у підготовчій групі «Україна-Батьківщина моя» Інтеграція освітніх областей Пізнання - У доступній для дітей формі ознайомити з історією виникнення української держави.

Конспект з ФЦКМ: «Моя Батьківщина – Україна». Мета: закріплення знання назви країни та її природи. Завдання: - дати знання про багатство України; - Ознайомити з географічною картою.

Конспект спільної освітньої діяльності «Моя Батьківщина – Україна» Мета: Долучати дітей до національних традицій. Завдання: Розвивати пізнавальний інтерес, допитливість до народної культури; виховувати.

Конспект заняття з ФЦКМ «Наша Батьківщина — Україна» Підготувала та провела: Суюндикова У. К., вихователь МБДОУ ЦРР – дитячий садок «Танюша» 2015 Тема: «Наша батьківщина – Україна». Форма.