Конспект уроку із учнями 1 класів Тема «Що таке школа»

Середня загальноосвітня школа з поглибленим вивченням окремих предметів №10

Конспект уроку з учнями

МОУ ЗОШ з УІОП №10

Кірово-Чепецьк, 2010 р.Тема уроку: Що таке школа?

Мета уроку: сприяти успішній та швидкій адаптації першокласників у школі

Завдання:

  1. Допомогти дітям у встановленні контактів один з одним, зняття комунікативних бар'єрів.
  2. Створення позитивної емоційної атмосфери у класі.
  3. Усвідомлення дітьми шкільних правил та норм поведінки.
  4. Розвиток дружніх відносин дітей у класі.
План уроку:
  1. Організаційний момент (тема, що робитимемо на уроці та навіщо)
  2. Вправа «Барометр настрою» (1-2 хв)
  3. Вправа «Знайомство» (10-15 хвилин)
  4. Розмова про шкільні правила на тему «Що у школі «добре» і що у школі «погано» (7-10 хв)
  5. Малювання на тему «Що мені подобається у школі» (15 хв)
  6. Вправа «Барометр настрою» (1-2 хв)
  7. Підведення підсумку уроку (3-5 хв)
Матеріал: клубок ниток, аркуші паперу

Хід уроку:

  1. Організаційний момент
Психолог: Доброго дня, хлопці! Сьогодні наш урок називатиметься «Що таке школа?» Ми з вами поговоримо про шкільні правила, яких потрібно дотримуватися, та заборони, які не можна порушувати, пограємо в гру і наприкінці уроку трохи порисуємо. Наш урок не повинен пройти даремно, тому сьогодні я б хотіла, щоб ви не мовчали, коли я ставитиму вам запитання, а були товариські, щирі та чесні, і ще одна умова – щоб гарний настрій у вас не пропадав протягом усього уроку. Згодні виконувати ціумови?

Діти: так

  1. Вправа «Барометр настрою»
Психолог: Хлопці, зараз я хотіла б дізнатися, з яким настроєм ви прийшли на урок. Уявімо, що наші руки і долоні – це прилад, який називається барометр настрою. Якщо долоні зведені, значить барометр показує дуже поганий настрій, якщо трохи розлучаються в сторони (показує), значить настрій підвищується, і якщо сильно розведені в сторони (показує), значить настрій дуже добрий. Тепер покажіть на своїх барометрах, який у вас настрій (діти показують). Дуже добре, що у багатьох настрій добрий. У кого ж поганий настрій, сподіваюся, він підніметься протягом уроку. (Можна запитати деяких дітей, чому у них гарний настрій, а з тими, хто має настрій поганий, поговорити після уроку і спробувати дізнатися причину)
  1. ^ Вправа «Знайомство»
Матеріал: клубок товстих світлих ниток

Психолог:Зараз я попрошу вас вийти з-за парт до дошки і стати в гурток (психолог встає разом з ними, в руках у нього клубок ниток). Ця вправа називається «Знайомство». Воно дозволить вам ще раз згадати імена один одного. Зараз по черзі ви маєте назвати своє ім'я, а той, хто стоїть ліворуч від вас, повинен назвати вас ласкаво і передати вам клубочок, тримаючи його кінець у себе. Наприклад, Олю можна назвати ласкаво Оленька, Олечка і т.д.

(Психолог просить дитину, яка стоїть праворуч від нього назвати своє ім'я)

Психолог: Настенька (передає клубок).

Дитина 1: Петенька (передає клубок) і т.д.

Утворюється коло нитки, яку тримають усі діти.

Психолог: Дивіться, у нас вийшло коло з нитки. Ця ниткапоєднує всіх вас лагідними словами, які ви один одному говорили сьогодні. І нехай протягом усього навчання у школі вас поєднують добротою один до одного такі ж світлі, добрі, ласкаві невидимі нитки. І мені хотілося б побажати вам, щоб ці нитки завжди залишалися світлими і не перетворювалися на темні, злі нитки.

  1. ^ Розмова про шкільні правила «Що у школі «добре» і що у школі «погано»
Психолог: Давайте поговоримо зараз про шкільні правила та заборони. Чи відрізняються правила та заборони в дитячому садку та в школі?

Психолог: Перерахуйте правила у школі, які ви знаєте! Що можна і не можна робити на уроці?

Діти: Піднімати руку, якщо хочеш відповісти

Вставати під час відповіді на уроці

Виконувати вказівки вчителя на уроці

Не вставати і не ходити класом під час уроку

Уважно слухати вчителя та не перебивати його

Не заважати сусідові по парті та не відволікати інших дітей на уроці

Намагатися все робити правильно і швидко та ін.

(психолог доповнює відповіді дітей)

Психолог: А тепер скажіть, як потрібно поводитися на перерві в класі і за межами класу

Діти: Не ляскати дверима

Не битися і не ображати один одного

Не кричати голосно

Не бігати швидко, щоб не впасти

Не тікати далеко від класу

Повертатися до класу за дзвінком і не спізнюватися

Готувати до уроку все заздалегідь на перерві та ін.

(психолог доповнює відповіді дітей)

Психолог: Хлопці, тепер коли ми назвали всі правила і заборони, сподіваюся ви будете їх дотримуватися.

  1. ^ Малювання на тему «Що мені подобається у школі»
Психолог: Хлопці, тепервізьміть листок, кольорові олівці. Малюватимемо на тему: «Що мені подобається у школі». Ви можете намалювати все те, через що ви з радістю йдете в школу кожен день, заради чого намагаєтеся добре вчитися, через що у вас гарний настрій у школі щодня.

Психолог індивідуально підходить до дітей, допомагає втілити на папері свої думки.

  1. Вправа «Барометр настрій»(див. вище) Психолог з'ясовує настрій дітей до кінця уроку
  2. Підсумок уроку
Сьогодні ми з вами ще раз повторили правила шкільного життя, пограли в гру, помалювали. Сподіваюся, наш урок не пройшов даремно, і у вас залишилося гарне враження про урок. Сподіваюся на те, що ви станете і залишатиметеся згуртованим та дружним класом до кінця шкільного навчання.