Конспект уроку з географії 6 кл

Конспект уроку з географії

«Морські кордони. Океани та моря, що омивають береги Укаїни. Моря Північного Льодовитого океану»

Виконала студентка 401 групи

Викладач: Соломіна Є.Н

Вчитель:Сахарова О.М

Мета: Познайомити учнів зморськими кордонами. Океанами та морями, що омивають береги Укаїни. з моря Північного Льодовитого океану».

- освітні:розширювати уявлення про межі нашої батьківщини; вчити користуватися карткою; формувати уявлення про північну частину України.

- корекційно - розвиваючі:коригувати та розвивати образне мислення та просторове уявлення використовуючи роботу з картою; коригувати та розвивати усне мовлення, відповідаючи на запитання вчителя; розвивати довільну образну пам'ять шляхом прослуховування оповідання вчителя; розвивати довільну увагу під час роботи з картою.

- виховні:виховувати правильну поведінку на уроці; пізнавальний інтерес до предмета.

Обладнання:стінна фізична карта, контурна карта, атлас, підручник, робочий зошит, проектор та екран, перфокарти, картки зі словами для складання пропозиції.

I. Організаційний момент

-Перший сяде той, хто назве будь-яке водоймище в нашому місті.

- Сяде той, хто скаже, що більше річка чи море.

- Сяде той, хто скаже, що більше море чи океан.

II. Основна частина.

Актуалізація знань (один біля дошки показує/кілька учнів)

- Відкриваємо контурні карти, та обводимо:

Відзначаємо Москву та Санкт-Петербург

Повідомлення нового матеріалу

1). Робота з фізичною картою України

- атепер давайте подивимося на карту і ще раз подивимося на кордони нашої держави. Ми з вами неодноразово доводили, що наша країна найбільша країна у світі

-А хто назве мені кольори, які оточують Україну (зелений, жовтий, коричневий, блакитний).

-А тепер давайте згадаємо, який колір, що означає:

Зелений – рівнини; блакитний – озера, річки, моря, океани; жовтий – височини; коричневий – гори.

- А зараз звернемо ще раз увагу на сухопутні кордони нашої держави, проходячи їх, які кольори торкається кордону? (перераховують).

Сухопутні кордони Укаїни проходять через рівнини, височини і гори( вивішується як картки, і читається хором)

2) Робота з розрізаною пропозицією (картки):

Ой, дивіться, вітер повіяв і перемішав усі слова, давайте ви зберете нашу пропозицію заново! (Дітям даються картки зі словами, на дошці зразок)

– Прочитайте, що у вас вийшло?

- Ще раз повторимо, в які кольори забарвлена ​​територія України?

Ми з вами згадали, що жовтий колір – це… височини (хором), зелений – це… рівнини (хором), коричневий – це… гори (хором).

-Залишився колір, який позначає моря та океани. Правильно – блакитний.

-А тепер Я розповім вам про Морські кордони (картка)

Україна має довгий морський кордон і її територія омивається водами трьох океанів.

Згадаймо, що таке океан.

(Вішається картка з визначенням: Океан - це величезний простір води, обмежений материками.)

Згадаймо, де північ, південь, захід, схід. (картки нагадування)

- Молодці! А тепер продовжимо далі

- Хто згадає назву найбільшого і найглибшого океану у світі?

- Правильно, це Тихийокеан. (викликати одного учня показати на карті)

- Які ще океани ви знаєте? (хто згадує, той виходить і показує)

- Покажіть на карті, де знаходиться північ України? Прочитайте, який океан омиває Україну з півночі. Правильно, Північний Льодовитий – це найменший і найхолодніший океан Землі.

- Відкрийте свої зошити, запишіть число і тему уроку.

3) Розповідь вчителя

На півночі берега Укаїни омивають моря Північного Льодовитого океану.

- Як вам здається вода тут тепла чи холодна? Чому ви так думаєте?

(бо на півночі холодно, і вода вкрита льодом)

Починається наш морський північний кордон у Баренцевому морі (Показати розташування на дошці)

- Скажіть, як вам здається це море таке ж холодне, як Північний Льодовитий океан?

- Воно, звичайно ж, тепліше, але все одно дуже холодне. Тут уже нема льоду. Бпробільша частина моря не замерзає навіть взимку, тому що із заходу сюди заходить тепла Північно-Атлантична течія.( показати на мапі)

На узбережжі Баренцева моря знаходиться місто Мурманськ (назва є на дошці) – важливий порт, що незамерзає, на північному заході країни.

Хлопці, ви колись пили чай на вулиці коли прохолодно? він швидко остигав і щоб він залишався теплим, ми підливаємо якусь воду?

- А якби ми взимку залишили чай на вулиці без уваги, щоб з ним сталося, як ви вважаєте?

- Правильно. Так хто скаже, щоб не дати рідини замерзнути в холодну пору року, що треба робити.

- підливати теплу воду.

- Тепер ви зрозуміли, чому більшість води в Баренцевому морі не замерзає?Тому що навіть при дуже низькій температурі повітря взимку в море заходить тепла Північно-Атлантична течія.

На південь від Баренцева моря розташоване Біле море.

- Як ви вважаєте, чому цьому морю дали назву Біле?

- А скільки місяців на рік на морі немає льоду?

- Правильно. Рухаємось далі.

На схід від Баренцева моря розташоване Карське море. Воно дуже холодне, навіть улітку тут бувають снігопади.

Море Лаптєвих, Східно-Сибірське і Чукотське моря, майже завжди вкриті товстим шаром льоду (Показати всі моря).

Раніше у льодах Північного Льодовитого океану гинули багато кораблів. Нині шлях для кораблів, від Баренцева до Чукотського моря, прочищають великі криголами, а морську дорогу називають Північний морський шлях.

Запишіть у зошитах нове слово: Криголам ... (картка на дошці)

- Давайте подивимося, від яких двох слів утворюється слово Криголам?

Лід та кільк. Хто побачив, молодець.

-Що робить цей великий корабель у морях Північного Льодовитого океану?

- Цей корабель коліт лід.

Криголам – великий корабель, який розколює лід.

- Правильно хлопці, криголам продавлює лід своєю важкою вагою, і крига розколюється на дрібні крижини і таким чином кораблі, що йдуть за криголамом, можуть перевезти вантаж з одного морського порту в інший.

Допишіть визначення нового слова.

- текс із підручника, прочитати уривок.

- Хто хоче вийти до дошки та записати назву міста на узбережжі Баренцевого моря, в якому є незамерзаючий порт на північному заході країни.

- Знайдіть у тесті, через що вода в цьому морі взимку не замерзає.

- Випишіть у свої зошити назви всіх морів, про які ми сьогодні говорили. Скільки у вас вийшло морів?

- Давайте хором прочитаємо назву морів із дошки.

Запам'ятайте, всі вони входять до Північного Льодовитого океану.

Робота з карткою

- Покажіть на карті околиць моря Північного Льодовитого океану (учні виходять до дошки в алфавітному порядку).

III. Заключна частина:

Підведення підсумку уроку

-З морями, якого океану ми сьогодні познайомилися?

- Яку частину України омивають моря Північного Льодовитого океану?

- Скільки морів впадає у Північний Льодовитий океан?

Урок завершено. Молодці!

Записати домашнє завдання – на к/к відзначити моря, які пройшли + прочитати параграф у підручнику