Конспект відкритого заняття з математики у підготовчій групі «Подорож у математичну
Марина ДобросердоваКонспект відкритого заняття з математики у підготовчій групі «Подорож у математичну галактику»
Мета: закріпленняматематичних знань за допомогою гри -подорожі.
-закріпити вміння встановлювати відповідність між кількістю предметів та цифрою;
-закріпити вмінняконструювання із простих геометричних фігур;
-Створити умови для логічного мислення, кмітливості, уваги;
-Удосконалювати навички прямого та зворотного рахунку;
-закріпити вміння відгадуватиматематичну загадку ;
-закріпити вміння правильно користуватися знаками, =
-закріплювати вміння складати числа із 2-х менших;
Хід заняття
Вихованець: Хлопці у нас сьогодні незвичайний день, до нас сьогодні прийшли гості, давайте подаруємо їм свої посмішки, вітаймо їх.
Лунає сигнал, вихователь одягає навушники
Так. так. прийом. дитячий садок "казка". в гості.? добре! Дякую!(знімає навушники та звертається до дітей)
Хлопці, ви уявляєте, нас запрошують у гості доматематичну галактику. Як ви думаєте, хто живе на планетах уматематичної галактиці,(відповіді дітей).
Так, хлопці, там мешкають цифри, числа, геометричні фігури, завдання, приклади, знаки, годинники, загадки, завдання. І всі там щось рахують, перераховують, складають і вирішують завдання, відгадують загадки, виконують завдання. Ви згодні туди полетіти,(відповіді дітей).
Для того, щоб туди потрапити, потрібно швидко рахувати, думати, вирішувати завдання і я пропоную провести розминку(гра "назви"сусідів")
Так, ми труднощів не боїмося і можемо сміливо вирушати в космічну подорож у математичну галактику. Хлопці, а не чим ми полетимо,
Вихованець: Давайте сядемо за столи і побудуємо космічні ракети в яких ми вирушимо вподорож по галактиці.
На столі у конверті у вас лежать геометричні фігури, пропоную з них побудувати ракети.
З яких фігур збудували ракети.
Молодці хлопці, у вас вийшли різні та цікаві ракети. Можна вирушати в дорогу, але для цього потрібно зробити пульт управління, яким ви будете керувати.
Дорисуйте геометричні фігури у кожному ряду у порожніх клітинах те щоб у кожному ряду були однакові постаті(робота людей)
*яку фігуру намалювали у другому ряду,
*яку фігуру намалювали в 3-му ряду
*яку фігуру намалювали в 1-му ряду,
Вихованець: сідайте зручніше. Увага! Приготування для запуску ракети. Вважаємо спочатку у прямому напрямку до 10, а потім у зворотному напрямку від десяти.
(звучить космічна музика)
Вихователь з дітьми "виходять" із ракети та розглядають планети.
Ось ми і прибули на першу планету - яке тут повітря, давайте подихаємо.
(Діти виконують дихальну вправу "годинник" по Б.Толкачову: стоячи, ноги злегка розставити, руки опустити, Розмахуючи прямими руками вперед і назад, вимовляти на видиху "тік-так")
Космічний голос(аудіозапис)"Ласкаво просимо вматематичну галактику. Здрастуйте, хлопці. Я дуже радий, що ви відгукнулися на моє запрошення, ми дуже любимо таких розумних і кмітливих хлопців".
Діти підходять до планети №1
Космічний голос: ви прибули на планетузагадочок, відгадайте(на планеті №1 закріплені зірочки із загадками).Вихованець: хлопці, які цікаві планети в ційгалактиці, не встигли підійти - вже завдання задають . Вирішимо завдання?
На ганку сидить щеня
Гріє свій пухнастий бік.
Прибіг ще один і вмостився поряд з ним.
Скільки стало щенят,(двоє)
Шість веселих поросят біля ганку в ряд стоять
Тут один ліг спати поросят залишилося.(5)
Чотири овечки на траві лежали
Потім дві вівці додому втекли,
Ану хлопці рахуйте швидше
Скільки овечок на траві тепер(2)
Десять сосисок купила мама.
Киска одну за годину потягла.
І порахувати ми вас дуже попросимо,
Скільки сосисок дісталося нам(8)
У сніг упав Сергійко, а за ним Альошка,
А за ним Маринка, а за нею Ірішка,
А потім упав Гнат.
Скільки було всіх хлопців(5)
Їжачок лісом йшов, на обід грибизнайшов:
Два під березою, один біля осики.
Скільки їх буде у плетеному кошику(3)
Я знайшов у дуплі у білки дев'ять штук дрібних горіхів,
Вод ще один лежить, мохом дбайливо прихований,
Ну і білка – ось господиня!
Всі горішки порахуй.(10)
Два цуценята-бавовника бігають граються,
До брехунів три дружки з гучним гавкотом мчати
разом буде веселіше скільки всього друзів(5)
Високо задерши ніс, заєць шість морквин ніс
Раптом спіткнувся і впав дві моркви.
Скільки морквин у зайця залишилося(4)
Космічний голос: Завдання виконане пройдіть до планети №2 ви прибули на планету зоречотів.
Вихованець: Хлопці, хто живе на ційплані, чим вони займаються. Правильно вони люблять вивчати зірки і спостерігати за ними у свою підзорну трубу. Давайте перевіримо правильно вони визначать, яке число більше, яке менше і які числа рівні, розставляти між ними знаки , =. Допоможемо їм.
Вихованець:Ми дуже добре попрацювали, пропоную трохи пограти
Раз, два - стоїть ракета.
Три, чотири - літак,
Раз,два - бавовна в долоні,
А потім за кожен рахунок.
Один два три чотири -
І на місці були схожі.
Космічний голос: Пройдіть до плану №3. Ви прибули на планету цифр.
Вихованець: Будинки на цій планетінезвичайні: На кожному будинку живуть числа сусідів, які в сумі дають число будинку. Але прийшов цифри, він з'їв деякі цифри на будинках, і тепер мешканці будинків не можуть заселитися. Заселіть будиночки числами.(робота дітей)
Хлопці, тут звичайно дуже цікаво, але нам час додому на землю.
Космічний голос:Нам було дуже приємно з вами познайомитися. До побачення. Прилітайте ще.
-Давайте сядемо у свої космічні ракети і вирушимо додому вважаємо спочатку в прямому напрямку до 10, а потім у зворотному напрямку до 10. (Діти вважають)
Звучить космічна музика.
Вихованець: Прилетіли, хлопці.
Бере мікрофон і "перевтілюється" у кореспондента.
_ Привіт дорогі хлопці. Я кореспондент газети "Дитячий світ". Я дуже рада, що ви вдало приземлились. Скажіть, будь ласка:
*Хто живе вматематичної галактиці ?
*Чим ви займалися?
*Що вам сподобалось?
*Ще хочете полетіти?
Дякую, хлопці, за інтерв'ю, всього вам гарного.
Звучить ауді запис "Падіння метеориту"
Вихованець:Хлопці, тримайте голови, метеорити падають.
Підходить до метеориту 2 і знаходять усередині сюрприз.
Радіо шум. Вихователь одягаєнавушниками: "так. так. прийом. отримали молодці спасибі"
_ Хлопці, у мене запитали, чи ми отримали частування і сказали, що ви молодці.
Дидактична гра «число 6» Хочу познайомити вас із дидактичною грою – презентацією з математики для дітей підготовчої групи. Цю гру я розробила для закріплення.