Конспект відкритого заняття з ПДР для школярів «Знайте правила руху як таблицю множення! »
Конспект відкритого заняття на тему: «Знайте правила руху, як таблицю множення!»
Автор: Лесонен Вікторія Володимирівна, вихователь МКОУ «Дитячий дім (змішаний)» Кемського муніципального району
Опис матеріалу : Пропоную вам конспект відкритого заняття для вихованців дитячого будинку (11-14 років) на тему «Знайте правила руху, як таблицю множення!».
Цей матеріал буде корисним для вихователів дитячих будинків та класних керівників. Цей конспект підсумкового заняття, спрямованого на систематизацію знань вихованців з ПДР та закріплення умінь працювати у команді.
Конспект відкритого заняття на тему: «Знайте правила руху, як таблицю множення!»
Мета: Систематизація знань вихованців з ПДР, вдосконалення умінь вихованців працювати у команді.
Завдання:
Освітні: Систематизувати знання вихованців щодо правил безпечної поведінки на вулицях та дорогах;
Сприяти розширенню у вихованців інтересу до знань Правил дорожнього руху через кмітливість, фантазію, ерудицію.
Розвиваючі: Дати можливість вихованцям продемонструвати свої творчі здібності під час виконання завдань із зазначеної теми.
Закріпити конкретні навички та моделі поведінки у ситуаціях на дорогах.
Надавати педагогічну підтримку в умінні чути капітана, виявляти особисту ініціативу та нести колективну відповідальність за прийняті рішення.
Демонстраційний матеріал : Ілюстрації знаків дорожнього руху, розмітки доріг та сигналів світлофора, виставка книг на тему заняття
Роздавальний матеріал: фішки, картки, клей,ватман, пензлики, ручки, м'яч.
Методичні прийоми: Вихованці заздалегідь поділяються на дві команди та обирають капітана, ігрова ситуація (подання журі), розминка, продуктивна діяльність, аналіз, підбиття підсумків.
Хід заняття:
Вихователь: Дорогі хлопці! Сьогодні ми з вами вирушимо в подорож вулицями Сонячного міста.
Юні пішоходи! Майбутні водії! Діти та батьки!
Велосипедисти та мотоциклісти! Автомобілісти!
Наші гості, наші глядачі!
Ласкаво просимо! Вітання!
Вам шлях відкритий! Зелене світло!
Правил на світі дорожніх чимало,
Все б їх вивчити вам не заважало!
Але основні з правил руху
Знати як таблицю мають множення!
Сьогодні наше змагання судитиме незвичайне журі.
Начальник служби безпеки дорожнього руху підполковник поліції Бугаєва О.О.
Старший інспектор з питань розвитку міжособистісних відносин у колективі вихованців капітан поліції Осіна О.Г.
А також у нас сьогодні присутні гості:
Старший інспектор з питань безпечного безконфліктного спілкування у суспільстві вихованців капітан поліції Леонова О.В.
Старший інспектор з питань трудової та правової освіти капітан поліції Слюсар В.І.
Старший інспектор з питань спорту та молодіжної політики капітан поліції Аксьоновська Н.В.
Вихователь: А зараз я пропоную вам згадати все, що пов'язане із правилами дорожнього руху. За кожну правильну відповідь команда отримує фішку.
Розминка:
1. Цей кінь не їсть вівса, замість ніг – два колеса.
Сядь верхи і мчачи на ньому, тільки краще керуй кермом. (Велосипед).
2. Де нам дорогу до магазину перейти? Ось за цими кіосками, там, дестрілка біля воріт, ми на стрілці цієї самі прочитали... (перехід).
3. Що за синій дім! Дітлахів багато в ньому.
Носить взуття з гуми та харчується бензином. (автобус).
4. Там, де потрібно сто лопат, я один трудитися радий. (Екскаватор).
Що за пліт через річку нас щастить? (Пором).
6. Полотно, а не доріжка.
Нею мчить кінь-сороконіжка. (Рейки).
7. Що за такий діяч з дуже розумною головою?
Подає сигнал до судів, шлях вкаже поїздам. (Семафор).
8. Біжить, гуде, у два очі дивиться, а стане – вічко яскраво-червоне гляне. (автомобіль).
10. Це сильна машина, їде на величезних шинах!
Відразу півгори забрав семитонний…самоскид.
11. Я очима моргаю невпинно день і ніч.
І машинам допомагаю, і тобі хочу допомогти. (Світлофор).
12. У машини є, у воза є, у велосипеда є, а поїзд не злічить. (Колеса).
13. Дошка для шахів на боці, що за машина не зрозумію? (Таксі).
14. Коли їхати нам кудись, швидко шлях знайдемо сюди. (Зупинка).
15. Це знак заборони, круглий з обідком:
дві машини поруч мчать, забороняє він ... (Обгін).
16. У домі вісім, дріб один, біля застави Ілліча жив високий громадянин, по прозвищу Каланча. (Стьопа).
17. Через річку поперек велетень бетонний ліг. (Міст).
18. Що спільного має птах і велосипед?
Це є й у машини. На запитання хто дасть відповідь? (Крило).
19. У будь-яку пору року і в будь-яку негоду дуже часто, в будь-яку годину провезу вас під землею. (Метро).
20. Замінили кузов для різних вантажів.
21. Став закритий з усіх боків, називається ... (Фургон).
22. Обережність не заважає, це світло попереджає. (Жовтий).
Після закінчення розминки підбиваються підсумки, кожна фішкадорівнює одному балу.
Вихователь: Ви повинні розгадати кросворд і записати відповіді в клітини. Розгадавши кросворд повністю, ви можете прочитати ключове слово. Кросворди ви повинні приклеїти на лист ватману, який знаходиться у вас на столі.
Конкурс № 1. «Ключове слово»
Кросворди намальовані на аркуші А4. Капітани команд отримують по 8 питань до кросвордів – кожного члена команди. Учасники записують відповіді у кросворд на аркуш. За кожну правильну відповідь команда отримує 1 бал (за умови, що відповідь записана в клітини кросворду). Час для розгадування кросвордів – 5 хвилин. Запитання та відповіді для команд однакові.

Питання:
1. Знак, який подається транспортним засобом або світлофором. Сигнал.
2. Ушкодження машини транспортного засобу. Аварія.
3. Розмітка по дорозі, що означає пішохідний перехід. Зебра.
4. Особа, яка керує транспортним засобом. Водій
5. Людина, що йде пішки. Пішохід.
6. Тверде та гладке покриття дороги. Асфальт.
7. Бічна частина, край дороги. узбіччя.
8. Місце спеціально призначене для пересування людей з одного боку вулиці на іншу. Перехід.
Ключове слово : СВІТЛОФОР.
Вихователь: А зараз ми наближаємося з вами до проспекту Знань, і вам доведеться дати відповіді на запитання.
Конкурс № 2. Знайди відповіді
Вихованцям лунають картки, на яких потрібно знайти відповідь до питань та з'єднати їх лініями. Перемагає команда, яка швидше виконала це завдання.

Вихователь: А тепер поспішаємо на бульвар “УВАГА”. Наразі я перевірю, які ви уважні пішоходи. Я вам запитую, а ви відповідаєте “так” чи “ні”.
Що хочете – кажіть, у моріСолодка вода? (Ні.)
Отже, що хочете – кажете, червоне світло – проїзду немає? (Так.)
Що хочете – кажіть, щоразу, йдучи, додому, граємо ми на бруківці? (Ні.)
Що хочете – кажіть, але якщо дуже ви поспішаєте, то перед транспортом біжіть? (Ні.)
Що хочете – кажіть, ми завжди йдемо вперед тільки там, де перехід? (Так.)
Що хочете – кажіть, ми біжимо вперед так скоро, що не бачимо світлофора? (Ні.)
Що хочете – кажіть, на дорозі дуже весело грати, м'яч у ворота забивати? (Ні.)
Вихователь. Ми наближаємося до перехрестя запитань. Вихованцям лунають картки із запитаннями. Швидко, протягом 5 хвилин написати поруч із запитаннями відповідь.
1. Що означає безпечний маршрут із дому до школи?
2. Кого називають пішоходом?
3. Навіщо призначений тротуар?
4. Що називають проїжджою частиною вулиці?
5. Що таке перехрестя?
6. Назвіть складові вулиці.
7. Як потрібно ходити вулицею групою?
8. Як можна переходити вулицю?
9. Для чого служить світлофор?
10. Які сигнали регулювальника вам відомі?
11. Які знаки ви знаєте?
12. Де і як можна грати?
13. Які правила пасажирів вам відомі?
14. Назвіть правила поведінки у громадському транспорті під час ДТП?
15. Назвіть марки автомобілів.
16. Навіщо знати правила дорожнього руху?
Ми прибули на Ігрову площу. Ми всі з вами уважно слухаємо правила гри і виконуємо все, що потрібно?
Гра «Кого назвали - той і ловить»
Гравці розташовуються по колу. У центрі – регулювальник дорожнього руху (керівний).
Він називає ім'я одного з тих, що стоять по колу і кидає йому м'яч. Названий ловитьм'яч, називає якийсь вид транспорту і кидає м'яч регулювальнику. Той, хто не спіймав м'яча або не назвав слово, стає ведучим. Перемагає той, хто ніколи не був регулювальником.
Вихователь. Нас чекає Збірний провулок
Конкурс №4. Збери прислів'я
Двом командам видаються розрізані прислів'я однакові за змістом. Їх необхідно зібрати та наклеїти на аркуш формату А4. Перемагає команда, яка швидше виконала це завдання.
"На вулиці - не в кімнаті, про те, хлопці, пам'ятайте!"
«Пам'ятай правила руху, як таблицю множення!»
Вихователь: Ми здійснили екскурсію Сонячним містом, команди виявили фантазію, ерудицію, кмітливість, впоралися з усіма завданнями і тепер слово надається журі: