Конспект заняття розвитку мови

венера юсуповаКонспект заняття розвитку мови. Переказ оповідання Є. Чарушина «Курочка»

Темазаняття :Переказ оповідання Е.Чарушина«Курочка ».

Мультимедійна розробка безпосередньо освітньої діяльності«Мовнерозвиток »

у групізагальнорозвиваючої спрямованості для дітей 4-5 років освітньої області«Комунікація».

Темазаняття :Переказ оповідання Е.Чарушина«Курочка ».

Мета: виявити рівень засвоєння програмного матеріалу по розділу мовленнєвийрозвиток,розвиток самоконтролю та взаємоконтролю.

закріплювати вміння складатиоповідання складно, в логічній послідовності, закріплювати знання про свійських птахів;розвивати вміння дітей називати птахів у множині;

Продовжуватирозвивати психічніпроцеси: пам'ять, увага, наочно-дієве мислення;

Виховувати добре ставлення до домашніх тварин, повагу до батьків, виховувати бажання говорити як дорослі, зрозуміло слухачам відповідати на запитання, зрозуміло.

Взаємозв'язок цілей даногозаняття з цілями інших занять та спрямованість цілей на практичну діяльністьвихованців:

Данезаняття є фронтальним узагальнюючим за розділом«Мовнерозвиток »освітньої області«Пізнання». Надалі з дітьми продовжиться робота у повсякденному житті дитячого садка, у самостійній діяльності. Використовувалися прийоми бесіда, рухливі ігри,заняття зображення птахів, спостереження.

Організаційний етап:Створення сприятливоїемоційної обстановки.

Формування інтересу та бажання займатися, вчитися, грати.

Вхід дітей до групи. Діти сідають півколом. Вітання.

Організаційний момент.(Формування позитивного емоційного настрою).

Вихованець: Сядьте поряд один з одним, немов місяць - півколом. Я дарую вам свою посмішку. А ви у відповідь посміхаєтеся мені. Порадуйте своєю посмішкою тих, хто поруч з вами. Усміхніться один одному, вашим друзям. І привітайте, тому що вам цього хочеться. Подивіться, що я маю в руках.

Вихователь показує дітям невелику пухову білу пір'їнку.

- Яке воно – чорне чи біле?

- Гладке чи пухнасте? - Довге чи коротке?

- Легке чи важке?

- Перушка це не просте, ачарівне:

Варто на нього подути,

І воно покаже шлях

В який бік йти,

Щоб хазяїна знайти.

- Цікаво, хто господар цієї пір'їнки?(Відповіді дітей).

Вихователь. Поклала пір'їнку на долоню витягнутої руки і простягла руку додітей: попросила всіх разом по команді подути на чарівнепір'янка:

Привело нас пір'їнка на пташиний двір. Куди ми з вами потрапили? Давайте разом скажемо – пташиний двір. А яких птахів не вистачає у пташиному дворі? А тепер сядемо.

Вихованець: Згадайте назви свійських птахів.(Куриця, індик, качка, півень, гуси). Як ви думаєте, про кого ми сьогодні говоритимемо?(Про свійських птахів).

Вправа«Підбери дії».

(Мета: закріплювати вміння називати особливості

Виставляється картинка із зображенням індика.

Індик що робить? (Болоболіт, кричить, шипить,

Потім виставляються картинки із зображенням

качки та курки.Аналогічно

(Куриця – ходить, клює,

дивиться, бігає, оберігає.

Качка - крякає, ходить, плаває).

Читанняоповідання«Курочка ».

Вихованець: А зараз, я вам прочитаюоповідання«Курочка », який написав дитячий письменник ЄвгенЧарушін. Ви його слухайте. Потім складатимемо короткийпереказ оповідання.

Читаєтьсяоповідання з показом з ілюстрації.

- Ви чули нове слово – заквохтала. Це означає, що курочка так говорить: квох- квох- квох. Давайте разом скажемо – заквохтала.

Питання до дітей:

- Як називаєтьсяоповідання ?(Курочка ).

- Хто його написав?

- Де курочка з курчатами ходила?(По двору).

- Що трапилося?(Пішов дощ).

- Що зробилакурочка ? (На землю присіла, все

пір'ячки розчепірила і заквохтала).

- Як курчата ховалися під крильця курки?

(Один зовсім сховався, у нього тільки ніжки видно, у кого голівка стирчить, у кого тільки око виглядає).

- А хто не сховався?(Два курча).

- Що вони почали робити?(стоять, пищать ідивуються: що це їм на голову капає).

Гра «9 квочка і курчата» 10 9 (під музику) 10 .

Вихованець: Давайте швидше грати, виходьте на лужок і вставайте все в гурток. Я, буду курочка - мама, а ви курчата. Коли світить сонце, курчата бігають, зерна клюють. Починається дощ – до мами біжать.

Гра проводиться двічі.

Читанняоповідання другий раз.

Переказ оповідання.

Вихованець: Зараз ви будетепереказувати розповідь Е,Чарушина«Курочка », адопоможуть вам ілюстрації.

- Хто хочерозповісти про курочку ?

Пропонується, двом дітям скласти короткийпереказ оповідання, з використанням ілюстрацій.

- Зараз, Катярозкаже : як називаєтьсяоповідання ? Що робила курочка з курчатами? Що сталося згодом? Що курочка зробила, коли пішов дощ? А… продовжить, що ж було далі. Чи всі курчата сховалися під крилом у курочки? Що зробили два курчата? Чому дивуються?

Вихователь. А давайте, хлопці, трохи відпочинемо.

Вийшлакурочка гуляти

Свіжої трави пощипати,

А за нею курчата –

Ко-ко та ко-ко-ко

Не ходіть далеко,

Знайшли товстого жука -

Вихователь. Тепер потрібнопереказати розповідь цілком.

Запропонувати Кирилові та Кариніпереказати розповідь цілком.

Дидактична гра «Один – багато» з м'ячем.

Вихователь. Я вам пропоную пограти ще одну

гру, яка називається«Один – багато».

Курка – багато курей

Курчата – багато курчат

Гусак – багато гусей

Качка – багато качок

Півень – багато півнів

Селезень – багато селезнів

Гусеня – багато гусенят

Гуска – багато гуски

Вихователь. Нашезаняття добігає кінця. Чим ми сьогодні із вами займалися?(Переповідали розповідь ). Як називаєтьсяоповідання ? Хто його написав? А чи правильно надійшли 2 курча? Що з ними могло статися? А ви слухаєтесь своїх батьків?

- Сьогодні незвичайний день – День Святого Валентина, я вам дарую такі серця на знак своєї любові до вас, а ви вдома привітайте своїх батьків з цим прекрасним днем. І завжди намагайтеся слухати дорослих. Молодці!

Прикріпленіфайли:

yusupova-v-f-mbdou-27-ppt-avtosohranenyi_08mds.ppt 2712,5 Кб Скачан: 179

Конспект НОД з мовного розвитку. Читання та переказ оповідання Л. Кассіля «Повітря» Конспект інтегрованої НОД з ГО «Мовленнєвий розвиток» (художня література) з дітьми підготовчої групи Тема: Твої захисники.

Конспект НОД з розвитку промови. Переказ оповідання «Мамин день» у старшій групі для дітей з ГНР Завдання: Освітня область «Мовленнєвий розвиток» Вчити дітей переказувати невеликий за обсягом твір. Вчити послідовно логічно.

Конспект заняття на тему: Переказ оповідання «Як вирощують овочі». Мета: Вчити дітей переказувати розповідь із опорою на картинки. Систематизувати знання дітей про вирощування та посів насіння на городі. Активізувати.

Конспект заняття з розвитку мови. Переказ оповідання «Дятел» Г. Скребицького Організаційний момент. Ведучий: Руку другу тягне друг Вийшов півколо Всі побачили гостей… Вітайте скоріше Сьогодні до нас прийшли.

Конспект заняття з розвитку мови. Переказ оповідання Л. Н. Толстого «Пожежні собаки» 1. Організаційний момент. Діти в колі. На подвір'ї щеня грав, Стригав, бігав і вважав: «Розстрибок, і два кивки, Два – праворуч голова,.

Конспект заняття з розвитку мовлення (старша група). Переказ оповідання «Лисята» О. Чарушина Старша група. Пр. сод-е: Продовжувати вчити виразно, переказувати літературний тест. Вчити.

Конспект заняття з розвитку зв'язного мовлення «Переказ оповідання «Кіт Васька» КОНСПЕКТ ЗАНЯТТЯ З РОЗВИТКУ ЗВ'ЯЗНОГО МОВЛЕННЯ Тема: Переказ оповідання «Кіт Васька» з використанням опорних картинок. Ціль: закріплювати вміння.

Інтегроване заняття з переказу оповідання Є. Чарушина «Лисята» Мета:продовжувати вчити дітей переказувати текст; вигадувати загадки; передавати різні за будовою, формою дерева та чагарники, використовуючи.

Конспект інтегрованого заняття з розвитку мовлення у середній групі. Переказ оповідання Є. І. Чарушина «Курочка» Конспект інтегрованого заняття з розвитку мови у середній групі. Вихователь: Власова Ірина Вікторівна Тема заняття: «Переказ оповідання.