Конспект заняття у першій молодшій групі (2–3 роки)

Валентина Вікторівна МакароваКонспект заняття у першій молодшій групі (2–3 роки). Викладання мозаїки на тему «Курочка та курчата»

Викладання мозайки на тему«Курочка та курчата »

Мета: Звернути увагу дітей на те, що колір є ознакою різних предметів і може бути використаний для їх позначення. Розвивати дрібну моторику рук.

Матеріал:Іграшки:Курочка та курчата, цебра,мозайка з восьмикутних елементів білого та жовтого кольору, велика підлоговамозайка тих ж кольорів.

Хід заняття:

Вихователь звертає увагу дітей накурочку з відерцями на коромислі, яка з'явилася через маленькуширму:«Ко- ко-ко! Ко- ко-ко!»

-Хлопці, хто це?(курочка )

-Правильно, подивіться, що несе курочка ?(відерця)Ви хочете дізнатися вдакурочка йде і кому водичку у відерцях несе?

Вихованець читає потішку:

Курочка-Рябушечка, куди ти пішла?

Курочка-Рябушечка, за чим ти пішла?

Курочка-Рябушечка, навіщо тобі водичка?

-Курчатів напувати !

Курочка- Рябушечка, яккурчата просять пити ?

Вихователь звертається додітей:

-А мої хлопці знають як курчата просять пити?(питає 2-3 дітей)

Через ширму з'являється багато курчат . Вихователь зазначає, щокурочка одна, акурчаток багато,курочка-біленька, акурчатки-жовті. Вихователь допомагає курочці напоїти одного курчатка і звертається до дітей за допомогою напоїти.курчат. Діти охоче беруть цебра і поять курчат.Курчата напилися, і їхнякурочка повела в сад погуляти.Курочка дякує дітям за допомогу і дарує коробку змозайкою. Дітидякують курочці. Вихователь звертає увагу дітей на те, що мозаїки дуже багато і вона різного кольору.«Хлопці, хочете, я навчу вас грати з цієюмозайкоюВихователь беремозаїку білого кольору і зазначає, що вона такого ж кольору, як ікурочка, ставить в панель. Далі він бере мозаїку жовтого кольору і зазначає, що вона такого ж кольору як і курчатки. Ставить її на панель поруч з курочкою. Потім вихователь знаходить ще мозайку жовтого кольору і ставить її поряд з жовтою. Потім він запрошує дітей по черзі знайти елемент жовтої мозаїки в коробочці серед інших і покласти на панель поруч із жовтою мозаїкою. Вихователь слідкує за правильністю виконання завдання.

Далі вихователь роздає дітям за набором мозаїки і пропонує самостійно викласти курочку з курчатами, допомагаючи дітям, якщо вони не можуть виконати завдання.

Потім вихователь звертає увагу дітей на підлогу мозаїку більшого розміру і пропонує дітям пограти з нею. Завдання повторюється. Після цього проводиться рухлива гра«Курочка і курчатки ». Роль курочки вихователь бере на себе, а дітям пропонує бути курчатками. Діти охоче погоджуються та виконують рухи за показом вихователя згіднотексту:

Вийшла курочка гуляти,

Свіжої трави пощипати.

А за нею хлопці-

Жовтікурчатки.

Клохчекурочка : «Ко-ко!

Не йдіть далеко!

З'їли товстого жука,

На лаві, білявіконце

Тихо-тихо спить кішка.

«Ви, хлопці, не галасуєте!

Нашу кішку не будіть!

А кішка очі відкриває

І дітлахів наздоганяє!

Гра повторюється 2-3 рази. Вихователь хвалить дітей за те, що вони втекли від кішки, і запрошує їх на прогулянку разом з курочкою і курчатками.

Підсумкове заняття з сенсорного розвитку в 1-й молодшій групі Мета: 1)Фиксировать увагу дітей у тому, що колір є ознакою різних предметів і можна використовуватиме їх позначення. 2) Викладання.

Інтегрована НОД у 1 молодшій групі «Півник з сім'єю» мета: Вчити дітей розглядати предмети, виділяти деталі, спілкуватися між собою. Звернути увагу дітей те що, що колір є ознакою.