Конспект заняття з ліплення «Пластиліновий зоопарк»

Світлана РижоваКонспект заняття з ліплення «Пластиліновий зоопарк»

«Пластиліновий зоопарк »

Мета: розвиток творчих здібностей дітей старшого дошкільного віку через створення колективної роботи зпластиліну.

- Відпрацьовувати способи(конструктивний, скульптурний, комбінований)створення зображення тварин уліпці.

- продовжувати вчити передавати характерні особливості тварин.

- Розвивати дрібну моторику рук у процесіліплення при створенні образу тварини.

- Викликати позитивні емоції від спільної діяльності та її результату.

- Розвивати вміння аналізувати свою роботу в процесі її виконання;

- виховувати акуратне ставлення до виробу; свого робочого місця.

Матеріали:пластилін, стека, дошка дляліпки (на кожну дитину, серветки.

Хід заняття:

Я веселий сильний, сміливий

Я весь час зайнятий справою.

Я не пхкаю, не боюся

Я з друзями не б'юся!

Я можу грати, скакати,

На місяць можу злітати.

Я не плакса, я сміливець!

І взагалі я молодець!

Хлопці, давайте пограємо у гру«Підкажи слівце»

Чуєте могутній тупіт? Бачите довгий хобот? Це не чарівний сон! Це африканська.(слон).

Найвищий зі звірів –

Ходить гордо, наче граф,

Грізний рик пролунав раптом,

Розлякав усіх птахів довкола.

Ходить у клітці, озвірівши,

Цар звірів, коротше...

Він смокче в барлозі лапу.

Хто такий? скоріше відповідай!

Це дуже дивний сад,

Звірі в клітках там сидять,

Його парком називають,

Люди у парку відпочивають.

За парканом ходять звірі.

Як ми цей парк звемо

І дивитися звірів ідемо?

(Зоопарк.)

Яких ще тварин, що живуть узоопарку, ви знаєте ?(відповіді дітей)

Хлопці ми з вами підготували, територію для зоопарку і нам не вистачає тварин, які там житиму. Як ви вважаєте з чого можна зробити тварин?(відповіді дітей).

Вихователь запрошує дітей зайняти свої місця.

Для того, щоб зліпити будь-яку тварину, ми повинні знати, що спільного у всіх тварин, ніж вони схожі.(Розгляньте фігурки тварин).

Діти, зверніть увагу на частини тіла. Які частини тіла є у тварин?

- Тулуб, голова. Ноги, вуха, хвіст тощо.

- Скажіть, якої форми тулуб? голова? ноги? вуха?(овальної, круглої)

- Яка частина тіла тварини найбільша. Тулуб.

- Хлопці, скажіть, яким способом можна ліпити тулуб?(конструктивним )

Потрібно взяти стеку. Відрізатипластилін на шматочки, скачати круговими рухами долонь кулю, потім прямими рухами розкочуємопластилін у формі овалу.

Є й інший спосібліпки скульптурного тулуба з цілого шматка. Розгортаємо шматочокпластиліну однією рукою на твердій поверхні прямими рухами до потрібної форми, а потім стекою розрізаємо або моделюємо - основу різноманітними рухами : відтягуємо, загинаємо, скручуємо, прищипуємо.

Уточнити особливості тіла та інших частин різних тварин, яких ліпитимуть діти.

Зверніть увагу, спочатку до тулуба прикріплюється голова, потім ноги, лапки. До голови вушка, потім хвіст. Кожну деталь слід щільно примазувати при з'єднанні.

Уліпці використовується багато допоміжних прийомів декорування образу. Самевони дозволяють зробити кожну тварину неповторною.

У процесіліпки звертати увагу використання різноманітних прийомівліпки, передачу пропорцій, характерних деталей.

Нагадати про використання стеки для позначення деяких деталей.

Чия фігурка тварини вам подобається і чому?

Конспект інтегрованого заняття з фізичної культури «Веселий зоопарк» Конспект безпосередньо освітньої діяльності з фізичної культури з інтеграцією освітніх областей «Здоров'я», «Пізнання».

Конспект комплексного заняття «Небесний зоопарк» Мета: Дати дітям відомості про зірки та сузір'я, їх характерні ознаки. Завдання: 1. Ознайомити дітей із символікою деяких сузір'їв.

Конспект відкритого заняття «Зоопарк» Цілі: Розширити знання дітей про диких тварин, зоопарк. Збагатити активний та пасивний словник на цю тему. Ознайомити дітей з чорним.

Конспект заняття у старшій групі для дітей із ТНР «Зоопарк» Корекційно-навчальні цілі: • Уточнення та розширення уявлень дітей про тварин спекотних країн та півночі. • Розширення словника з даної.

Конспект заняття у другій молодшій групі «Зоопарк» Завдання: - повторити знайомі дітям диких тварин; - виховувати любов до природи, бажання спілкуватися з тваринами та допомагати їм; - Тренувати.

Конспект заняття з мовленнєвого розвитку «Подорож до зоопарку» Мета – сприяти розвитку мови при знайомстві з мешканцями зоопарку; Завдання: Освітні: - закріпити поняття голосний звук;

конспект
Конспект заняття «Віртуальна прогулянка до Липецького зоопарку» -Діти, згадайте, ми з вами розмовляли про тварин Липецького зоопарку. А чи бажаєте ви прямо зараз вирушити на прогулянку до зоопарку, щоб.

Конспект екологічного заняття зізодіяльності «Веселий зоопарк» Екологічне заняття з ІЗОдіяльності «Веселий зоопарк». Мета: Закріплювати та розширювати знання дітей про тварин різних країн, відбиваючи власні.

Конспект екологічного заняття із ізодіяльності «Веселий зоопарк» Екологічне заняття з ІЗОдіяльності «Веселий зоопарк». Мета: Закріплювати та розширювати знання дітей про тварин різних країн, відбиваючи власні.

Конспект заняття з використанням ІКТ «Екскурсія до зоопарку» Екскурсія до зоопарку. Діти заходять до зали. У залі стоїть проектор із презентацією (фото тварин). -Здрастуйте, хлопці! Я пропоную вам.