Конспектуроку з географії у 7 класі

Конспект уроку з географії у 7 класі. Тема "Значення лісу. Лісовий промисел. Полювання."

Submitted by Капіталіна Олексіївна Вагіна на Fri, 30/03/2012 - 20:37

Конспект уроку з географії у 7 класі.

Тема: «Значення лісу. Лісовий промисел. Полювання»

Мета: Сформувати знання про значення лісу, його користь для людини, лісовий промисл, полювання.

1.Навчання: Закріпити поняття - природна зона. Зона лісів, знання про хутрових звірів лісової зони, їх назви.

Сформувати знання у учнів 7 класу про користь лісу, його значення в житті людини, лісовий промисл, полювання.

2.Корекційно-розвиваюча: Розвиток просторових уявлень. Розвиток розумових процесів, зв'язного усного мовлення, в процесі вирішення кросворду, «Кушні звірі лісової зони», «Гриби», відгадування задок, складання розповіді про хутряну тварину за опорним планом, відповідей на питання. Розвиток зорового сприйняття, довгострокової пам'яті, концентрації та обсягу уваги у процесі виконання упр. Вида: "Підпиши назви хутрових тварин", "Підкресли назви хутрових звірів лісової зони", "Склади слово", "Назви рослини лісу, зображені на малюнку, підкресли лікарські рослини".

3.Воспитательная: Виховання дисциплінованості, самостійності, інтересу до предмета.

Словникова робота: лісовий промисел, мисливство, полізахисні лісові смуги.

Обладнання: таблиця «Зона лісів Тайга», завдання, набори дидактичних картинок «Гриби», «Лікарські рослини лісу», «Лісові ягоди», презентація «Значення лісу».

I.Організаційний момент.

-Розвиток просторових уявлень.

Розминка.

-Як називається наш урок-географія Укаїни.

Що ми вивчаємо на уроках Географія України?

-Природні зони та багатства нашої України.

Робота зі словником.

-Що таке природна зона?

-ПР - це територія зі подібними природними умовами (кліматом, рослинним і тваринним світом), що змінюють один одного в певному порядку від полюсів до екватора.

-Що таке клімат?

-Клімат – це багаторічний режим погоди, характерний для певної місцевості.

-Які природні зони ми з вами вивчили, де можна побачити підказку?

-За змістом: дивимося: -Зона Арктичних пустель

-Лісова зона: тайга, змішаний ліс, широколистяний ліс.

Робота щодо плану опису природної зони. План на дошці.

1. Розташування зони

У зоні лісів ростуть хвойні - це ...

Дикий, важкопрохідний ліс, що складається з хвойних порід дерев, називається тайга.

Також ростуть……..дерева, це……

Назвіть лісових тварин, які мешкають у цих оселях:

II.Повторення пройденого матеріалу.

Минулого уроку ми познайомилися з вами з хутровими звірами, які мешкають у лісовій зоні. Згадаймо, яких звірів називають хутровими?

-Кушні звірі - це ...

- Назвіть по картинках хутрових звірів.

Завдання Дімі І. «Підкресли назви хутрових звірів лісової зони. Знайди їх на картинках»

Морж, песець, бобр, білка, лось, їжак, куниця, горностай, лисиця.

Завдання. Валері С. І Ані М «Склади розповідь про білок».

1.Де живе білка?

2.Чим харчується білка?

3.Білка це хижак чи рослиноїдна тварина?

4.Як називається житло білки?

5.Чи відноситься білка до хутрових звірів?

6. Як і коли білка змінює свою шубу, розкажи.

7. Чи розводять білок на звірофермах?

Завдання Саші П., Ані Б. «Скласти розповідь про лисицю»

1.Де живіша лисиця?

2.Чим харчується лисиця?

3. Лисиця це хижак чи травоїдна тварина?

4. Як називається житло лисиці?

5.Чи належить лисиця до хутрових звірів?

6. Якого кольору буває хутро у лисиці?

7. Чи розводять лисиць на звірофермах?

8. Яких хутрових звірів розводять на звірофермах?

9.У яких казках зустрічається лисиця?

Завдання Альоше М. «Підпиши назви хутрових звірів»

Картка із зображенням хутрових звірів.

Завдання Саші А. «Склади слово. Почни з літери біля найбільшої ялинки».

Картка із завданням.

III. Підготовка учнів до вивчення нового матеріалу.

Україну називають країною лісів та озер. У жодній країні світу немає таких лісів, як у нас. Ми вже знаємо, що в лісах Укаїни багаті хвойними, листяними деревами, багаті на лікарські рослини, в наших лісах росте багато ягід і грибів, живе багато різних цінних тварин і птахів. Сьогодні на уроці ми дізнаємося, яку користь приносить ліс людині, чому ліс називають нашим багатством.

IV. Вивчення нового матеріалу уроку.

Відкрийте зошити та запишіть число, тему уроку: «Значення лісу. Лісовий промисел. Полювання».

2. Лісовий промисел. Полювання.

Робота з таблицею (роздруківка) на партах «Значення лісу.

"Легкі природи", джерело здоров'я.

Рослини поглинають отруйний вуглекислий газ, наповнюють повітря киснем, яким ми дихаємо, він необхідний життя.

Ліс – величезна комора багатств.

Ліси служать надійним заслоном від холодних, сухих та жарких вітрів. Ось чому у посушливих місцях висаджують полезахисні смуги.

Знайдіть визначення у словнику стор.173.

Ліс дає цінну деревину. З деревини будують будинки, будинки. Виготовляють фанеру,картон, папір, сірники, олівці, ящики, ліки, деревний спирт.

Зі стволів сосни виготовляють кораблі, з дуба і модрини –водні греблі, мости.

- Лікарські рослини лісу:

Конвалія, звіробій. Валеріана. З них одержують важливі ліки. Квітки липи дають мед.

Чорниця, малина, брусниця, журавлина, морошка, лохина, горіхи годують звірів та людину, збагачують їжу людини вітамінами.

Подосиновик, підберезник, білий гриб, хвилі, лисички, сироїжки людина і тварини також вживають у їжу.

Ліс – це величезні промислово-мисливські ресурси

Багатства природи, які використовує людина у своєму житті: промислові тварини дають нам їжу, одяг, взуття, ліки (птахи, хутрові звірі).

Закріплення етапу уроку: Перегляд презентації «Значення лісу»

V.Фізминутка.

VI.Закріплення матеріалу уроку.

Ліс потрібно…….і ……. . Ліс наше……. Рослини лісу поглинають……. а виділяють ..... яким ми дихаємо. У посушливих місцях висаджують……….. З деревини будують…. виготовляють фанеру, яєки…… З лікарських рослин одержують….. Ягоди, гриби горіхи потрібні як…. так і ….. ми дуже любимо їсти ягоди…. гриби….. Промислові тварини дають людині…. ……,…….,……. У лісі не можна……,.

Якщо залишається час, читання тексту за підручником.

VII. Підсумок уроку.

Конспект уроку з географії в 7 класі. Тема “Значення лісу.

Шановна Капіталіно Олексіївно, доброго ранку! Урок добре продуманий та досить цікавий! Але, можливо, його слід було розмістити у ресурсах сайту "Цифрові освітні ресурси" чи "Плани-конспекти уроків"? Тоді Ваш конспккт не загубиться у великій кількості блогів і буде доступнішим колегам-практикам! Бажаю успіхів!