Математичне дозвілля - Зачаровані цифри - математика, заходи

Мета: закріплення математичних понять, геометричних фігур та чисел.

Завдання: формувати математичні навички; закріплювати роботу з математичними знаками «+» та «-»; розвивати уяву, логічне мислення та пам'ять; виховувати навички роботи у колективі, активність, посидючість.

Хід заняття.

Вихованець: - Здрастуйте, хлопці. Сьогодні на уроці ми з вами повторимо усі цифри, які вже вивчили. Яке число ми навчали на минулому занятті? (Відповіді дітей)

- Зараз я відкрию конверт і дістану їх, щоб ми могли повторити всі цифри. (вихователь відкриває конверт, а він порожній)

Вихованець: - А куди ж поділися наші числа? Хтось їх украв? Як же ми тепер займатимемося без них?

Стук у двері, приносять конверт від зоречета.

Вихованець: - Хлопці, нам надійшов лист. Як ви вважаєте, від кого? (Від зореліта, на конверті картинка) - Здрастуйте, хлопці! Я чув, що у вас сталося лихо! Сьогодні вночі, я, як завжди, дивився у свій чарівний телескоп і побачив на небі дивні явища – справа в тому, що зла Баба-Яга забрала ваші цифри в космос. Планети та зірки почали сперечатися і сваритися один з одним через те, що Баба-Яга розкидала в космічному просторі геометричні фігури та числа, і все переплутала.

Вихованець: - Хлопці, що ж нам робити? Як потрапити до космосу? (Доходять висновку, що потрібно летіти в космос) Ось тільки на чому?

Вихованець: – Щоб наша ракета злітала, ми маємо хором порахувати від 5 до 1 висловити слово «Пуск». Зробили руки над головою та полетіли!

№ 1. – Перша планета, до якої ми наближаємося, називаєтьсяКругляндія. Як ви вважаєте чому?(круглої форми, шар) Я сподіваюся, що ми знайдемо тут геометричні фігури чи цифри, які Баба-Яга вкрала.

Раптом з'являється Баба-Яга.

Баба Яга: - Чяво це ви сюди приперлися? Летіть звідси, поки кістки цілі. Зараз, як покличу свого друга Кащеюшку, ось тоді дізнаєтесь, хто тут головний!

Вихованець: - Привіт Бабуся Яга! Чи не хочеш ти нам сказати, навіщо забрала наші цифри та геометричні фігури? Ти ж рахувати не вмієш і до школи ніколи не ходила.

Баба Яга: Робити мене нема чого, по школах всяким шлятися. У мене отже справ багато - когось налякати, зачарувати, що-небудь зіпсувати, ну і всякі інші гидоти. Хі-хі-хі. Чаклун. Боїтеся мене! (Ну і добре)

Вихованець: - Коли Баба-Яга нам з тобою час втрачати. Віддай, що вкрала.

Баба Яга: - Бач, які! Віддай їм. Нічого не віддам. Ось вирішите мої найскладніші і найважчі завдання, мож тоді чяво і дам вам.

Вихованець: - Ну що, хлопці, покажемо Бабі-Язі, хто тут найрозумніший!

1 учень - Я дивлюся на наш листок, Став шукати біля кола кут, Але знайти його не зміг. Брат сміється - ось справи! Так у кола немає кута, У тарілки та монети Не знайдеш кутів, їх немає.

2 учень - А як намалювати овал?

Скільки разів його бачив, У ванній дзеркало -овал! Овал і блюдо, і яйце. Мама каже:-Обличчя У тебе овальне. Хай буде овальне, Аби не сумне.

3 учень - Ми розсміялися і в овалі Рожицю намалювали. Овал - коло подовжена І пика в ньому здивована.

4 учень - Удар! Удар! Ще удар! Летить у ворота м'ячик - ШАР! А це-куля кавунова Зелена, кругла, смачна.

Баба Яга: - Ну, подумаєш, віршівони мені розповіли, а ви мені назвіть предмети круглої форми.

Діти називають різні предмети круглої форми.

Баба Яга: - Ой, гаразд, забирайте свої несмачні коржики. Від них все одно толку немає, навіть не з'їж їх. (кидає дітям коло та овал)

Вихованець: - Хлопці, Баба Яга то хитра. Вона сховала на цій планеті лише фігури округлої форми. А де ж решта? І де наші цифри? Давайте поїдемо далі?!

Роблять руки будиночком і вимовляють слова: 5, 4, 3, 2, 1, запуск! Полетіли.

№ 2. - Яка дивна планета попереду. Ви знаєте її назву? Ця планета називаєтьсяСчіталкіно.

Вихованець: - Отже, зараз ми спробуємо знайти тут цифри. Для цього нам потрібно вирішити декілька завдань. (вирішують завдання з вихователем)

1) Цифра на кшталт літери О –

Це нуль, чи нічого.

Круглий нуль такий гарненький:

Не містить нічого!

2) Ось один, або одиниця,

Дуже тонка, як спиця.

3) А ось це цифра два.

Вигинає двійка шию,

Волочиться хвіст за нею.

4) Трійка – третій із значків –

Складається із двох гачків.

Після неї число чотири

Іде, лікоть відстовбурчує.

5) Чотири в кімнаті кута,

Чотири ніжки біля столу,

І по чотири ніжки

У мишки та у кішки.

Вихованець: - Молодці, хлопці! Давайте візьмемо ці цифри, називаємо їх разом – 0, 1, 2, 3, 4. Я гадаю, нам треба поспішати на наступну планету. Чи приготувалися? Ставимо руки над головою: 5, 4, 3, 2, 1, запуск! Полетіли.

Вихованець: - Подивіться, хлопці, на що схожа ця планета? Правильно, а називається вона Трикуточка.

Баба-яга намагається щось викласти із трикутників, але в неїне виходить. Помічає дітей.

Баба-Яга: - Ви чаво, шпигуєте за мною, нестерпні діточки?! Чаво вам удома не сидиться? Дивилися б свої нудні мультики-пультики та не заважали б мені справою займатися.

- А можна дізнатися, чим це ти зайнята? Чи може ми допомогти зможемо?

Баба-Яга: Куди вам, ви ж ще маленькі, як комашки?! І нічого не вмієте.

Вихованець: - А ми спробуємо.

Баба-Яга: - Ну, ну, спробуйте, мені не шкода. Спробуйте скласти з цих шматків хоч що-небудь. А я поки що час засякаю.

Діти викладають із трикутників різні фігурки.

Баба-Яга: - Бач, які! Не віддам вам просто так фігурку, давайте пограємо ще трохи. Я називатиму вам по 4 слова, але так як у цій фігурі лише три кути, то можна залишати лише три слова, а четверте – зайве.

Гра «Четвертий зайвий»

1. Лялька, портфель, ведмедик, м'яч.

2. Вовк, ведмідь, кіт, їжак.

3. Нитки, голка, цвяхи, гудзики.

4. Кактус, ялина, береза, сосна.

5. Автомобіль, автобус, ліхтар, вантажівка.

6. Капуста, помідор, яблуко, огірок.

7. Яблуко, груша, цибуля, апельсин.

8. Склянка, друшляк, кубик, каструля.

9. Стіл, будинок, шафа, крісло.

10. Книжка, зошит, ложка, олівець.

11. Сир, молоко, дошка, сметана.

12. Троянда, підберезник, ромашка, гвоздика.

12. Троянда, гвоздика, ромашка, кулька.

13. Ведмідь, вовк, кіт, лисиця.

14. Праска, молоток, телевізор, пилосос.

15. Газета, окуляри, книжка, журнал.

16. Корова, вівця, вовк, коза.

17. Шафа, стіл, стілець, шуба.

18. Кухоль, ножиці, тарілка, ложка.

19. Зошит, клей, олівець, шапка.

20. Корова, яблуко,курка, яйце, молоко.

Вихованець: - Ти, Баба-Яга, нечесно граєш. В останньому завданні, ти назвала 5 слів, якщо забрати зайве, то залишиться 4. а чотири – це вже кількість сторін квадрата, тож віддавай нам ще й квадрат.

Баба-Яга: - Який такий квадрат?

Вихованець: - А зараз дізнаєшся.

Діти читають вірші.

1) Прийшов зі школи старший брат,

Зі сірників виклав квадрат.

Дала мені мама шоколад,

Я часточку відламав - квадрат.

І стіл-квадрат, і стілець - квадрат,

І на стіні плакат – квадрат.

2) Літак летить по небу,

На моєму велосипеді,

Є такий предмет - косинець,

І все це – ТРИКУТНИК.

Баба-Яга: - Ах, негідники, провели мене, стару бабусю! Ідіть звідси, а то я піду... і не буду більше з вами грати.

Вихованець: - Хлопці, а хіба всі цифри ми з вами зібрали, які вивчили? Нам треба поквапитися і якнайшвидше їх знайти. Готуємо наші ракети і вирушаємо в дорогу. 5, 4, 3, 2, 1, запуск! Полетіли.

Вихованець: - До наступної планети шлях не близький, давайте з вами пограємося.

1 – важливий пан,

2 очі є у лева,

3 бажання загадай,

4 букв у слові край.

5 пальців на руці,

6 шишок в рюкзаку,

7 щасливе число,

8, як дві літери о.

9 з хвостиком кружок,

10 молодець, друже! (супроводжується рухами) (Баба-Яга намагається збити дітей, показуючи неправильні рухи)

- Ось ми й прилетіли! Щоб знайти наші цифри, потрібно виконати останнє завдання.

Баба-Яга: - Виконуйте, виконуйте, всезнамуси! Тут я ваші цифри добре переплутала. Навряд чи впораєтеся. Ось тримайте.

Вихованець: - Щоб виконати це завдання, нам знадобиться ще одна геометрична фігура – ​​це лінія. Слухайте її уважно.

Дитина читає вірш.

Нехай точок буде дуже багато,

Я через них веду дорогу.

З'єднуючи точку з точкою,

Я накреслив доріжку-рядок.

Доріжка, згинаючи, в'ється,

Доріжка ЛІНІЄЮ зветься.

Вихованець: - Вам потрібно з'єднати між собою всі точки по порядку, починаючи від 1. Тільки будьте дуже уважні.

За папером цифра п'ять.

Руку вправо потягла,

Ніжку круто зігнула.

2) Цифра шість - дверний замочок:

Зверху гак, внизу – кружальце.

3) У Шісточки обличчя

Наче кругле кільце,

Зверху - хвостик бешкетний,

Важливий дуже і кумедний.

4) Ось сімка – «кочерга»:

У неї одна нога.

5) Ось поставлені в ряд

"Скільки вас?" - У них ми запитаємо.

І дадуть відповідь ляльки: «Вісім!»

6) Цифра дев'ять, чи дев'ятка, -

Якщо на голову встане,

Цифрою шість дев'ятка стане.

Баба-Яга ходить і примовляє: - Після оденочки, п'ятірочка, потім двієчка, а потім… ха-ха-ха суп із котом.

Вихованець: - Не відволікай хлопців, Бабуся-Ягуся, нехай вони виконують завдання.

Діти збирають із точок серце і дарують їх Бабі-Язі.

Баба-Яга: - Це, що все мені? А за що? Ой які гарненькі! Ой які гарненькі! А за що?

Вихованець: - А нам здається, що ти стала зовсім не злою.

Діти з вихователем хором кажуть слова: «Треба злого полюбити, щоб про зло він міг забути». Ось ми й вирішили тебе покохати.

Баба-Яга стає доброю і дарує дітям математичні забарвлення. Дякує їм і йде.

Дітиз вихователем повертаються додому: 5, 4, 3, 2, 1, запуск! Полетіли.