Методична розробка заняття на тему «Іграшка з яєчної шкаралупи

• Методична розробка присвячена методиці організації роботи з декоративно-ужиткової творчості в системі ДОД, включає в себе елементи роботи в змішаній техніці за допомогою виготовлення іграшок з яєчної шкаралупи. , педагогам-организаторам. • Дана методична розробка ґрунтується на практичному досвіді роботи педагога додаткової освіти. • Цей матеріал може бути використаний у галузі практичних занять по роботі з природним матеріалом.

ПОЯСНЮВАЛЬНА ЗАПИСКА  Мета даної роботи це – познайомити дітей з новим матеріалом для роботи, розвиток дрібної моторики кисті рук, виховання акуратності, естетичного смаку.  Дана методична розробка розрахована на дітей дошкільного, молодшого шкільного віку.  Проведення цього заняття не потребує особливих матеріальних та технічних витрат. Необхідною умовою проведення заняття є заздалегідь підготовлених яєчних шкаралупок за кількістю дітей із невеликим запасом, т.к. шкаралупа - матеріал дуже тендітний і діти можу її зламати в процесі роботи, щоб дитина могла продовжити роботу, педагог повинен видати йому нову шкаралупу. почуття необхідності дарувати подарунки, сувеніри, робити людям приємне.  Новизна даної роботи полягає у розширенні меж застосування різних матеріалів і фактур у ручній праці - що веде до підвищення інтересу до навчання, становлення творчого потенціалу дитини. Побудова заняття ґрунтується на поєднанні різних видів діяльності, таких як практична робота, з подальшою демонстрацією всіхетапів на мультимедійному проекторі, що передбачає диференційований підхід до подачі матеріалу та краще налаштовує дітей на виготовлення виробу.

Тема:Робота з яєчною шкаралупою та папером. «Іграшка з яєчної шкаралупи. Пригоди Курочки Ряби»Мета: познайомити дітей з новим матеріалом для роботи Завдання:  освітня: познайомити з прийомами виготовлення сувенірів з яєчної шкаралупи;  розвиваюча: розвивати окомір при наклеюванні парних деталей (очей, лапок, крил);  виховна: виховувати акуратність, естетичний смак. Тип заняття: засвоєння нових знань. ;  комунікативна;  ігрова. Методи:  словесний (бесіда, діалог, пояснення);  наочний (показ, демонстрація);  практичний (практична робота ). Обладнання:  для вчителя – зразки виробів, магнітофон, мультимедіа;  для учнів – ціла яєчна шкаралупа, підставка під яйце, кольоровий папір, клей, пензлик, деталі оформлення виробу.

1. Організаційний момент - Здрастуйте, хлопці! (Підготовка робочих місць, повторення правил роботи з клеєм).

2. Теоретична частина (лунає стукіт у двері педагог вносить до класу кошик з куркою-іграшкою та шкаралупками-курчатами) Погляньте, хто це у нас сьогодні в гостях? (Курочка Ряба) - Згадайте, будь ласка, з якої казки вона до нас прийшла? - Давайте разом згадаємо казку (діти та педагог стають у коло, передаючи один одному іграшку, по черзі говорять фразу з казки). - Молодці! А тепер послухайте, що трапилося далі: - Знесла Курочка Ряба для діда та баби багато яєчок. Ось, подивіться, цілий кошик набрався! Настала ніч. Курочка заснула. Вранці дивиться, а яєчок ні! Вилупилися курчатки ірозбіглися хто куди! Плаче Курочка, кличе своїх діток, але ніхто їй не відповідає. - Хлопці, давайте допоможемо нашій Курочці, повернемо їй діток-курчат. Для цього нам потрібно постаратися, попрацювати акуратно, щоб курчатки вийшли красиві, ошатні. А для того, щоб дізнатися з чого ми робитимемо курчат, послухайте і відгадайте загадку (фоном звучить запис дитячої пісеньки «Цип-цип, мої курчатки»): Білий будинок, Чудовий будинок, І що -то застукало в ньому, І він розбився і звідти Живе вибігло диво - Таке тепле, таке Пухне і золоте! (Яйце) - Правильно, це яєчна шкаралупа. Вона є чудовим матеріалом для виготовлення сувенірів. Вона легко обробляється, добре фарбується та обклеюється кольоровим папером. У роботі можна використовувати як цілу шкаралупу, так і її частини. Цілу шкаралупу отримати досить просто. (Слайд 2) У сирому яйці проколюють маленькі отвори з протилежних сторін, видмухують вміст у склянку, промивають водою і висушують. У нас шкаралупа вже готова до роботи. Наше завдання приклеїти до неї деталі, щоб вийшло курча (демонстрація зразка виробу).

3. Практична часть  Аналіз конструкції виробу: (порожня ціла яєчна шкаралупа обклеюється паперовими деталями – крильця, чубчик, лапки, дзьоб, хвостик); (Слайд 3)  Складання виробу: 1. Приклеїмо на верхівку чубчиків; (Слайд 4)  Посередині приклеїмо дзьоб (Слайд 5) Фізкультхвилинка - А тепер трохи відпочинемо (звучить «Танець маленьких каченят») - Молодці, а тепер продовжуємо роботу:  З боків приклеїмо крильця(Слайд 6)  Змочимо клеєм середину лапок і покладемо грудочку вати(Слайд 7)  Змажемо низ шкаралупи клеєм(Слайд 8)  Встановимо іграшку 9)  Ззаду приклеїмо хвостик (Слайд 10)  Приберемо робоче місце (Слайд 11)