План-конспект уроку хмари

ФОРМА ПЛАНУ-КОНСПЕКТУ УРОКУ

ПЛАН-КОНСПЕКТ УРОКУ ____Хмари. Дивовижні явища природи.______________________________________

ПІБ (повністю)Шакіна Валентина Анатоліївна
Місце роботиМОУ«Середня загальноосвітня школа №5»м.о.Саранськ РМ
Посадавчитель початкових класів
Предметнавколишній світ
Тема та номер уроку в теміХмари. Дивовижні явища природи. 1 урок
Базовий підручникР. Г. Івченкова, І. В. Потапов «Навколишній світ» 3клас,1часть

  1. Мета уроку:познайомити дітей з різними видами хмар та іншими дивовижними явищами природи(роса, туман, іморозь-іній)
9.Завдання:

- навчальні:формувати нові уявлення про природу та природні явища, закріпити вивчені знання про перехід води з одного стану в інший у новій навчальній ситуації; навчити учнів з урахуванням спостережень встановлювати доступні їхнього розуміння зв'язку, що у природе;

- розвиваючі:розвивати вміння визначати різні види хмар та їх вплив на навколишнє середовище; розвивати увагу, спостережливість;

- виховні:виховувати любов до природи, інтерес до предмета.

  1. Тип уроку:виклад нового матеріалу
  2. Форми роботи учнів:фронтальна,індивідуальна, у парах
  3. Необхідне технічне обладнання:ПК вчителя, комп'ютер, проектор, екран.
  4. Структура та хід уроку

^ СТРУКТУРА І ХІД УРОКУ

Етап урокуНазва використовуваних ЕОР

(із зазначенням порядкового номера з Таблиці 2)Діяльність вчителя

(із зазначенням дій з ЕОР, наприклад, демонстрація)Діяльність учняЧас

1235671.

Організаційний момент

Добрий день, хлопці! Кажуть, як почнеш день таким, він буде до вечора. Тож нехай же сьогоднішній день буде плідним, сповненим незабутніх зустрічей та подій.Діти налаштовуються на урок, хорошу обстановку.

Актуалізація опорних знань

Хлопці, ми продовжуємо з вами вивчати навколишній світ. Відгадайте загадку:

Я м'яка, слухняна,

Але коли захочу навіть камінь источу.

Що ви чекаєте від цього уроку?Відповіді дітей.

Вільні висловлювання.1хв.3.Повторення вивченого матеріалу.

(Форма роботи фронтальна)

На попередніх уроках багато було сказано про воду.

-Як ви думаєте, хлопці, ми все дізналися про воду?

-Де ми зустрічаємося із водою?Відповіді дітей:

-Ми зустрічаємося з водою всюди: на землі, під землею, у повітрі.

Вода є скрізь. Адже вода – це життя!2хв.4.Постановка мети уроку.

А ось про що сьогодні говоритимемо на уроці нам знову допоможуть загадки:

1) Пухнаста вата пливе кудись

Тим дощ ближче.

2) Молоко над річкою пливло,

Нічого не було видно.

Стало видно далеко.

3) Вранці намисто заблищали,

Всю траву собою заткали,

А пішли шукати їх днем,

Шукаємо, шукаємо – не знайдемо.

4)І не сніг, і не лід,

А сріблом дерева забере.

-Ось про ці дивовижні явища природи ми й поговоримо сьогодні на уроці.Відповіді дітей:

4) іней (сморожь)3хв.5.Знайомство з новим матеріалом.

(Форма роботи фронтальна)

1. Постановка питання.

-Хлопці, а хто з вас спостерігав за хмарами?

-Та Чого ж вони цікаві?!

2. Пояснення вчителем.

- У повітрі завжди є пара – дуже легкий газ. Піднімаючись високо вгору, він охолоджується від зіткнення з холодним повітрям і перетворюється на крапельки води чи кристалики льоду, які з'єднуючись разом, утворюють хмари. Хмари мають різну форму. Залежно від форми вони мають свої назви. Давайте досліджуємо хмари та спробуємо визначити назви.Відповіді дітей з використанням особистих спостережень, уяв.

Читання вірша «Хмари» Я. Акіма підготовленими учнями.7хв6.Дослідницька робота.

^ стор.39 малюнки

-Вони дуже красиві. Найвищі складаються з кристаликів льоду. А при сході та заході сонця бувають рожевими.

- Окремі, великі щільні хмари. Часто ціхмари, досягаючи великої висоти, схожі на величезні гори, вкриті снігом. Поява купових хмар, як правило, є ознакою гарної погоди.

-Це сірі низькі хмари. Коли хмари зволікають, погоду називають похмурою.Учні спостерігають і висувають свої гіпотези:

-перисті, значить нагадують пір'їнку.

-Кучові, значить схожі на великі снігові купи, гори.

нашаровуються один на одного

- Я дізналася, що є хмари, які називають«Барашки» -це маленькі, скупчені разом хмарки білого кольору розташовуються групами а можуть і рядами.

Дощові хмари -щільний шар темних безформних хмар з розірваними краями.6хв7.Фізмінутка.

2хв8.Первинне закріплення матеріалу

(форма роботи індивідуальна)

1. Робота за підручником. Стр.39

2. Робота в зошитах із друкованою основою. Стр.16

3. Робота у парах.

Прочитати матеріал за підручником стор.39 третій та четвертий абзаци. Дати відповідь на питання №2.

Виконати завдання у зошитах на стор.16 №32 з наступною взаємоповіркою.

Виконати завдання №3 за підручником стор.39 Перевірка.Самостійне прочитання матеріалу з подальшою роботою в зошитах з друкованою основою.

Робота у парах.8хв.9.Відкриття нового.

1. Дивовижні явища природи.

З водою пов'язані дивовижні явища природи Багато хто з них ви спостерігали у природі. Це роса, туман, іній.

-Що таке роса? Чому вона утворюється?

Проведення досвіду. (Береться два пластиковісклянки. В одному вода кімнатної температури, а в іншому шматочки льоду. Через деякий час на стінках другого осідатимуть крапельки води-роса)

Інші явища природи – туман, іній. Читання тексту на стор.40-41. Відповісти на питання 3(а,б)Спостереження. Роблять висновки: Змінюється температура та з'являються крапельки води.

Різке зниження температури повітря, що буває під ранок. Рослини дихають. На листі з'являються крапельки води.

Діти працюють із підручником.10хв10.Підсумок уроку.

Рефлексія.

-З якими дивовижними явищами природи сьогодні познайомились?

-Згадайте, з яким настроєм ви почали працювати? Чи змінилося воно у вас, хлопці? Дякую всім за роботу на уроці!

2хв11Домашнє завдання.

Виставлення відміток.

Додаток до плану-конспекту уроку

__Хмари. Дивовижні явища природи.