План-конспект уроку образотворчого мистецтва

План-конспект уроку образотворчого мистецтва. Тема уроку: Історичний жанр у композиції.

Методи : пояснювально-ілюстративний, частково-пошуковий.

Форми уроку : діалог, малювання на тему.

Мета: знайомство з історичним жанром; Виконання композиції на історичну тему.

Завдання: ознайомлення з поняттям історичного жанру; Аналіз картини В.І. Сурікова; здобуття навичок роботи над історичним жанром.

Очікуваний результат:

Обладнання : для вчителя – комп'ютер, репродукції, посібник «Одяг різних епох»,

Музичний ряд: класична музика.

План уроку:

  1. Пояснення нового матеріалу, аналіз репродукцій 10-12 хв.
  2. Самостійна робота учнів 30 хв.
  3. Аналіз робіт 3-5 хв

Хід уроку:

  1. Композиційна схема.

образотворчого

Творчість Сурікова В.І.

мистецтва

образотворчого

мистецтва

Картину «Бояриня Морозова» митець написав 1887 р. Підготовка до написання була довга і ретельна. Бояриня мала сильний, яскравий характер, такою вона зображена на картині. Вона була дуже багата, дочка наближеного царя, але за віру всього була позбавлена.

Питання: Що ви можете сказати про боярину Морозову? Учень: Вона в чорному одязі, праву руку підняла вгору, показуючи хрещення двома пальцями. Питання: Як поводяться оточуючі бояриню люди? Учень: Хтось співчуває, жебрак першому плані проводжає її хресним знаменням, хтось посміхається, поруч із санями біжить хлопчик. Учитель: Хлопчик, що біжить, допомагає показати рух саней. Картинавийшла складною за композицією. Учитель: Хлопці, на минулих уроках ви вели пошукову діяльність на тему «Історична композиція». Кожен із вас вибрав ту чи іншу історичну подію, зробив замальовки архітектури, одягу, що відповідає історичному періоду. А зараз вам належить виконати малюнок на цю тему, спираючись на виконані замальовки. Працюючи над композицією, ви повинні пам'ятати про засоби композиції: формат, простір, перспектива, плановість, композиційний центр, рівновага, контраст, динаміка(статика), симетрія(асиметрія), відкритість(замкненість), цілісність.

Завдання: виконати малюнок на історичну композицію на заздалегідь підготовлений сюжет.

Завдання розраховане на три уроки. Домашнє завдання: вивчити назву картин В.І. Сурікова.

Виставлення оцінок, прибирання робочих місць.

2 урок. Повторення пройденого матеріалу на минулому уроці. Практична частина: виконання роботи у кольорі.

3 урок. Завершення роботи у кольорі.

Виставка оформлених робіт учнів.

Словник: Композиція означає твір, складання, розташування різних елементів одне ціле. Сюжет - певна подія, ситуація, зображена у творі і часто позначається в його назві. На відміну від теми, сюжет є конкретним, детальним, образно-оповідальним розкриттям ідеї твору. Наочний посібник – «Одяг різних епох»: