Портал педагога Малювання з натури кімнатних рослин

Конспект заняття з малювання у підготовчій групі

«Малювання з натури кімнатних рослин».

Вихованець:Шляпникова Р.А, вихователь підготовчої групи МКДОУ «Уїнський дитячий садок»Тема: Малювання з натури кімнатних рослин.

Мета:Малювання кімнатних рослин: сансев'єра з натури.Образотворчі завдання:- Вчити малювати з натури кімнатні рослини. - правильно передавати будову кімнатної рослини: прямі стебла, 2-3 листи праворуч, 1-2 листя зліва; сансев'єра. - Передавати величину горщика менше, ніж рослина. - Вчити правильно підбирати кольори для стебла, листа, горщика, близькі до натури.Технічні завдання:- Закріплювати вміння робити начерки горщика простим олівцем. - закріплювати вміння малювати акварельними фарбами. різних квітів.Виховні завдання:- Виховувати дбайливе і дбайливе ставлення до кімнатних рослин куточку природи. - закріплювати вміння порівнювати свою роботу з натурою. - Розвивати пам'ять та зоровий контроль. - самостійність у малюванні з натури. - Вчити аналізувати роботи.2. Матеріал до заняття:альбомний лист формату А4 – білий, фарби акварельні, Щітки (широка та вузька), серветки; 1/2 банки води, олівець. Кімнатна рослина: сансев'єра. Музичний супровід Чайковського "Вальс квітів"; пісенька «Шовковий пензлик» - про чарівну квітку – Ю. Чичкова.3. Підготовка вихователя:- конспект - матеріал4. Попередня робота:- Проведення гри «Знайди за описом» - Загадування загадок про кімнатні рослини - Проведення спостережень за кімнатними рослинами в куточку природи - Малювання кімнатних рослин олівцем - Розучування танцю під пісеньку «Шовковапензлик»Методи та прийоми:загадка, питання до дітей, спостереження, уточнення, порівняння, ігровий прийом, бесіда, індивідуальна допомога, нагадування, оцінка, похвала.5. Хід заняття.- Хлопці, зараз я вам загадаю дуже цікаву загадку, а ви мене уважно послухайте і спробуйте відгадати: «Дихає, росте, а ходити не може». - Правильно, рослина. І сьогодні ми з вами поговоримо про кімнатні рослини. - Перед вами знаходиться кімнатна рослина. - Як називається ця рослина? - Сансев'єра. - Ось про цю рослину ми й поговоримо. Давайте розглянемо будову рослини. - Якого кольору у сансев'єри листя? - Зеленого кольору із жовтими прожилками. - Якої форми листя? - Листя лінійне, прямостояче, загострене на кінці, край листа рівний. У сансев'єри жовті прожилки. У сансев'єри – витягнуті, подовжені. Ця рослина росте в горщику. - Молодці, хлопці, а тепер давайте з вами трохи пограємось. (пісенька «Шовковий пензлик» і ми з дітьми рухаємось під музику). - А тепер, хлопці, сіли за свої столи і послухали мене уважно. Ми з вами поговорили про кімнатну рослину, обговорили її будову і зараз її малюватимемо. (Включаю дітям музику Чайковського "Вальс квітів"). Навчаю порівнювати свою роботу з натурою. Навчаю правильно розташовувати всі частини рослини. Рослину малюємо яскраво, на весь лист. Проводжу частковий показ на своєму аркуші. Заохочую самостійність дітей. - Хлопці, помилуйтеся на нашу рослину! (Звертаю увагу дітей на найкрасивіші, акуратно виконані рослини та найбільш наближені до натури). - Знайдіть сансев'єру, схожу на натуру: *за будовою та за кількістю листя *за відповідністю та величиною горщика *за кольором Даю диференційовану оцінку дитячих робіт. Показую роботу, яка мені сподобалася. Представляю Вашій увазікілька дитячих робіт. Бажаю всім педагогам творчих успіхів та удачі!