Позакласний захід «Урок милосердя» – позаурочна робота, заходи

1) розуміння “милосердя та співчуття” як духовно ціннісних понять;

2) знає, що потрібно робити людині, щоб стати милосердною.

1) вміє визначати вчинки людей, які можна зарахувати до милосердя;

2) вміє розповісти про милосердні вчинки людей та своїми справами допомагає іншим людям.

Ставлення:

1) усвідомлення цінності прагнення до дбайливого, співчутливого, милосердного ставлення до людей.

Мета: сформувати осмислення поняття “милосердя і співчуття” як основу людських відносин, що ушляхетнюють життя людини.

Перегляд вмісту документа «Позакласний захід: «Урок милосердя»»

Позакласний захід: «Урок милосердя»

Класний керівник Баковєєв В. Ю.

1) розуміння “милосердя та співчуття” як духовно ціннісних понять;

2) знає, що потрібно робити людині, щоб стати милосердною.

1) вміє визначати вчинки людей, які можна зарахувати до милосердя;

2) вміє розповісти про милосердні вчинки людей та своїми справами допомагає іншим людям.

1) усвідомлення цінності прагнення до дбайливого, співчутливого, милосердного ставлення до людей.

Мета:сформувати осмислення поняття “милосердя і співчуття” як основу людських відносин, що ушляхетнюють життя людини.

ознайомлення з уявленням про милосердя та співчуття у християнській етиці;

засвоєння понять: обов'язок, відповідальність, милосердя, співчуття.

усвідомлює значущість дбайливого, співчутливого та милосердного ставлення до людей.

особистісні: морально-етична орієнтація; розвиток самостійності та особистоївідповідальності за свої вчинки на основі уявлень про моральні норми;

регулятивні:цілепокладання, контроль, оцінка;

пізнавальні:загальнонавчальні (самостійне виділення та формулювання пізнавальної мети), постановка та вирішення проблеми (самостійне створення способів вирішення проблем пошукового характеру); логічні (аналіз, класифікація);

комунікативні:управління поведінкою партнера, планування навчальної співпраці з учителем та однолітками; вміння висловлювати свої думки.

Основні поняття: ближній, милосердя, співчуття, любов до ворогів, милостиня, відповідальність, добрий самарянин.

1. Організаційний етап. Читання стих-я.

Якщо ближній замерз - зігрій, Якщо він неодягнений - одягни Якщо голодний - нагодуй Якщо жадає він - напої. Життя тобі Господь подарував, Для того, щоб ти всіх любив

- Як ви думаєте, про що сьогодні ми з вами розмовлятимемо на уроці?(Слайди 1,2)

-Тому цього уроку запишемо у зошиті: «Доброта і милосердя християн».

Питання, на які ми маємо сьогодні відповісти:

- Кого ми називаємо "ближнім"?

- Що означають поняття «милосердя, доброта»?

- Як навчитися цього?

2. Розмова про милосердя.

- Як ви розумієте слово «милосердя»? (Добра людина з милим серцем ...) (Обговорення в парах)

Милосердя одне з найкрасивіших слів у світі. Воно говорить про серце, що милує, шкодує, любить.(Слайди3,4,5,6)

3.Робота зі словником. (Слайди 8,9)

- Як навчитися цього?

-Можливо, ми напишемо величезний плакат: «Будьте добрими!» і всестануть добрими?

-Які справи робить милосердна людина?(Слайд 10)

1.Виявляти старанність у добрих справах.

2.Не чекати похвали за зроблену добру справу.

3.Не впускати в серце зарозумілість, гординю.

4. Молитися. («Тих, хто ненавидить і образить нас, даруй, Господи, Людинолюбець!»)

- Часто через свою лінощі, егоїзм, себелюбство ми не встигаємо робити добрі справи, а довкола так багато потребують нашої допомоги!

4.Читання та обговорення оповідання В. Осєєвої «Три Товариші»

6. Приклади життя дітей (твори)

- Як треба вчинити, якщо людина винна особисто перед тобою?

- За яким принципом не можна чинити?Слайд 11