Премія за виконання особливо важливих та складних завдань має характер додаткового заохочення, а не

Суддя: Каштанова Л.В.

Судова колегія у цивільних справах Московського міського суду

у складі головуючого Строгонова М.В.,

суддів Григор'євої С.Ф. Міхалевої Т.Д.

за секретаря Ю.

заслухавши у відкритому судовому засіданні щодо доповіді Григор'євої С.Ф.

у позові А. до Управління Федеральної антимонопольної служби по Москві про стягнення премії за четвертий квартал 2009 року за виконання особливо важливих та складних завдань та премії за підсумками роботи за 2009 рік відмовити у повному обсязі.

встановила:

Посилаючись на те, що у 2009 році не було нараховано та виплачено премію за четвертий квартал 2009 року за виконання особливо важливих та складних завдань, виплата якої передбачена ч. 5 п. 9 службового контракту, а також не була нарахована та виплачена премія за результатами роботи за 2009 рік, позивач просить суд стягнути з Управління Федеральної антимонопольної служби по Москві премію за четвертий квартал 2009 року за виконання особливо важливих та складних завдань та премію за результатами роботи за 2009 рік.

У судовому засіданні першої інстанції позивач доводи позову підтримав у повному обсязі, просив позов задовольнити.

Представник відповідача за довіреністю Є. позов не визнала.

Суд ухвалив зазначене вище рішення, про відміну якого просить у касаційній скарзі А.

Перевіривши матеріали справи, вислухавши позивача А., представника відповідача Управління Федеральної антимонопольної служби у Москві Є., що діє на підставі довіреності, обговоривши доводи касаційної скарги, судоваколегія не знаходить підстав для скасування рішення, ухваленого відповідно до вимог закону та матеріалів справи.

Відповідно до ст. 3 ТК «Україна» кожен має рівні можливості для реалізації своїх трудових прав.

Особи, які вважають, що вони зазнали дискримінації у сфері праці, мають право звернутися до суду із заявою про відновлення порушених прав, відшкодування матеріальної шкоди та компенсацію моральної шкоди.

Відповідно до ч. 2 ст. 50 ФЗ «Про державну цивільну службу України» оплата праці цивільного службовця провадиться у вигляді грошового утримання, що є основним засобом його матеріального забезпечення та стимулювання професійної службової діяльності за посадою цивільної служби, що заміщується.

До додаткових виплат належать: щомісячна надбавка до посадового окладу за вислугу років на службі; щомісячна надбавка до посадового окладу за особливі умови цивільної служби на суму до 200 відсотків цього окладу; щомісячна відсоткова надбавка до посадового окладу за роботу із відомостями, що становлять державну таємницю, у розмірах та порядку, що визначаються законодавством України; премії за виконання особливо важливих та складних завдань, порядок виплати яких визначається представником наймача з урахуванням забезпечення завдань та функцій державного органу, виконання посадового регламенту (максимальний розмір не обмежується); щомісячне грошове заохочення; одноразова виплата при наданні щорічної оплачуваної відпустки та матеріальна допомога, що виплачуються за рахунок коштів фонду оплати праці цивільних службовців.

Розміри щомісячного грошового заохочення, що виплачується федеральним цивільним службовцям, встановлюються за федеральними державними органами диференційованоуказами Президента України.

Порядок виплати щомісячної надбавки за умови громадянської служби визначається представником наймача.

Цивільним службовцям провадяться інші виплати, передбачені відповідними федеральними законами та іншими нормативними правовими актами.

Відповідно до ст. 31 ФЗ «Про державну цивільну службу України» при скороченні посад цивільної служби державно-службові відносини з цивільним службовцем, який заміщає скорочувану посаду цивільної служби, продовжуються, у тому числі, у разі надання цивільному службовцю з урахуванням рівня його кваліфікації, професійної освіти та стажу цивільної служби або роботи (служби) за спеціальністю можливості заміщення іншої посади цивільної служби у тому самому державному органі або в іншому державному органі.

При реорганізації державного органу або зміні його структури державно-службові відносини з цивільними службовцями, які заміщають посади цивільної служби у цьому державному органі, можуть бути припинені у разі скорочення посад цивільної служби.

У разі відмови цивільного службовця від запропонованої для заміщення іншої посади цивільної служби, у тому числі в іншому державному органі, або від професійної перепідготовки або підвищення кваліфікації цивільний службовець звільняється з посади цивільної служби, що заміщується, і звільняється з цивільної служби. У цьому випадку службовий контракт припиняється відповідно до пункту 6 частини 1 статті 33 цього Закону.

При скороченні у державному органі посад цивільної служби представник наймача за два місяці до скорочення повідомляє про це письмово цивільним службовцям.

При вирішенні цього спору суд дійшов обґрунтованого висновку про відмову в задоволенні позову, оскільки відповідачем у повному обсязі виконано зобов'язання щодо оплати грошового утримання щодо позивача, премія за підсумками роботи за рік не передбачалася. При цьому суд правильно виходив з того, що премія за виконання особливо важливих та складних завдань має характер додаткового заохочення, а не обов'язкової винагороди, і вирішення питання про її виплату належить до виняткової компетенції роботодавця.

Відповідно до п. 4 ч. 5 ст. 50 Федерального закону N 79-ФЗ порядок виплати премії за виконання особливо важливих та складних завдань, що визначається представником наймача з урахуванням забезпечення завдань та функцій державного органу, виконання посадового регламенту.

З матеріалів справи вбачається, що відповідно до п. 9.2 Службового контракту N 84, укладеного між сторонами, виплата премії за виконання особливо важливих та складних завдань визначається керівником ФАС України.

Доказ позивача у тому, що у дії відповідача вбачається дискримінація трудових прав позивача, неспроможна бути підставою задоволення позову, оскільки знайшов свого підтвердження під час судового розгляду.

Суд правильно зазначив у рішенні те що, що вручення вищевказаного повідомлення будь-які права позивача не обмежило та інших обов'язків, не передбачених Службовим контрактом, на позивача не поклало.

Судова колегія вважає, що судом усі обставини у справі були перевірені з достатньою повнотою, висновки суду, викладені у рішенні, відповідають доказам, зібраним у справі.

Доводи касаційної скарги спрямовано інше тлумачення норм матеріального правничий та іншу оцінку зібраних у справі доказів,яким суд у їхній сукупності дав належну оцінку.

Доводи касаційної скарги не містять будь-яких обставин, які не були б предметом дослідження суду або спростовували висновки судового рішення, алогічні заявленому позову і не можуть бути підставою для скасування рішення суду.

У касаційній скарзі не наводиться жодних нових даних, які спростовують висновки суду та потребують додаткової перевірки.

Порушень норм Цивільно-процесуального законодавства, які тягнуть скасування рішення, у справі встановлено не було.

Таким чином, рішення суду є правильним, підстав для його скасування немає.

Керуючись ст. ст. 360, 361 ЦПК України, судова колегія

визначила: