Проезентація заняття - Черв’ячок в яблучку - позаурочна робота, презентації
Мета заняття:
1.Сприяти розумінню дітьми зв'язку між довкіллям і конкретними живими істотами.
2.Закріплювати вміння працювати пластиліном (техніка – барельєф), використовувати йоговластивості при розкочуванні, сплющуванні, розгладжуванні поверхонь устворюваних об'єктах.
3.Розвивати дрібну моторику рук під час створення композиції із пластиліну.
4.Розвивати творчу уяву дітей, вчити їх уважно вдивлятися внавколишній світ.
Матеріал для занять:
♦щільний картон із силуетом кола,
♦набір пластиліну,
♦3 бісеринки темного кольору,
♦стека,
♦серветка для рук.
Попередня робота:
Розгляд альбому з картинками фруктів. Ліплення яблука, гусениці.
Знайомство з рельєфним ліпленням.
Хід заняття
1. Організаційна частина
Вихованецьпропонуєдітямпослухатизагадку :
Кругле, рум'яне, я росту на гілці.
Люблять мене дорослі та маленькі дітки.
Само з кулачок, червоний бочок.
Транеш пальцем - гладко, а відкусиш - солодко.
Правильно, хлопці, вгадали. Яблука корисно їсти всім: і дорослим, і дітям. Хлопці, а чи траплялося комусь із вас, відкусивши яблучко, побачити там несподіваного гостя — черв'ячка? Мабуть, доводилося. Осьадже цікаво виходить, зовні у яблучка не видно не однієїдірочки, як же вдалося черв'ячку залізти всередину фрукта?
Діти намагаються шляхом здогадів відповісти напитання вихователя.
А вам хотілося б дізнатися, як сталося так, що черв'ячок виявивсявсередині цілого яблука? Ну тоді послухайте цікаву історію про це.
ЯК ЧЕРВ'ЯЧОК виявився всередині яблучко
Сталося це провесною, коли на яблуньці стояла вся біла від розквітлихквітів. А довкола літало дуже багато комах. Тут можна було побачити пухнастих бджіл, красунь-метеликів, мух. Сюди ж прилетів метелик-білянка, який не відрізнявся красою. Вона була зайнята більш важливою справою: їй необхідно було відкласти яєчка, щоб з них з'явилося її потомство. І найкращою колискою для її майбутніх діток, як їй здавалося, були квіти яблуні. Вона відклала в деяких з них яєчка і, зітхнувши полегшено, полетіла. Незабаром пелюстки біля квітів яблуні опали, але в їх місці утворилися яблучка. Спочатку вони були маленькими та зеленими. Але під впливомлітнього сонечка і теплого дощика яблучка росли-підростали і перетворилися начудові стиглі плоди.
А в цей час усередині одного яблучка теж відбувалися дива: з відкладеного яєчкаметелика-білянки з'явилася личинка - маленький черв'ячок. З'явившись, черв'ячок відчув жахливий голод, озирнувшись навколо, і побачив соковиту м'якоть запашного і солодкого яблука. Із апетитом заходився їсти яблучко зсередини. В результаті черв'ячок зробив у яблучкудовгий хід. Черв'ячок їв і ріс. І одного разу уткнувся в стінку яблучка. Шкірка у яблучка хоч і була твердішою, ніж його м'якоть, але черв'ячку не важко було прогризти її.
І о диво, на шляху нашого мандрівника не виявилося більше жодних перешкод! Черв'ячоквперше в житті побачив світло, тепле сонечко,яскраві зелені листя. Він здивованодивився на світ, що відкрився його погляду, і він йому дуже подобався. Черв'ячок, озирнувшись, виліз із яблука і поповз по гілочках яблуні подорожувати і пізнавати собі нові дива.
Ось, виявляється, як черв'ячки потрапляють усередину яблучка. Але не всічерв'ячки можуть опинитися всередині фруктів. Тільки черв'ячки, яким для їх життєдіяльності необхідна м'якоть фруктових плодів. Їх так і називають - фруктові черв'ячки. Побачивши їх усередині плодів, не треба лякатися, вони не вкусять, не завдадуть вам шкоди.
Сьогодні у нас буде незвичайне завдання: ми робитимемо черв'ячка вяблучку. Але перш ніж ми приступимо до виконання завдання, давайте ми трохи розімнемося, щоб ми і наші ручки були готові до майбутньої роботи.
Фізкультхвилинка
Ми починаємо зарядку, наші руки розминаємо,Руки перед грудьми,
Розминаємо спину, плечі, щоб сидіти нам було легше.Ривки руками.
Дружно стрибаємо, стриб-скок! Хто дістане стелю?Стрибки на місці.
А тепер ходьба на місці. Гучно топаємо всі разом.Ходьба на місці.
За столи ми знову сіли, приймаємосяза справу!
Діти сідають за столи, на яких розкладено матеріали для заняття.
Вихованець пояснює дітям етапи виконання роботи.
Етапи виконання роботи1.З червоного пластиліну скачати велику кульку. Покласти його в середину намальованого силуету яблука і, сильно натиснувши на середину, сплющити, а потім, натискаючи на краю, розмазати по колу до меж контуру. Згладити поверхню яблука, щоб вона стала рівною та гладкою. Взяти невеликий шматочок жовтого пластиліну і наповерхніяблука з одного боку мазком зобразити жовтий бочок.
2.З чорного пластиліну скачати тонку ковбаску, відрізати стекою маленький шматочок і оформити серединку внизу яблука, частину, що залишилася, приєднати до верхньої частини яблука,притиснути до основи для закріплення, але не сильно, щоб вона зберегла свій об'єм.
3.Розкачати товсту ковбаску із зеленогопластиліну, стекою розділити на двірівні частини, розплющити кожну,потім загострити один край шляхомсплющування і прикріпити листки з обох боків палички,загостреними краями назовні.
4.Взяти яскравий пластилін яскраво-жовтого або яскраво-зеленого кольору, розкотити довгу ковбаску, нарізати стекою на рівні частини (8-10 шт.), з кожним пальчикомна площині розкачати невеликі кульки. Покласти одну кульку на серединку яблучка і злегка притиснути, поруч наступну кульку і так далі, формуючитуловище черв'ячка, вигинаючи його півколом.
5.На останній кульці – головціза допомогою дрібного бісерузобразити очі та рот черв'ячка.
Пальчикова гімнастикаЯблуня! Яблуня! Де ж твої яблука?стискати – розтискати пальці рукЗаморозив їхній мороз? Чи вітер їх забрав?обійняти себе за плечі, зіщулитисяАбо блискавка спалила? Чи градом їх побило?потерти долоні, бавовна долонямиЧи птахи клювали? Ну куди вони зникли!пальці барабанять об стілНе морозив їхній мороз, і не вітер їх забрав,обійняти плечі, руки вгору, похитатиНе спалило їх вогнем, граду не було з дощем.потерти долоні, бавовна долонямиПтахи їх не клювали -барабанити пальцями об стілПростодіти обірвали!хватальні рухи кистей рук!
Діти виконують барельєфне ліплення. Вихователь надає допомогу слабким дітям.
3. Заключна частинаНаш незвичайний виріб готовий, веселий черв'ячок виглядає з яблучка і з цікавістю оглядає навколишній світ. Бачите, яким він вийшов симпатичним і невинним, тому не слід лякатися фруктового черв'ячка, якщо ви його побачите в якомусь фрукті.
Устигло яблучко у нас, і черв'ячок народився.
Зирнув на світ наш черв'ячок і дуже здивувався.
Перегляд вмісту документа «Проезентація заняття "Черв'ячок у яблучку"»

Безпосередня освітня діяльність