Розв’язання задач з числовими та літерними виразами

Презентація до уроку

Мета уроку: Продовжити формування навичок складання числових та літерних виразів, що задовольняють умовам завдання та знаходження їх значень.

Дидактичні:

  • Перевірити знання та вміння школярів на тему "Числові та буквені вирази", виявити прогалини з метою подальшої їх корекції.

Розвиваючі:

  • розвивати у школярів вміння самостійно застосовувати знання з теми, що вивчається;
  • здатність до самоконтролю та взаємоконтролю;
  • словесне та наочне мислення;
  • зорову та слухову пам'ять, довільну увагу;
  • математичну мову;
  • навички навчальної праці.

Виховні:

  • Виховувати сумлінне ставлення до праці, колективізм; підвищувати навчальну мотивацію.

Завдання для школярів:

Знати:

  • визначення числового та літерного виразу;
  • алгоритм знаходження значення числового та літерного виразу.

Вміти:

  • записувати числові та буквені вирази, що задовольняють умовам завдання;
  • знаходити значення числового виразу;
  • знаходити значення буквеного виразу.

Структура уроку.

  1. Організаційний етап.
  2. Перевірка знань основних понять, усний рахунок.
  3. Закріплення отриманих знань та відпрацювання умінь.
  4. Фізкультхвилинка.
  5. Інструктаж домашнього завдання.
  6. Перевірочна робота.
  7. Підбиття підсумків.

Обладнання:

  • комп'ютер, мультимедійний проектор, екран, презентації.

Примітка.Всі питання на уроці задаються від імені Незнайки або Знайки.

На які групи можна поділитипредставлені на слайді вирази?

  1. Який вираз називають числовим?
  2. Який вираз називають літерним?
  3. Назвіть, які вислови ви віднесете до буквених?
  4. Чому ви віднесли вирази 3b і 5x до літерних?
  5. Назвіть числові вирази на слайді. Обчисліть значення числових виразів.

(Слайд 3)

  1. Що означає запис 6а?
  2. Заповніть перепустки у таблиці (значення з'являються після повної відповіді учня).

(Слайд 4)

  1. Як правильно прочитати надані на слайді буквені вирази?
  2. Що потрібно зробити, щоб знайти значення цих буквених виразів?
  3. (Відкрити рішення першого завдання) Як ви вважаєте, чи правильно виконано запис рішення? Що потрібно змінити, щоб запис рішення був вірним?
  4. Перевірте, чи правильно знайшов значення буквеного Незнайка? Де він помилився і що мав отримати?
  5. Відкрийте зошити. Запишіть: "число, класна робота".
  6. Обчисліть самостійно значення буквеного виразу в завданні № 2. Запишіть рішення до себе в зошит.
  7. Звірте своє рішення та рішення Незнайки. Знайдіть помилки та допоможіть їх виправити

Учні відповідають питання вчителя. Під час їх відповіді екрані відбувається заповнення таблиці.

Учні відповідають питання вчителя. Під час їх відповіді на екрані з'являється правильне рішення завдання 1.

Відкривають свої зошити. Записують у них число та "Класна робота".

Записують вираз із завдання 2, обчислюють його значення, дотримуючись під час запису правила оформлення завдань такого типу.

На скільки частин доцільно поділити цей приклад? (розібрати порядок дій у кожній частині).

Викликати двох учнів до дошки, кожен зяких становить вираз до своєї частини та вважає її значення на дошці. Клас виконує повністю завдання у зошиті. Після чого проводиться само- та взаємоперевірка. Результати відкриваються на слайді.

(Слайд 7)

  1. Що таке середина відрізку?
  2. Що ви можете сказати про відрізки АК та КВ?
  3. Чому дорівнює довжина відрізка АК?
  4. Який вираз ми маємо з вами записати?

(Слайд 8)

  1. Яку фігуру називаємо трикутником?
  2. Що таке периметр трикутника?
  3. Запишіть вираз для обчислення периметра трикутника АВС і обчисліть значення цього виразу.
  4. Після виконання цього завдання проводиться взаємоперевірка запису виразу та його рішення.

Учні виконують малюнок у зошит і роблять обчислення з відповідним записом рішення. Потім відкривається рішення запропоноване Незнайком та виконується перевірка. Виправляються помилки, якщо вони є.

Учні відповідають питання вчителя. Під час їх відповіді на екрані з'являється малюнок завдання. Учні виконують малюнок у зошиті, записують буквене вираз і роблять обчислення з відповідним записом рішення. Потім відкривається рішення запропоноване Незнайком та виконується перевірка. Виправляються помилки, якщо вони є.

Учні виконують малюнок у зошиті, записують буквене вираз і роблять обчислення з відповідним записом рішення. Учні змінюються зошитами із сусідом та проводиться взаємоперевірка розв'язання задачі. На слайді відкривається малюнок і запис буквеного виразу для вирішення задачі, а також підсумкова відповідь.

Раз - підвестися, потягнутися, (Потягнулися.)

Два - зігнутися, розігнутися, (Прогнули спинки, руки на поясі.)

Три - в долоні три бавовни, (Бавовни в долоні.)

Головою трикивка. (Руху головою.)

На чотири - руки ширші, (Руки убік.)

П'ять – руками помахати, (Махи руками.)

Шість – на місце сісти знову. (Присіли.)

№358, 359, додатково №354

Провести інструктаж щодо вирішення домашніх завдань.

На слайді представлені по одному завданню для кожного варіанта. Учні повинні виконати малюнок до завдання, записати вираз на вирішення цього завдання та обчислити його значення. Перевірка розв'язання задачі проводиться усно.