Сценарій позакласного заходу для 1-2 класу

Позакласне заняття у початковій школі. Сценарій

Матеріал для педагогів початкової школи та вихователів ДПД у темі розділу «Ми та домашні тварини».

Тема заходу: «Кіт і собака - наші чотирилапі друзі»

Цілі : уточнити і розширити уявлення про кішку і собаку як про домашніх тварин і друзів людини, їх дитинчат; розвивати мовлення, мислення, розуміння необхідності надавати допомогу тваринам.

Обладнання : картини «Кішка з кошенятами», «Собака із цуценятами», ляльки або малюнки із зображенням кота Матроскіна та Шарика.

Хід заходу

Педагог. Хлопці, до нас у групу на заняття прийшли кіт Матроскін та Шарик. На мою думку, вони приготували для вас щось цікаве. Так, ось тут у них конвертик із таким написом: «Загадки для хлопців». Спробуймо їх розгадати.

«Гладиш – пеститься, дражниш – кусається». (Собака.)

«Мохнатенька, вусатенька, лежить — пісеньку співає». (кішка.)

«Під підлогою таїться – кішки боїться». (Миша.)

А ще у конвертику дві картинки. Я зараз їх на дошку прикріплю, і ми їх уважно розглянемо.

(Діти розглядають картини «Кішка з кошенятами», «Собака зі цуценятами» та відповідають на запитання вихователя.)

1. Хто намальований на картині?

2. Що робить собака (кішка)?

3. Що роблять щенята (кошенята)?

4. Де живуть собаки (кішки)?

(Педагог пропонує дізнатися, яка з картинок дуже подобається Матроскіну, а яка - Шарику. Потім для гостей діти складають оповідання по картинках. Вони вчаться не тільки описувати, а й порівнювати, зіставляти, підбирати слова, протилежні за змістом.)

Діти, послухайте вірш. Воно називається «Образилися», його написалаН. Кнушевицька.

До побачення! Ми йдемо!

Речі зібрані і – у дорогу!

Попливемо на пароплаві

Острів один, ми знаємо.

Ви пишіть нам туди.

Повертатися не бажаємо!

Не просіть! Ніколи!

Якщо вам дорожче за дружбу

Став якийсь там палас,

Дивуватись і не треба.

Що ми йдемо від вас.

«Франки - не гойдалки,

А чобіт – не бутерброд».

Все скоріше на пароплав!

Ми знайдемо чудовий острів.

Слово "ні" не знають там.

Ось де легко і просто

Жити собакам та котам.

І хоч шлях туди не близький,

Що ж, нам не звикати.

Тільки не забудьте миску

З молоком і кістку надіслати.

1. Про які свійські тварини цей вірш?

2. Чому вони образилися?

3. Як привчати свійських тварин до порядку в будинку? (Відповіді дітей.)

А тепер пропоную вам гру «Добре погано».

1. Якщо ми годуємо кота рибою, це добре чи погано? (Добре.)

2. Даємо коту вітаміни? (Добре.)

3. Водимо собаку на прогулянку? (Добре.)

4. І фаєм з котом доти, доки він не починає дряпатися? (Погано.)

5. Намагаємося кота посадити в коробку та заклеїти її? (Погано.)

6. Намагаємося забрати маленьких щенят у собаки або кошенят у кішки, щоб з ними досхочу пограти? (Погано.)

Хлопці, Матроскін і Шарик приготували вам вірш А. Власова. Давайте його прочитаємо.

Чому собака гавкає

На те, кого не знає?

Тому вона і гавкає.

А Катя приготувала для нас та наших гостей вірш Д. Чулко «Кошеня».

Я знайшла кошеня в гаю,

Був голодний і худий.

Він нявкав, був нічиїм,

А тепер він став моїм.

Я взяла його додому

Назавжди він мій.

Я його помила з милом,

Незабаром він звикне до нас.

Ображати його не дам.

А ще Матроскін має до вас прохання. Розкажіть йому про своїх чотирилапих друзів за допомогою малюнка.

(Діти малюють кішок та собак, які живуть разом з ними. Потім виходять, показують малюнки та розповідають про своїх вихованців.)