Тема «Порівняння дробів із різними знаменниками»

тема

Тема: «Порівняння дробів із різними знаменниками»

Тип уроку:урок вивчення нового матеріалу.

Навчально-методичне забезпечення:, та ін. Математика 6 кл. Москва, Мнемозіна, 2007

Мета:вивести правила порівняння дробів з різними знаменниками; вчити порівнювати дроби з різними знаменниками.

Освітні:вчити застосовувати алгоритм порівняння дробів з різними знаменниками, продовжити розвивати вміння скорочувати дроби.

Розвиваючі:розвивати логічне мислення, вміння робити висновки, узагальнення, розвивати пізнавальну активність, формувати стійкість уваги.

Виховні:виховувати в учнів акуратність, культуру поведінки, почуття відповідальності, прищеплювати інтерес до предмета.

Обладнання: інтерактивна дошка, мультимедійний проектор, презентація, картки для самостійної роботи.

Організаційний момент (2 хв); Усний рахунок (5 хв); Вивчення нового матеріалу (15 хв); Фізкультхвилинка (2 хв); Самостійна робота (7 хв); Робота над раніше пройденим матеріалом (10 хв); Підбиття підсумків уроку (2 хв); Домашнє завдання (2 хв).

I.Організаційний момент (2 хв).

- Над якою темою працювали на попередніх уроках? (Наводили дроби до найменшого спільного знаменника.)

- Які труднощі ви зустріли? Яка допомога вам потрібна від учителя?

1. Назвіть кілька чисел, які мають лише 3 дільники. Яку закономірність можна побачити?(9,25,49…-это квадрати натуральних чисел, а самі числа непарні)

2. Скоротіть дроби: ; ; ; ;(слайд 2).

3. Наведіть дроби до найменшого спільного знаменника:

а) та (слайд 3); б)та (слайд 4).

4. Вчитель перевіряє всі зошити за 22 хв. Яку частину зошитів перевірить вчитель за 1 хв? За 9 хв.

III.Вивчення нового матеріалу (15 хв).

- Сьогодні на уроці ми порівнюватимемо дроби з різними знаменниками. Зараз згадаємо, як порівнюються дроби з однаковими знаменниками чи з однаковими чисельниками.

1. Розподіліть числа за групами:

13,4; 58; ; 0,32; 178; ; (цілі та дробові; цілі, звичайні дроби та десяткові дроби) (слайд 5).

- Розташуйте ці прості дроби в порядку зростання. Чому треба було так розташувати? (Слайд6)

- ; ; . Розташуєте у порядку спадання? Чому? (Слайд 7)

-) А тепер пропоную вам порівняти дроби; ; ; ; . (Слайд 8)

-) Що ви помітили? (Знаменники та чисельники різні)

-) Знайдіть серед цих дробів найменший і найбільший дріб.

-) З'явилося багато думок. У нас виникла проблема: як порівняти дроби з

-) Щоб відповісти на запитання, проведемо невелику дослідницьку роботу. Я

вам даю інструкцію і виконуватимемо завдання відповідно до неї.

Інструкція: (слайд 9)

1. Накресліть координатний промінь, за одиничний відрізок візьміть 12 клітинок.

2. Розташуйте ці дроби на координатному промені.

3. Розташуйте дроби в порядку зростання та запишіть.

4. Виділіть найменший дріб зеленим кольором, а найбільший – червоним.

-) Зробіть висновок, як порівняти дроби з різними знаменниками?

-) Скажіть, чи зручно щоразу, порівнюючи дроби, відзначати їх на координатному промені?

-) Як порівняти дроби? (привести дроби до найменшого спільного знаменника, а потім порівнювати дроби з однаковими знаменниками, використовуючи правило)

-) Порівняйте дроби та (слайд 10).

IV.Фізкультхвилинка (2 хв).

№ 000 (а, б) стор.50 № 000

V.Самостійна робота (7 хв).

VI.Робота над раніше пройденим матеріалом (10 хв).

-) № 000 (а, б) стор.50 , № 000

-) № 000, № 000, № 000 (слайд 11)

VII.Підсумки уроку (2 хв).

-) Як порівняти дроби з однаковими знаменниками?

-) Як порівняти дроби з однаковими чисельниками?

-) Як порівняти дроби з різними знаменниками та чисельниками?

VIII.Домашнє завдання(2 хв).

-) п.11(пр. порівняння дробів) № 000(а-г), 370,373(а)(слайд 12).