Тема уроку Моделювання кімнати

Цілі:

- продовжити формування вміння створювати та розробляти моделі об'єктів у відповідність до поставлених цілей;

- удосконалювати навичку створення геометричних композицій за допомогою меню типових форм;

- виховувати акуратність при побудові ескізів паркету, меблів, інтер'єру.

Хід уроку

I. Постановка проблеми.

ІІ. Створення комп'ютерної моделі кімнати.

ІІІ. Презентація робіт учнями.

I. Постановка проблеми.

Назвіть моделі, які ви створювали?(рисунок 1, малюнок 2)

А де можна знайти застосування цих моделей?

Отже, тема нашого уроку це "Моделювання кімнати".

При створенні будь-якої моделі слід дотримуватись етапів моделювання. Дотримання цих етапів – гарантія досягнення мети.

Назвіть послідовність, в якій розташовуються етапи розробки моделі?

  • I етап. Постановка задачі.
  • ІІ етап. Розробка моделі.
  • ІІІ етап. Комп'ютерний експеримент.
  • IV етап. Аналіз результатів.

Відповідно до теми уроку вашим завданням буде створення моделі “Комфортної кімнати”.

А яка кімната для вас буде зручною?

Які меблі ви б для неї обрали?

Світлі або темні тони використовуватимете для оформлення? Чому?

На додаток до ваших міркувань, я пропоную подивитися слайд-фільм “Прибрання кімнати” (додаток1), який допоможе вам у подальшій творчій роботі на уроці.

Значить метою моделювання буде: знайти найкращий варіант оформлення інтер'єру та розміщення меблів з точки зору мешканця.

Перейдемо до наступного етапу - "Розробка моделі"

Цей етаппочинається з побудови інформаційної моделі, а потім втілюється у комп'ютерну.

Дайте відповідь, у чому відмінність цих моделі?

II. Створення комп'ютерної моделі кімнати.

Отже, перед вами об'ємна конструкція – порожня кімната (проектор – ескіз кімнати (рисунок 3).

Для побудови комп'ютерної моделі комфортної кімнати потрібно створити 3 групи. У групах вирішити яку кімнату ви моделюватимете. Скласти у зошиті інформаційну модель за планом:

Колір стилі гама.

План розміщення меблів.

Розподілити завдання між членами групи, кожен член групи повинен відповідати за побудову окремого елемента – підлоги, стін та вікна, меблів. Відповідно до завдань зайняти місця біля комп'ютерів. Для моделювання меблів та паркету використовуйте шаблони, створені вами на минулих уроках(рисунок 4).

Створені елементи ви об'єднаєте у файлі кімната (№ групи).bmp, який збережете в папці мережі ДИЗАЙН, він і буде результатом роботи вашої групи. І потім і проведете презентацію своїх робіт, в якій дасте коротку характеристику кімнаті.

III. Презентація робіт учнями.

  1. Характеристики кімнат
  2. Оцінювання результатів роботи