Урок математики в 1-му класі на тему - Натуральний ряд чисел
Презентація до уроку
Клас: 1 клас.
Тип уроку: Урок отримання нових знань.
Мета уроку: Дати поняття про натуральний ряд чисел, формувати вміння вирішувати логічні завдання, розвивати логічне мислення, виховувати інтерес до світу професій.
Завдання уроку:
- познайомити учнів із поняттям натурального ряду чисел;
- вчити записувати цифри, що позначають числа, що вивчаються;
- удосконалювати вміння розміщувати числа у порядку збільшення та спадання;
- закріплювати навичку рахунку не більше 10.
- розвивати логічне мислення;
- розвивати мову, вміння висловлювати свою думку, аргументувати її;
- знаходити кілька варіантів вирішення навчальної задачі;
- розвивати вміння формулювати навчальні завдання, визначати якість їх розв'язання.
Використовувані педагогічні технології, методи та прийоми: На уроці використовуються індивідуальна та групова форми роботи. Постановка проблемних ситуацій, розв'язувана, у пошуково-творчої розмові з учителем та однокласниками включає обговорення та обґрунтування свого вибору. Робота йде з елементами проектної діяльності та здоров'язберігаючих технологій.
Час реалізації уроку: 35 хвилин.
Знання, вміння, навички та якості, які актуалізують/придбають/закріплять/інш. учні під час уроку:
Необхідне обладнання та матеріали: Комп'ютер, проектор. Конверти для завдань, картки із завданнями уроку, картка для оцінки завдань.
Дидактичне забезпечення уроку: Підручник «Математика» 1 клас І.І. Аргінська, Є.П. Бененсон, Л.С. Ітіна, С.М. Кормишина, вид. "Навчальна література",2011 року.
Хід уроку
I. Організаційний момент уроку.
- Вітаю! Сьогодні на нас чекає незвичайний урок.
Ми будемо вчитися сьогодні рахувати, досліджувати, порівнювати і розмірковувати.
Нам належить працювати у групі. Давайте посміхнемося один одному і потиснемо один одному руки.
Добре, що друзі. Нам без них ніяк не можна.
ІІ. Постановка проблеми.
Дозвольте познайомити вас із Сашком Світловим.
Слайд 6.
Він мешкає на вулиці Квітковій, у будинку №5.
ІІІ. Постановка навчальних завдань уроку.
Ще раз прочитайте ті навчальні завдання, які ми маємо вирішувати на сьогоднішньому уроці.
– Позначте на картках, що ви змогли успішно вирішити на попередніх уроках.
Позначте червоним ті, які вирішуватимете сьогодні.
Слайд 8.
Ці завдання для нас як ворота з секретом. Ми вирішуватимемо наші завдання та зніматимемо замки. Як тільки ворота відчиняться, ми прочитаємо ключове слово.
IV. Ознайомлення з новим матеріалом.
Слайд 9.
Кожна група одержала лист завдання.
– З якого почнемо? (З першого.)
– Чому? (Ми завжди починаємо рахувати з одного, іноді називаючи його «раз»)
Учень, що добре читає, читає.
Завдання 1: «Розгляньте картинки марок, які наклеюють на конверти. Порівняйте їх. Запропонуйте спосіб запису їх у порядку збільшення.»
(У зошитах виконують запис:1 2 3 4 5 (у порядку збільшення). При записі вчитель звертає увагу вчитель на правильний запис цифр.)
– На скільки збільшується кожне наступне число? (На 1.)
- Чи можемо далі продовжувати рахунок? (Так.)
Висновок: Числа розташовані в порядку зростання. Кожне наступне збільшується на 1. Ряд нескінченний, томув кінці ставиться не крапка, а знак крапки.
Повертаємося дослайду 7.
– Чому ми навчалися, виконуючи це завдання?
Слайд 11.
Знімаємо замки. Ті, хто впорався із цим завданням, сам напишіть на картках літери П О. Ті, кому знадобилася допомога, напишіть літеру П.
V. Закріплення вивченого матеріалу.
– Яке таке завдання? (2)
Слайд 12
Завдання №173, с. 75: «Розташуй джерела світла в порядку збільшення їх яскравості. Потім у порядку зменшення яскравості. Порівняйте результати групи.»
– Чи можемо назвати ці числові відрізки назвати відрізками натурального ряду? (Ні.)
– Чому? (Різниця між числами повинна бути 1, числа повинні розташовуватися в порядку збільшення.)
Напишіть відрізок натурального ряду. Перевірте, порівнюючи зі слайдом.
– Чому ми навчалися, виконуючи це завдання?
Слайд 13.
Знімаємо замки. Хто впорався із розв'язанням цих завдань, може написати на картці літеру Ч.
Фіз. хвилинка: Тепер давайте відпочинемо. Встаньте будь ласка!
Раз – у долоні 2 бавовни, Головою 3 кивка. На 4 – руки ширші. 5 – руками помахати. 6 – зігнутися, розігнутися. 7, 8 - ліньки відкинемо.
Слайд 14. Танцювальна розминка.
Листоноша працює на вулиці. Давайте й ми вийдемо туди.
Слайд 15.
– Як розташовані будинки на вулиці? (По обидва боки дороги. Кожен будинок має свій номер. Це числа натурального ряду.)
Слайд 16.

Розгляньте схему та послухайте завдання 3 групи.
Завдання 3: Запропонуйте свої способи розміщення будинків на вулиці Квітковій. (Обговорюють у групі, виконують схему)
– Поясніть, будь ласка, за ким принципом розміщені будинки на схемі 1? (закольору дахів, за формою вікон)
Ми вже сказали, що номери будинків – числа натурального ряду, що чергуються. Навпроти будинку №1 стоїть будинок №2, поряд будинок №3. Продовжуйте нумерацію будинків самі.
Давайте перевіримо. (На слайді з'являються цифри.)
Ті, хто впорався, напишіть букву Т на картці.
Знайдіть будинок Саші Светова.
– Які навчальні завдання ми вирішували на цьому завданні?
Хто впорався з ними, напишіть літеру А на картці.
Слайд 19. Знімаємо замки.
VI. Рефлексія діяльності під час уроку.
- Чому ми навчалися на уроці?
Ми впоралися із вирішенням навчальних завдань.
- Хто здогадався яке слово на нас чекає за воротами? (Пошта.)
Слайд 20.
Слайд 21.
Сашко дякує вам за лист. Допомагаючи іншим, ми допомагаємо собі. Дякую за роботу!
Посилання на використані інтернет-ресурси: