Урок образотворчого мистецтва в 1-му класі на тему - Фантазії з букв

Розділи: МХК та ІЗО

Цілі уроку:

    Ознайомити з мистецтвом шрифтової графіки.
  1. З допомогою дидактичних засобів, і навіть з допомогою засобів образотворчого мистецтва викликати в учнів емоційний відгук тему уроку.

Завдання уроку:

  1. Опанування початкових навичок шрифтової графіки.
  2. Формування образного малюнка.
  3. Розвиток уяви, фантазії.
  4. Закріплення навичок роботи восковою крейдою або пастеллю.
  5. Емоційна чуйність на художній бік букв.

Для вчителя:

  • ілюстративний матеріал;
  • музичне оформлення;
  • дидактичні таблиці.

Для учнів:

  • папір формату А3;
  • Воскова крейда або пастель;

ХІД УРОКУ

1. Організація робочого місця та перевірка готовності дітей до уроку.

2. Пояснення нового матеріалу.

Тема нашого уроку:“Фантазії з букв”.

Ми звикли, що літерами можна написати, а ще літерами можна малювати.

– Ви про це знали?

- Ось сьогодні ми спробуємо малювати ними.

А для цього ми вирушаємо до країни, жителями якої є букви.

- Хлопці, а ви букви знаєте?

У цій країні букви всі різні, вони, як і люди мають свої особливості, свій характер, свій зовнішній вигляд, своє зображення.

Приміром, літери бувають:

    високі та низькі (Малюнок 1)
  • вузькі та широкі (Малюнок 2)
  • тонкі та товстенькі (Малюнок 3)

Так само в цій країні літери можуть бути різного кольору і перебувати в будь-якому положенні (10).

Кожна буква нам щось нагадує.

Наприклад: літераО.

- На що вона схожа? (Малюнок 5)

- А що з кола ми можемо намалювати?

- Справді, якщо до кола додати промінчики у вигляді літериЛ, то вийде сонце. (Малюнок 6)

А якщо ми використовуємо кілька літерО, а дещо можемо отримати зображення ... (Малюнок 7)

- неваляшки, сніговики і т.д.

А давайте з вами пограємося в гру “На що схожа буква”.

У своїх малюнках можна використовувати інші літери.

(Після групової роботи, результати спільної творчості дітей, учитель вивішує на дошку)

Сьогодні на урок я принесла малюнки (Додаток 1) та хотіла б їх вам показати. Подивіться на них та скажіть, будь ласка, які літери ви виявили, і що вони зображають.

Коли художник малює образи, він повинен пам'ятати, що у малюнку кожна літера має бути впізнаваною.

Наприклад: з яких літер складається хмарка? (Малюнок 8)

А ось на другому малюнку ми ясно бачимо, що в ній присутні літериСіЗ.

І ще кожна буква має бути схожа на букву. (Малюнок 9)

Наприклад: букваОможе бути тоненькою, може - товстенькою, але якщо ми зафарбуємо букву повністю, то вийде коло. А коло є буквою?

Так само трикутник, це геометрична фігура, а не буква. Тому букву Л, схожу на трикутник, ми повинні показати тільки товщиною, а не зафарбовувати повністю.

3. Виконання практичної роботи.

А зараз ви розташуєте свій аркуш паперу перед собою, в будь-якому положенні, візьмете воскову крейду або пастель і виконайте свій малюнок, використовуючи літери.

Тема малюнків може бути найрізноманітніша.

4. Підбиття підсумків уроку

Наприкінці уроку, після практичної роботи,результати творчості дітей, учитель вивішує на дошці.