Відкрите заняття дитячого творчого об’єднання «Бісероплетіння»

Муніципальна освітня установа
«Центр розвитку дітей та юнацтва «Ровесник»
дитячого творчого об'єднання «Бісероплетіння»
«Техніка плетіння на бісерному верстаті:
закріплення ниток «основи», робочої нитки, набору
та закріплення рядів бісеру.
Педагог додаткової освіти
![]() |
«Техніка плетіння на бісерному верстаті: закріплення ниток «основи», робочої нитки, набору та закріплення рядів бісеру. Браслет "Римський".
Вік учнів 8-10 років
Тривалість заняття 2 години
Мета:навчити практичним навичкам плетіння на бісерному верстаті.
-навчальні: навчити основним технічним прийомам плетіння на бісерному верстаті.
-розвиваючі: розвинути окомір, дрібну моторику рук.
-виховують:виховувати працьовитість, посидючість, акуратність, мотивацію, як запоруку успішного завершення розпочатої роботи.
-для педагога:бісерний верстат, нитка «Ірис», нитка ЛХ45, голка, великий бісер, ножиці, схема виробу, зразки виробів техніки, що вивчається.
-для учнів:бісерні верстати, нитка «Ірис», нитка ЛХ45, голки, голки, ножиці, схеми плетіння виробу (за темою).
Форма проведення:групове заняття.
-наочний: демонстрація зразків виробів (за темою), зображення схем;
-практичний: виготовлення виробу.
Очікувані результати:вміння відміряти та закріплювати на верстаті нитки «основи», закріплювати робочу нитку,набирати та закріплювати бісер, користуватися схемою виробу.
1.Організаційний етап-5 хв.
-Привітання, подання гостей;
-Заповнення журналу відвідування занять.
2.Повідомлення теми та мети заняття-5 хв.
-Підготовка робочого місця;
3.Планування майбутніх действий.
Викладення нового матеріалу. - 25 хв.
-Демонстрація зразків виробів (за темою);
-ознайомлення з пристроєм бісерного верстата;
-Демонстрація технічних прийомів:
а) підготовка та закріплення на верстаті ниток «основи»;
б) закріплення робочої нитки;
в) набір та закріплення бісеру рядами між нитками «основи»;
г) підготовка схем для плетіння на верстаті.
Зміна-10 хв.Гра з розвитку дрібної моторики рук «Хто швидше».
4.Практична робота-плетіння браслета на верстаті-40 хв.
-мотивація виготовлення прикраси – браслет;
-Плетіння браслета за схемою:
а) індивідуальний та груповий інструктаж;
б) дотримання культури праці.
5.Підведення підсумків-3 хв.
-Аналіз якості: щільність плетіння, закріплення бісерин.
6.Прибирання робочого місця-2 хв.
1.- Здрастуйте, хлопці! (перевірка присутніх за журналом)
-На нашому відкритому занятті присутні гості (вистава)
2.- Тема нашого заняття «Техніка плетіння на бісерному верстаті: закріплення ниток «основи», робочої нитки, набору та закріплення рядів бісеру.»
-На вашому робочому місці повинні бути такі інструменти та матеріали: бісерний верстат, великий бісер, клубок ниток «ірис», котушка ниток ЛХ45, ножиці, голки, лотки для бісеру. У вас присутні ріжучі та колючіінструменти, давайте згадаємо правила безпечної роботи з ножицями та голками: - Ножиці повинні лежати ближче до середини столу, в закритому вигляді, кільцями до працюючого, один одному передавати закритими, кільцями вперед. Голка повинна бути в голці або в руці. Нитки потрібно обрізати ножицями – не рвати руками та не перекушувати зубами.
3. - Хлопці, спочатку я познайомлю вас із пристроєм бісерного верстата, потім, як і за допомогою чого верстат готується до роботи, познайомлю зі складанням схем і у 2-й частині нашого заняття ми почнемо плести браслет за розробленою схемою (15). плетених на бісерному верстаті).
-У Вас на столах знаходяться бісерні верстати. Виготовлення будь-якого виробу з бісеру на верстаті починається з натягу ниток «основи». "Основою" може бути як швейна, вовняна або нитка "ірис", так і вузька шовкова стрічка. Візьміть до рук моток ниток «ірис». Спочатку потрібно відміряти довжину першої нитки. Подивіться, як я це роблю. За цим шаблоном відміряємо-згинаємо нитку і простягаємо по всій довжині - необхідну кількість ниток. Так ми підготували нитки "основи". Кінці "основи" закріплюються на гвинтах валика. На одному кінці пучка "основи" зав'язуємо вузол. З іншого кінця підріжемо кінчики ниток. Роз'єднайте пучок на дві частини та розташуйте вузол під будь-яким гвинтом на валику верстата (рис.1). Протягніть нитки по всій довжині та зав'яжіть вузол під гвинтом другого валика. Підніміть кінці ниток до верху - і над гвинтом (для міцності) також зав'яжіть вузол (індивідуальна допомога) (рис.2). Ці нитки рівномірно розподіляються по спіралі верстата, залежно від розміру бісеру (рис.3) -7 ниток.вийшло 6 проміжків. У кожному проміжку має бути закріплена намистина.
- Ставимо верстат перед собою. Відрізаємо армовану ниткупотрібної довжини, продаємо у вушко голки, кінець нитки прив'язуємо до першої від вас нитки «основи», залишаючи кінець 5 см (рис.4). Далі на голку набираємо 6 бісерин, протягуємо голку з ниткою під основою. Укладаємо бісерини між нитками «основи», злегка вичавлюючи їх до верху (рис.5). Надсилаємо голку на себе і проводимо її через всі 6 бісерин. Важливо-робоча нитка повинна проходити над основою (рис.6). Затягуємо поперечний ряд. Таким чином, набираємо та закріплюємо наступні ряди бісеру. Виконайте 2 ряди самостійно.
- Усі ви знайомі зі схемами. Для плетіння на бісерному верстаті також складаються схеми. Як це робиться: на зошитовому листі в клітку ви простим олівцем проводите горизонтальні лінії. Їхня кількість визначає ширину виробу. Кожній клітинці відповідає намистинка, яку можна зображати певним значком або кольором. Розробивши таку схему, вам залишається підготувати бісер та верстат до роботи.
-Давайте повторимо послідовність підготовки верстата до роботи (відповіді учнів).
Зараз у насзміна, відпочивайте, потім продовжимо роботу.
- Правильно. Чи цю подію якось можемо відобразити на нашому виробі? Ваші пропозиції (прапор, обручки, слова). Правильно.
– До нашого заняття я підготувала схеми з олімпійською символікою – «Прапор Укаїни (6 рядів), SOCHI 2014». - Максиме, роздай хлопцям схеми для роботи.
-У вас вже підготовлений до роботи верстат, 1 і 2 ряди вважатимемо «рамкою» браслета, продовжуємо набирати бісер за кольором і закріплювати рядами. Насипте на лоток бісер потрібного кольору. Зараз ви виконуєте триколор прапора за кольором – білий, блакитний, червоний – кожного кольору по 2 бісерини. (Індивідуальний інструктаж).
- Слово та цифри виконуються бісером синього кольору на білому тлі (використаннямагнітної мозаїки при нанесенні букв на схему плетіння). Слово SOCYI та цифри 2014 – ті ж вертикальні стовпчики, уважніше набирайте бісер за кольором (індивідуальний та груповий інструктаж).
5.- Наше заняття добігає кінця, хто не встиг - закінчить наступного разу. Зараз я перевірю якість вашої роботи – натяг нитки, щільність рядів, відповідність схемі.
-Д/З: підготуйте схему з кольоровим малюнком на 6 ниток «основи».
6. - Прибирайте своє робоче місце, підніміть з підлоги бісер, що впав. До побачення.
1. Ляукіна: Техніка. Прийоми. Вироби.-М.: - АСТ-ПРЕС КНИГА, 2001р. (Енциклопедія).
2. Кідд А. Бісероплетіння на верстаті/Пер. З англ. - М: Ніола - Прес, 2006
Послідовність підготовки до роботи бісерного верстата:
закріплення «основи», робочої нитки, набір та закріплення бісеру стовпчиками.
Закріплення "основи" (вузла) під гвинтом (1 валик)

Закріплення «основи» вузломпідтанадгвинтом (2 валик)

«Основа» закріплена, верстат готовий до роботи

Закріплення робочої нитки на «основі», набір та розподіл бісерин, робоча нитка проходитьпід«основою»

Закріплення бісеру на «основі» - робоча нитка проходитьнад«основою»


