Заняття у підготовчій групі
Мета:
- формувати у дітей уявлення про добрі та погані вчинки, поведінку, вміння правильно оцінювати себе та інших;
- формувати позитивні почуття через посмішку.
Завдання:
- Освітня – вчити бачити позитивні та негативні якості оточуючих людей та персонажів книг; уявляти, чим можна допомогти, чим порадувати друзів та рідних, вчити дітей правилам поведінки у суспільстві.
- Виховна – формувати в дітей віком уявлення про дружбу; виховувати позитивні якості;
- Розвиваюча – розвивати навички сприйняття навколишнього світу;
Інтеграція областей: «Пізнання», «Читання художньої літератури», «Художня творчість», «Соціалізація», «Фізична культура», «Комунікація».
Тривалість заняття та його частин - 30 хвилин
Назва частини заняття
Хід заняття.
Організаційно – методичні прийоми
Дитина 1:
Мене годували з ложки, але я підріс трошки. Дивіться скоріше: Я їсти сам вмію!
Дитина 2:
Щоправда, я вже великий: Сам черевики одягаю І холодною водою Самі долоні вмиваю. 10 І не плакав я з ранку, 10 Мені давно все знати час.
Вихованець: Молодці, хлопці.
Діти сидять півколом, починають дивитися казку. У тому кадрі, де Вовка тікає від царя, казка зупиняється і з'являється герой казки перед дітьми.
Двоє дітей розповідають поезії.
Вихованець: Ну, що ж, ви правильно оцінили кожен вчинок. А насправді кожен зможе робити так само?Діти: Так.Вихованець: Скажіть, як чинити,якщо ти і твій друг хочете грати однією і тією самою іграшкою?Дитина 1: Дай мені, будь ласка, пограти!Дитина 2: Добре, візьми, я не жадібний, наступного разу я пограю.Вихованець: Що потрібно зробити, коли, погравши в куточку з іграшками, ви йдете додому?Діти: Прибрати іграшки на місце.Вихованець: Що ви зробите, якщо ваш друг упустив свою річ?Діти: Допоможемо підняти.Вихованець: А якщо ви посварилися з другом?Діти: Помиримося.Вихованець: Давайте з вами трішки розімнемо ручки та ніжки.
Фізкультхвилинка «Якщо подобається тобі»
Якщо подобається тобі, то роби так (2 клацання пальцями над головою) Якщо подобається тобі, то роби так (2 бавовни в долоні) Якщо подобається тобі, то роби так ( 2 бавовни по ногах) Якщо подобається тобі, то роби так (2 притопу ногами) Якщо подобається тобі, то ти скажи «Добре» Якщо подобається тобі, Те й іншим ти покажи Якщо подобається тобі, То зроби все! (повторити всі рухи 2 рази поспіль)
Вихованець: Молодці, добре зробили розминку. (Роздається стукіт) Ой, хто стукає до нас? Так це ж мудрий пугач. Здрастуйте,ФІЛІН. Ти приніс нам книгу? Що це за книга? Це велика книга ПРАВИЛ ПОВЕДІНКИ для вихованих дітей!Філін: А я чув, хлопці, що не всі діти бувають вихованими, а Ви виховані дітки чи ні?Діти: Виховані.Філін: Вовка, а ти вихований чи ні?Вовка: Тепер уже не знаю.Діти: Ми йому допоможемо стати вихованим.Філін: Можливо, Ви ще й правила поведінки в дитсадку знаєте?Вихованець: Наші діти виховані – багато знають.Філін: Чи не втомилися? Чи вистачить сил? Сьогодні я звертаюся до тих із хлопців, хтоходить до дитсадка. Як з хлопцями дружити, як без смутку день прожити. Як поводитися в саду, щоб з усіма бути в ладі. Відповіді дітей.Вихованець: Ми повинні жити дружно, допомагати один одному, не кривдити своїх друзів. Скажи, будь ласка, Данило, хто в тебе друг у саду? А в тебе Сашко? Давайте для друзів та гостей прочитаємо вірші про дружбу, які ми з вами навчали.
Дитина 3:
Ми посварилися з подругою і посідали по кутках. Дуже нудно один без одного! Помиритися треба нам!
Я її не ображала. Тільки ляльку потримала. Тільки з лялькою втекла І сказала: «Не віддам!».
Я піду і помирюся, Дам їй ляльку, перепрошую, Дам їй ведмедика, дам трамвай. І скажу: «Грати давай».
Дитина 4:
Подарували нашій Віці Кульку з червоним півником. Ой, яка гарна кулька. Всі мріяли про таке.
Але підвівся вітер раптом. Кулька вихопив із рук. Підійшла до подружки Юля…
Дитина 5:
Ну, чого ж ми стоїмо? Куля твоя ми не дістанемо. Так давай грати з моїм. Подивися, квіти на ньому. Будемо з ним грати удвох!
Вихованець: Молодці, хлопці хороші вірші прочитали.
Вихователь читає вірш – діти показують вибрані картинки.