Батири казахського народу

Тема:«Батири казахського народу».

Мета.

  • Знайомити з визначними особистостями казахського народу - з народними батирами.
  • Знайомити з визначними пам'ятками свого міста.
  • Виховувати патріотичні почуття до своєї Батьківщини, свого міста.
  • Розвивати інтерес до минулого, сьогодення своєї країни.

Обладнання: ілюстрації батирів, пазли «Зброя», фотографії визначних пам'яток міста, гімнастичні палиці – октау, блакитна стрічка, листочки жовтого та синього кольорів, скринька.

Сәлеметсіз бе – Здрастуйте,

Балалар – діти, хлопці,

Кереге – стінка юрти,

Шанирак – купол юрти,

Батир – герой, богатир.

Хід заняття:

Сәлеметсіз бе, балалар! Здрастуйте, хлопці! Я дуже рада вас бачити. І сподіваюся, що ми з вами сьогодні приємно проведемо час.

Коло радості. — Зараз ми з вами по колу візьмемося за блакитну стрічку, наче це межі нашого Казахстану. Піднімемо її вгору і зробимо так, щоб ми опинилися всередині кола, а стрічка – зовні. Що зробила стрічка з нами? Ми опинилися всередині нашої стрічки – отже, ми громадяни своєї країни, наша Батьківщина захищає нас і піклується про нас. Давайте порадуємо одне одного такими словами: Ми – діти своєї рідної країни! Живемо ми у Казахстані! І цим ми горді! -Хлопці! У якому ми із вами місті живемо? (Звучить кюй) З ім'ям нашого міста пов'язані біографії історичних особистостей казахського народу. Діти підходять до столу, розглядають ілюстрації, визначні пам'ятки міста. На честь одного героя казахського народу названо вулицю міста: Шакшак Жанібека. Вірш № 1: Для блага батьківщини,

Щоб розквіт великий край,

Долею на щастя намдані:

Мудрець і воїн Абилай,

Вірш № 2: І гордість Батьківщини моєї,

І Кабанбай Каракерей,

І Богенбай Канжигали,

І Жанібек Шакшакули.

Входить Абилай хан. — Здрастуйте хлопці! Сәлеметсіз бе! Ви мене впізнали? — Правильно, я хан. Мене звуть Абилай. Я вам розповім одну легенду про батир. «Це було дивним — давно, коли ще не було таких великих та гарних міст. Казахи кочували з одного пасовища на інше. Ось одного разу напали на нашу країну вороги — джунгари. Вони відводили худобу та забирали дітей та жінок. Тоді з'явилися герої — батири. Вони захистили нашу Батьківщину.

На честь одного з батирів названо вулицю нашого міста. Хто знає, як його звуть?

Відповіді дітей: Шакшак Жанібек.

— Хлопці, як ви вважаєте, якими мають бути батири?

Відповіді дітей: Сильними, сміливими. — А ви хочете стати сміливими та сильними?

Відповіді дітей: так.

Подивіться, якими були батири. (Показує ілюстрації)

Пазли «Зброя». — Хлопці, народна мудрість свідчить: Щоб збудувати нове життя, потрібно дізнатися і полюбити історію свого народу.

Хлопці, чуєте стукіт копит?

(Звучить кюй, чується тупіт)

З'являється Кобланди батир, Шакшак Жанібек, Утеген батир.

— Хлопці, перед вами знамениті батири: Кобланди батир, Шакшак Жанібек, Утеген батир. Батири виборювали незалежність своєї землі.

Я-батир Утеген. Мій народ

У Жетису смарагдовому живе.

Я пішов у далекий похід,

Як орел у піднебесний політ.

Хто переміг ойратів у тяжкий рік?

Адже Аллах милосердний, він допоможе

Уникнути б зуміли багатьох лих.

Жити треба в мирі та любові,

Цінувати історію землі,

Старших треба поважати,

Малюків не ображати,

А у важкий для Вітчизни час,

Встати на захист – он скільки вас.

А ви хочете стати захисниками рідної землі?

Перевірити це допоможе… гра!

Гра «Октау тартис»

Викликаються на килим кілька дітей, ставляться по обидва боки від межі, лунають октау. За командою діти починають перетягувати суперників на свій бік.

— Зараз я пропоную вам зіграти у гру брейн-рінг.

1 команда – «Утеген батир»

2 команда – «Шакшак Жанібек»

3 команда – «Кобланди батир»

Хлопці витягують запитання із скриньки.

  1. Як називається наша країна?
  2. Як називається столиця нашої республіки?
  3. Назвіть міста Казахстану.

У країні я з народження живу

І у цих віршах я його опишу.

Наша країна багата

І президент надійний.

І ви, мабуть, теж!

  1. Назвіть президента нашої країни.
  2. Назвіть казахський національний одяг.
  3. Назвіть стародавнє житло казахів

Фізмінутка. А ну — діти встали. Збудуємо юрту самі. (беруться за руки) Стінки - це керег. Давайте їх розтягнемо. (розходяться, розтягуюсь) Піднімаємо шанирак. (Піднімають руки) Полички вставляємо. (Руки вперед) Укриваємо! Завершуємо! (Піднімають руки вгору, потім опускають вниз) І побудували юрту самі.

  1. Назвіть першого космонавта РК.
  2. У якій галузі ми живемо?
  3. Як називається місто, в якому ми живемо?

Молодці, хлопці! Як багато ви знаєте про Казахстан.

Діти, хто до нас сьогодні приходив у гості. Правильно, батир. А як їх звати?

Кому з батирів у нашому місті поставили пам'ятник?

Діти: Шакшак Жанібеку.

Який у вас зараз настрій? Покажіть за допомогоюкольори. Жовтий – гарний настрій,

Синій – погане. Нудно.

Хлопці, вам сподобалося заняття?

Молодці добре попрацювали. Мені було дуже приємно працювати з вами. До нових зустрічей!